Op deze lenteachtige novemberdag moest De Zwervers een uitwedstrijd spelen tegen EBOH (Eendracht Brengt Ons Hooger) uit Dordrecht. Deze wedstrijd is de eerste van de nieuwe periode en voor alle ploegen dus weer nieuwe kansen en uitdagingen. De Zwervers moet na de onnodige nederlaag van vorige week de draad weer oppakken en zorgen dat er niet nog meer averij wordt opgelopen en dus moet er deze middag gewoon gewonnen worden. De wedstrijd wordt gespeeld op kunstgras en mijns inziens heeft De Zwervers daar soms wel moeite mee om hun vertrouwde spelletje te spelen.
De wedstrijd begint iets na half drie en de eerste mogelijkheid van de wedstrijd komt voor de thuisploeg als er uit een hoekschop een kansje ontstaat. Maar het echte gevaar zit daar nog niet in. De eerste mogelijkheid voor De Zwervers komt in de 3e minuut, waarbij ook een hoekschop een rol speelt, want uit die hoekschop vanaf links wordt er ingeschoten en weer weggewerkt. De bal blijft hangen en na wat gehutsekluts komt de bal voor de voeten van Stivan Silva en hij scoort de 0-1. Door deze vroege voorsprong is het aan EBOH om daarop te reageren. Dat gebeurt ook, want in de 6e minuut schiet de thuisploeg op de lat. Daarna golft het spel op en neer en komen er voor met name de thuisploeg, die wat meer greep op de wedstrijd schijnt te krijgen, wat mogelijkheden. Luke van der Steen moet in de 12e minuut met een mooie save redding brengen om een aanval van EBOH onschadelijk te maken. In de daarop volgende minuut is het weer gevaarlijk, want een vrije trap voor EBOH wordt laag ingezet en een van hun voorwaartsen scoort met een lage kopbal: 1-1. De wedstrijd wordt rommeliger en ligt vaak stil door blessurebehandelingen. Na de gelijkmaker lijkt het of de thuisploeg het initiatief genomen heeft en de wedstrijd naar zich toegetrokken heeft. De Zwervers werkt hard, maar de inpassing is niet goed en de balletjes vallen net verkeerd. Ik denk zelf dat dit ligt aan het kunstgrasveld wat overigens wel mooi en nieuw is. In de 25e minuut weer een EBOH aanval waarbij Luke in eerste instantie redding kan brengen maar hij is kansloos in de rebound: 2-1. De wedstrijd lijkt De Zwervers nu uit handen te glippen en het lijkt wachten op de genadeklap van de thuisploeg. Maar door goed keeperswerk van Luke van der Steen blijft de stand gehandhaafd. In de 31e minuut komt er weer een kans voor De Zwervers, waarbij Yannick Esajas koppend in de korte hoek zijn kans door de kleine keeper gered ziet worden. Het laatste kwartier van de eerste helft is duidelijk weer in handen van De Zwervers en het is nu zaak om de stand voor de thee recht te trekken. Dit zou in de 33e minuut al moeten gebeuren als Thommy Kellerman vrije doortocht heeft en de gelijkmaker moet scoren, maar het enige obstakel wat nog in de weg ligt is de keeper en laat Thommy nou net de bal tegen laatstgenoemde aanschieten. De Zwervers heeft de smaak te pakken en de weg naar het doel gevonden, want in de 34e minuut is het Yannick die de bal tegen de paal kopt en zijn collega Jay Falix geeft een voorzet in de daarop volgende minuut op weer Yannick, maar nu gaat de bal naast. In de blessuretijd van de eerste episode komt er nog een laatste aanval voor De Zwervers waarbij eerst de bal door de Dordtse verdediging van de lijn gehaald moet worden maar de afzwaaiende bal voor de voeten komt van Soufian el Majjaoui en hij schiet van 20 meter de bal fraai in het doel: 2-2.
In de tweede helft zien we een veel feller EBOH dat harder en grimmiger gaat spelen om De Zwervers te imponeren en onder druk te zetten. De wedstrijd speelt zich eerst voornamelijk af op het middenveld, waarbij beide teams duels winnen en verliezen. De eerste noemenswaardige kans komt voor Mitchell van Berkel die te zacht lobt en de keeper niet kan verschalken. In de 55e minuut komt er een grote kans voor EBOH, dat handig gebruik maakt van de wanorde die ontstaat over discussie over een inworp, de kans eindigt met een puntertje wat geen doel treft. In de 64e minuut is het wel weer raak, want de thuisploeg komt op voorsprong na ook een schot uit de tweede lijn dat hard, laag en loepzuiver geschoten wordt en in het doel terecht komt: 3-2. In de minuut daarop moet EBOH het vonnis over De Zwervers voltrekken, maar verzuimt dat doordat een bal net rakelings voorlangs het doel scheert. In de 72e minuut lijdt een verdediger van EBOH balverlies en de bal wordt opgepikt door Ronnie Pfeffer en hij loopt richting strafschopgebied en wordt ten val gebracht. De scheidsrechter geeft De Zwervers een strafschop en deze wordt door Souffian Bouchnafa feilloos in het doel geschoten: 3-3. Nu wordt de wedstrijd nog grimmiger en er vallen in deze fase enige gele kaarten en worden er overtredingen gemaakt die ook kaartwaardig zijn of waren. De slotfase is weer geheel voor De Zwervers en het is eigenlijk wachten op een laatste goal. In de 81e minuut wordt er door Jay Falix nog een voorzet met een schampkopbal beantwoord, maar de keeper redt. In de 88e minuut een Zwervers aanval waarbij de bal in het strafschopgebied wordt gewerkt en er door verdedigers weer uitgewerkt, maar de bal komt voor de voeten van Marco van Lien en hij haalt direct uit en schiet de bal hard en fraai in de touwen: 3-4. In de tumultueuze slotfase vallen er nog kaarten, maar er wordt niet meer gescoord.
De scheidsrechter gaf volgens mijn administratie vanmiddag in het veld 7 gele kaarten, 6 voor spelers van EBOH en een voor een speler van De Zwervers.
Door de overwinning is De Zwervers weer over EBOH heen gegaan in de stand en is afstand genomen van de onderste drie plaatsen. Volgende week de thuiswedstrijd tegen stadgenoot en trotse koploper VVOR. Hopelijk blijven dan de punten onder de Maas.
IJvv de Zwervers: Luke van der Steen; Marco van Lien; Yesse Fortes; Stivan Silva; Mitchel van Berkel; Thommy Kellerman (51 Souffian Bouchnafa); Soufian el Majjaoui; Mike van Rikxoort; Ronnie Pfeffer; Yannick Esajas (Jaouad el Hachhouchi); Jay Falix.