Aanstaand kampioen Kethel Spaland (dat kan haast niet meer missen) kwam op bezoek op sportpark Zestienhoven en dat was vooraf een prima stimulans voor de ontketende formatie van trainer Richard Verhoeven. De formatie die de laatste weken prima presteert en precies op het juiste moment op de goede koers lijkt te zijn geraakt. Men zag vol vertrouwen uit naar deze wedstrijd, dit ondanks het gemis van vijf spelers die overigens komende week wel weer van de partij zullen zijn uit tegen Rozenburg.
De uitwedstrijd te Schiedam was destijds onnodig en ongelukkig met 2-1 verloren, wat toch ook een extra stimulans was voor de wedstrijd van jongstleden zaterdag. In deze wedstrijd was vanaf de 1e minuut te zien dat Zestienhoven er alles aan zou doen om te winnen, daar waar de Schiedammers voor een gelijkspel leken te gaan. Dat was een groot verschil want daardoor was de thuisclub door hun strijd en wedstrijdinzet wel degelijk in het voordeel en gedurende 90 minuten de bovenliggende partij. Vanaf het eerste fluitsignaal van de uitstekend fluitende arbiter Berg tot aan zijn laatste, “dook” 16hoven op hun tegenstander en gaf geen moment de indruk dat er veel te halen viel voor de aanstaand kampioen. In die eerste helft echter was het spel van beide teams geenszins hoogstaand te noemen. De thuisclub had duidelijk grip op het spel en was veel vaker in balbezit dan de gasten, maar echte kansen waren er in dat eerste bedrijf niet echt te noteren. Soms leek er een schotkans te ontstaan of was 16hoven net niet secuur genoeg in de laatste fase van de aanval om een kans te creëren daar waar Kethel Spaland vrijwel niet voor het doel van doelman Nijman wist te geraken. Al met al werd de rust behaald met een niet verrassende 0-0 ruststand. Terwijl coaches Hoornweg bij KS en Verhoeven bij 16hoven hun uiterste best deden om de finesses voor de 2e helft nog eens door te spreken was het publiek met andere zaken bezig. Op het goed bevolkte overdekte terras en in de kantine werd dan ook tijdens de rust volop gespeculeerd over de einduitslag. Dat 16hoven in staat werd geacht om deze wedstrijd naar zich toe te trekken was hierbij een veelvuldig gehoorde uitspraak. Deze “kenners” kregen tijdens het 2e bedrijf hun gelijk.
De spelers hadden na rust wel te maken met snel verslechterende weersomstandigheden. Slagregens en windstoten teisterden spelers, begeleiding en arbiter maar dat maakte zeker 16hoven niet veel uit. Kort na rust brak men de wedstrijd open. Daar waar velen dachten aan een strafschop voor de thuisclub, liet arbiter Berg doorgaan waarna Perry van Gelderen ongestoord in mocht schieten en de luid bejubelde 1-0 op het scorebord liet aantekenen. Dit doelpunt zorgde ervoor dat de wedstrijd interessanter werd. Het publiek dat niet meer langs de lijn stond maar op het overdekte terras zag een spannend duel ook al was KS eigenlijk geen moment in staat om een fatsoenlijke aanval op te zetten. Heel veel balverlies aan Schiedamse zijde maakte het opzetten van een goede aanval vrij lastig en daarbij kwam ook nog de tomeloze inzet aan Rotterdamse kant die door KS ook niet echt kon worden gewaardeerd want telkens zat men er “bovenop”. Natuurlijk hoopte men dat er alsnog gelijk kon worden gemaakt, je weet het tenslotte nooit met zo’n 1-0 stand.
Zestienhoven echter voelde dat er wat te halen was deze middag en ging verder op zoek naar de beslissing. Het was Claudio Santos Silva die fraai Mo Aaguied lanceerde welke de bal richting het Schiedamse doel schoot, doelman Welbie leek eerst nog de bal te keren maar deze krulde uiteindelijk langs hem alsnog het doel in. Welbie keek de juichende Aaguied weglopen, de 2-0 was een feit. Hierdoor was de wedstrijd beslist. KS wilde wel maar kon deze middag niet en 16hoven speelde het duel op overtuigende wijze uit. Men behield de controle en liet zich niet meer verrassen. De defensie stond als een huis, het middenveld heerste op alle fronten en de aanvallers waren in elk geval constant dreigend en hielden de KS-defensie de gehele wedstrijd bezig. Al met al een duidelijke verklaring voor het feit dat 16hoven de aanstaand kampioen deze middag de baas was. Het was een verdiende zege op alle fronten. Het laatste fluitsignaal van arbiter Berg, nogmaals prima leidend en 3 x geel trekkende -1 x 16h/2 x KS- werd met het nodige Rotterdamse enthousiasme ontvangen. 3 punten werden er wederom bijgeschreven. Dit hield in dat 16hoven voor het eerst in zo’n 5 maanden uit de degradatiezone kon stappen en thans op de gedeelde 9/10e plaats staat. Dat het allemaal nog dicht op elkaar zit, zou er zo maar voor kunnen zorgen dat dit volgende week weer anders is want er zullen wel degelijk nog vele spannende wedstrijden volgen waarin dure punten moeten worden behaald.
16hoven heeft dus uit de laatste 5 wedstrijden 13 punten behaald, en puike prestatie die hopelijk nog even wat langer aan zal houden. Met zo’n wedstrijdinstelling moet dat ook mogelijk zijn, chapeau!