Spijkenisse gaat na de 0-2 nederlaag van afgelopen zaterdag tegen Quick Boys, de onbetwiste koploper van de Hoofdklasse B, naar Rotterdam om daar op Sportpark “Faas Wilkes” in de ontmoeting met XerxesDZB weer eens te winnen. Dat dit gemakkelijker gezegd is dan gedaan, ondervond Noordwijk in de laatste ontmoeting tussen die beide teams.
Hierin nam de thuisploeg een 3-0 voorsprong, waarna de kustbewoners nog terugkwamen tot 3-3, maar in de slotfase scoorde Dave van der Steen zijn tweede van de wedstrijd en dat betekende een verrassende 4-3 overwinning voor de zebra’s. Deze bonuspunten werden afgelopen zaterdag in Rijswijk middels een onnodige 1-0 nederlaag tegen Haaglandia weer teniet gedaan. Dus zal de ploeg van trainer Winand van Loon (volgend seizoen Capelle) de punten in huis willen houden en zodoende afstand te nemen van de onderste regionen, om boven de p/d plaatsen te kunnen eindigen.
De eerste ontmoeting van dit seizoen tussen Spijkenisse en XerxesDZB op Sportpark “Jaap Riedijk” eindigde op 31 oktober j.l. in een doelpuntrijke 5-4 overwinning voor de thuisploeg. Waar de bezoekers al vroeg in de wedstrijd op voorsprong kwamen, vocht Spijkenisse zich in de wedstrijd en liep het vrij eenvoudig uit naar een 4-1 ruststand. In de tweede helft liet de groen-witte formatie de zege op ongelooflijke wijze nog uit handen te geven en kwam XerxesDZB nog terug tot 4-4, maar in de “dying seconds” van de wedstrijd schoot Shane van den Engel Spijkenisse alsnog naar de overwinning.
Het laatste onderlinge duel op Sportpark “Faas Wilkes” dateert uit het seizoen 2014-2015 (28 februari 2015) toen Spijkenisse door doelpunten van Eric Polet en Jeffrey Duijnstee (4x) een vrij simpele 0-5 overwinning behaalde en uiteindelijk als debutant in de hoofdklasse een zeer verdienstelijke zesde plaats bereikte en zelfs via het winnen van de derde periode meestreed voor promotie naar de topklasse. De zebra’s eindigden dat seizoen op een tiende plaats net boven de p/d streep.
Spijkenisse doet ook dit seizoen weer mee in de bovenste regionen en zal via een overwinning op XerxesDZB de vierde plaats vast willen houden, terwijl de thuisploeg ook zal willen winnen. Bij Spijkenisse is het geblesseerde centrale duo achterin (captain Bart van Muijen en Jeffrey Schenk) nog niet geheel vrij van pijntjes en is ook Tim van der Lijn, die op de weg terug was en minuten maakte in het tweede en -23, opnieuw geblesseerd.
Scheidsrechter in Rotterdam-Zevenkamp is Sander v.d. Eijk uit Amstelveen, die om 15.00 uur af laat trappen.