ASWH heeft zich vanmiddag herpakt na twee nederlagen op rij. De Ambachters wonnen op eigen veld van Hoek. Mels van Driel maakte tien minuten na rust de enige treffer van de wedstrijd en hielp ASWH daarmee langs de Zeeuwen. Hoewel Hoek momenteel onderin de hoofdklasse B bivakkeert, is het altijd een lastige tegenstander voor ASWH. Dat bleek ook vandaag, maar uiteindelijk trok een strijdend ASWH aan het langste eind.
Trainer Jack van den Berg kon weer beschikken over Jesper van den Bosch en Lars Bosscha. Zij keerden na hun schorsing terug in de basis. Daardoor waren Nick Slotboom en Rutger de Bos reserve. Shabir Isoufi was vanwege een blessure niet inzetbaar. Wel was er plek op de bank voor Billy Nzojyibwami. De topscorer van het tweede elftal zat voor het eerst in competitieverband bij de wedstrijdselectie.
ASWH begon goed aan de wedstrijd. Het deelde ook de eerste speldenprikken uit. Zo bracht Robbert Olijfveld doelman Jordi De Jonghe in de problemen met een verrassend schot, maar een treffer leverde het niet op. Ook Michael van Dommelen testte de kwaliteiten van de Belgische goalie, die zijn poging echter onschadelijk maakte. Na een minuut of twintig kreeg ASWH de beste kans van de wedstrijd tot dan toe. Robin Mulder probeerde een medespeler te bereiken in het strafschopgebied. De aanval leek te stranden, maar via een verdediger van Hoek kwam de bal plots voor de voeten van Mulder. De spits had een vrije kans, maar mikte helaas in het zijnet.
Gaandeweg kwam er wat meer evenwicht in de strijd en probeerde Hoek zich ook aanvallend te laten zien. De ploeg kreeg een ideale gelegenheid om de score te openen, al had het daar wel wat hulp van ASWH bij nodig. Een verre uittrap van doelman De Jonghe werd niet weggewerkt door Victor de Blok, maar de alerte Stef Doedée kwam zijn doel uit en verhinderde zo dat een aanvaller van de Zeeuwen de doorschietende bal tot treffer kon promoveren. De actie liep echter verder, Lars Bosscha wilde terugkoppen en bediende daarmee onbedoeld Hoek-spits Guillaume Clinckemaillie. De Belg verzilverde het buitenkansje gelukkig niet, want zijn lob eindigde naast het doel. Zo bleef het na de eerste vijfenveertig minuten dus 0-0.
Ongewijzigd startte ASWH aan de tweede helft. Na tien munuten spelen kwamen de Ambachters op voorsprong. Na een afgeslagen aanval belandde de afvallende bal voor de voeten van Mels van Driel. Met zijn sterke linker mikte de routinier de bal perfect in de hoek. Een fraaie treffer, waarmee ASWH dus op een 1-0 voorsprong kwam. Het was wachten op een tegenzet van de bezoekers, maar die bleef lange tijd uit. ASWH voetbalde misschien iets minder goed dan de afgelopen twee duels, het had wel degelijk een licht overwicht en toonde vastberadenheid. De drie punten moesten op sportpark Schildman blijven, zo zag het er uit.
Toen Hoek met een dubbele wissel offensiever ging spelen, kreeg juist ASWH in eerste instantie de kansen om in de omschakeling de wedstrijd te beslissen. Keeper Jordi De Jonghe voorkwam echter diverse keren een doelpunt. De Belgische goalie bracht knap redding op een schot van Robbert Olijfveld en een poging van Lars Bosscha. Aan de overzijde leek het vervolgens toch mis te gaan voor ASWH. Na een hoekschop kon Reguillo Vandepitte op doel koppen. Hij trof de paal, maar de rebound was voor Nick De Groote. Zijn inzet werd door David Almeida van de doellijn gehaald. Een knap staaltje van de ervaren rechtsback, waarmee de gelijkmaker werd voorkomen. Aan de andere kant kopte invaller Nick Slotboom bijna de bevrijdende tweede treffer binnen, maar opnieuw hield De Jonghe zijn team op de been. Daardoor bleef het tot ver in blessuretijd spannend, ook omdat Hoek nog enkele vrije trappen kreeg. Met alle lengte in het team is dat altijd gevaarlijk.
Het liep echter goed af en dus pakte ASWH drie belangrijke punten. Voor het eerst sinds lange tijd werd weer eens gewonnen van Hoek. De ploeg blijft op de zesde plaats staan, maar deed vooral vertrouwen op richting de bekerwedstrijd bij Dongen volgende week en de start van de derde periode begin maart. Bij een nederlaag had ASWH bovendien met een schuin oog omlaag moeten kijken en dat is nu niet het geval. Kortom, een prima middag!
ASWH – Hoek 1-0 (0-0) 55. 1-0 Mels van Driel
Scheidsrechter: Virancikli
ASWH: Stef Doedée; David Almeida, Peter Verhoeve, Jerry Tieleman, Victor de Blok; Jesper van den Bosch, Lars Bosscha, Michael van Dommelen, Mels van Driel (79. Rutger de Bos); Robin Mulder (68. Nick Slotboom), Robbert Olijfveld (90+5. Gilmaro van de Werp)
Hoek: Jordi De Jonghe; Sascha Beshliaha, Giovanni Siereveld, Mateusz Kuzmicki (77. Mickenson De Pessemier), Thomas Van Renterghem; Birgen Martens, Reguillo Vandepitte, Nathan Lagrou; Nick De Groote, Guillaume Clinckemaillie (77. Rahim Abdul), Kyle Doesburg







