Sportclub Amstelwijck zal vier jeugdspelers royeren omdat ze zich afgelopen weekend ernstig misdragen hebben. Ook beraadt het bestuur van de Dordtse voetbalclub zich op een strenger toelatingsbeleid van nieuwe leden. Na een nederlaag richtte het A2-elftal vernielingen aan in de kleedkamer van voetbalclub SVS, in Spijk. Ook werd er brand gesticht. De gebeurtenissen werden breed uitgemeten in Gelderse media en haalden zelfs het nieuws van SBS6.
Door RTV Rijnmond
Imago-schade
De schade wordt geschat op zo’n vijfduizend euro, maar voorzitter Wim Scharloo baalt vooral van de imago-schade voor z’n club: “Op deze manier wil je niet in het nieuws komen. En dat terwijl het bestuur en onze vrijwilligers er alles doen om iedereen te doordringen van de normen en waarden binnen onze club.”
Hij kondigt daarom harde maatregelen aan: “Woensdag praten we met het team en voor de daders volgt dan royement. Dit soort gedrag tolereren we niet. Het is jammer voor de jongens die zich wel kunnen gedragen, maar met minder dan elf kunnen zij ook niet meer voetballen.”
Toelatingsbeleid
Volgens Scharloo is het in twaalf jaar al vier keer eerder gebeurd dat een jeugdteam met uitsluitend allochtone spelers zo ernstig ontspoort dat ze door de club worden weggestuurd. De club beraadt zich op een strenger toelatingsbeleid. “Een allochtonenstop, zoals in sommige media gesuggereerd wordt, is geen optie. Maar als kinderen lid willen worden – of ze nou wit, zwart of wat dan ook zijn – zullen we de ouders daar nog meer bij betrekken en nadrukkelijk wijze op normen en waarden”, zegt Scharloo.
Bureau HALT
Een pasklare oplossing voor het probleem is er volgens de voorzitter van SC Amstelwijck niet: “Bureau HALT heeft na aandrang van de gemeente en de KNVB bekeken hoe we hier omgaan met allochtone spelers en ouders. Dat rapport is net klaar. Nou, ze kunnen nu nog een hoofdstuk schrijven.”
Het wrange van het verhaal is, dat het rapport aangeeft, dat de club op de goeie weg was: “En dat is nu in één klap weg. Maar voor onze jeugdaanwas zijn we aangewezen op Wielwijk en Crabbehof. Dat zijn de wijken, waar de meeste allochtone jongeren wonen. We moeten dus echt wat met dit probleem. Anders gaan we maar verder zonder jeugd.”
Allochtone spelers of Autochtone spelers ? Waar waren de de begeleiders van dit team ? Ze waren duidelijk niet in de kleedkamer toen dit gebeurde anders was dit neem ik aan niet gebeurd. En les voor alle verenigingen. Zorg dat de begeleiding in de kleedkamers zijn zolang het team in de kleedkamer zit !!!! Helaas gebeurd dit bij heel veel verenigingen niet zie ik ook bijna elke zaterdag op ons sportcomplex in Oude Tonge.
Ben zelf trainer van een c-elftal en als die gassies gaan douchen na de wedstrijd ben ik toch echt uit de kleedkamer. Ik kom er pas weer in als de laatste zich gedouched en wel zich meldt bij mij in de kantine. Dan ga ik pas weer de kleedkamer in. Er kan in die tussentijd een hoop gebeuren, dus niet meteen gaan zeggen dat de begeleiding niet goed was. We waren er niet bij dus kunnen alleen maar gissen.
Van een A-junior mag je toch verwachten dat hij/zij zich gedraagt? Zeker op deze leeftijd moeten ze beter weten. Ik ben er natuurlijk niet bij geweest maar bij een verlies partij (zeker een flinke zoals deze) kan ik mij wel voorstellen dat een trainer even wat zegt zo vlak na de wedstrijd. Wel met een positieve insteek om die gasten even mentaal op te vangen. Zou ik wel doen in ieder geval… Maar of dit nou wel of niet is gebeurt doet niet ter zake! Feit blijft dat dit soort hufterig gedrag verbannen dient te worden dus lijkt een royement vanuit de eigen club niet meer dan logisch en terecht. Daarbij bedenk ik zo; zou de trainer/begeleider van dit team dit gedrag ook verwacht hebben? Lijkt mij niet.
We zijn er inderdaad niet bij geweest maar feit is wel als de begeleiding in de kleedkamer had geweest het zo ver waarschijnlijk niet was gekomen. Vaak zijn emoties, irritaties en adrenaline uit de zojuist gespeelde wedstrijd een bron voor wangedrag en moet juist de begeleiding er voor zorgen dat het juist dan normaal verloopt. Ik kom wekelijks complete wc rollen in de wc tegen, modder tegen het plafond, schoenen schoongeslagen tegen de muren, gebroken vloertrekkers en omver getrapte vuilnisbakken. Wanneer er dan al een leider later in de kleedkamer terugkomt, is het kwaad al geschied. Maar meestal ziet de begeleiding deze ravage niet eens. En wat het probleem is met het in de kleedkamer blijven tijdens het douchen begrijp ik niet zo, het schijnt in onze geweldige maatschappij helaas vaak niet anders te kunnen. Triest maar waar.
Er werd gezegd dat de leiders/trainers van deze club al op weg naar huis waren toen het gebeurd was…
Ook ik ben vaak niet in de kleedkamer als de spelers aan het douchen zijn, wel controleren wij altijd (als we er niet bij zijn tijdens het douchen) na het douchen de kleedkamer. En vervolgens gaan wij pas weg, als er dan wat kapot gemaakt is of iets dergelijks kunnen wij het gehele team erop aanspreken…