Een op het oog beter spelend Lopik heeft in Krimpen aan de Lek verdiend zijn meerdere moeten erkennen in Dilettant. Veel meer aan de bal in het Lopik niet gelukt Dilettant te verrassen in de strijd om de derde periode. Dilettant werd weliswaar in het zadel geholpen door een zeer vroege voorsprong, maar Lopik kon, mede door een veel te laag tempo, het verschil in punten op de ranglijst niet tot uitdrukking brengen.
Al in de eerste minuut was er een handsbal van een Lopikverdediger in het strafschopgebied, die door de goed leidende scheidsrechter E. den Turk tot strafschop werd verheven. Maikel Meijerink bleef uiterst kalm en benutte de penalty feilloos. Niet veel later waren er nog kleine mogelijkheden voor Mike van Buren en Pim Molenaar, maar die bleven onbenut. Er volgde een eerste helft met weinig hoogtepunten. Dilettant koesterde de voorsprong en Lopik was niet bij machte gevaarlijk te worden. Veel duels op het midden veld met de nodige irritatie maakten het voor de toeschouwers niet altijd even plezierig. Lopik kreeg in minuut 23 nog een goede schietkans , maar meteen uiterste inspanning kon Boyd van Gemerden een schot voorkomen. Met Boyd is ook direct één van de uitblinkers genoemd. Door schorsingen en blessures gevraagd om mee te spelen als speler van Dilettant 3 was hij evenals teamgenoot Remco Eleveld deze middag één van de betere spelers, naast de altijd onopvallend goed spelende Robbert Bik. Mischa de Vries kreeg daarna nog een kopkans, maar de bal ging net over.
Een scrimmage voor het Dilettantdoel niet lang daarna leverde heel ongelukkig een penalty op voor Lopik. De bal kwam weliswaar onbedoeld tegen een hand van een Dilettanter en de scheidsrechter was consequent. Davy Boon zette zich achter de bal en de bal ging langs naar de goede hoek uitvallende Jeremy Verhagen in het doel. Lopik probeerde hierna de bakens te verzetten en deed dat ook zeker na rust met de wind in de rug. Het speelde weliswaar aanvallender, maar echt grote kansen leverde het niet op. Tot in minuut 58, toen de Dilettantgoalie reddend moest optreden na een doorloopbal en even later na een scrimmage, waarbij hij de bal op de lijn keerde en de volgende inzet op de bovenkant lat belandde. Weinig later dacht iedereen na een misverstand in de verdediging van Dilettant, dat Lopik op voorsprong zou komen, maar een kans voor open doel werd over het doel gemikt.
Dilettant bleef de verdedigende stellingen hanteren en dat bood weinig kansen in aanvallend opzicht. Lopik bleef via veel vrije trappen, die met het windje mee richting het strafschopgebied werden gedirigeerd het meest dreigen. Zo was er nog een scrimmage op een paar meter van de goal, waarbij Jeremy Verhagen een inzet met het puntje van de schoen tot coner kon omtoveren. Daarna trad een voetbalwet in werking en die begon met een ingooi voor Dilettant op zo’n zes met van de achterlijn. Boyd van Gemerden kreeg de bal aangegooid en hij legde twee verdedigers in de luren. Met links volgde de perfecte voorzet op het hoofd van Pim Molenaar en die kopte de 2-1 voorsprong tegen de touwen. Daarna was het nog diverse keren heel spannend voor het doel van Dilettant, maar het hield stand. Zo blijft Dilettant nog steeds meedoen in de strijd om de winst in periode 3. Komende week de uiterst lastige uitwedstrijd tegen IFC, dat nog uitzicht heeft op het kampioenschap.