Spijkenisse heeft afgelopen zaterdag via een royale 5-1 overwinning op de rode lantaarndrager uit het Westland, FC ’s-Gravenzande een goede stap gezet in de strijd om lijfsbehoud in de landelijke hoofdklasse B van het zaterdag amateurvoetbal. De ploeg van trainer Peter Wubben is daarmee met 16 punten uit 7 wedstrijden (doelsaldo 18-3) voor Quick Boys (15), ASWH (14) en de aanstaande kampioen Katwijk (14) de best presterende ploeg uit de afdeling van het kalenderjaar 2015. Via een 3-0 ruststand (doelpunten Julièn Gret en 2x Jeffrey Duijnstee) werd het uiteindelijk door doelpunten van Shane van den Engel en Jerson Ribeiro nog een ruime overwinning, waar het in het begin nog niet naar uit zag.
De fusieclub uit ’s-Gravenzande begon de wedstrijd op Sportpark Jaap Riedijk met de straffe wind in de rug. Spijkenisse moest achteruit, maar een rush van rechterverdediger Etienne Mariana, die vanaf eigen helft een aantal tegenstanders passeerde alsof ze er niet stonden, zorgde voor het eerste gevaar, maar hij werd ten koste van een corner gestopt. De bal uit de verkregen hoekschop werd door Jeffrey Duijnstee over gekopt. Eric Polet was even later voor Spijkenisse ook kansrijk, maar zijn inzet werd door de FC ’s-Gravenzande verdediging weggewerkt. Vervolgens een kansje voor Sander Koeleman, maar hij kon de bal vlak voor de doellijn niet goed raken. Vijf minuten later was hij weer gevaarlijk, na goed aangeven van Domingos Lopes de Brito, maar via de vuisten van keeper Dyron Bijl werd de bal weggewerkt. Na een afstandsschot van Julièn Gret dat naast ging en een schot van Domingos Lopes de Brito dat door Dyron Bijl werd gepakt scoorde Spijkenisse. Na mistasten van centrale verdediger Martijn le Congé kreeg Julièn Gret via Jeffrey Duijnstee alle ruimte om simpel de 1-0 binnen te tikken. Enkele minuten later was het Jeffrey Duijnstee, die een goede pass van Shane van den Engel op de rand van het strafschopgebied prima aannam, en de 2-0 onhoudbaar achter doelman Danny Koning binnen schoot. Na een misverstand in de FC ’s-Gravenzande defensie was het vijf minuten voor het rustsignaal opnieuw Jeffrey Duijnstee die zijn twaalfde competitietreffer van dit seizoen scoorde en met 3-0 was de wedstrijd toen eigenlijk al gespeeld.
Trainer Claudio Braga probeerde aan het begin van het tweede bedrijf via een offensieve wissel meer stootkracht in zijn elftal te brengen, maar toen Keke Stam in de 53e minuut zijn tweede gele kaart kreeg, was het gedaan. De FC kreeg wel een paar mogelijkheden, maar wist hier geen raad mee en Spijkenisse had in eerste instantie moeite met de geboden ruimte. Pas toen in de 67e minuut Martijn le Congé de 3-1 op het bord bracht, werden de touwtjes weer strakker aangehaald. Eric Polet speelde Shane van den Engel op rechts goed aan en deze liet met een goed schot in de verre hoek keeper Danny Koning kansloos en met weer een marge van 3 doelpunten was de stand 4-1. Nadat keeper Dyron Bijl een inzet van Domingos Lopes de Brito onschadelijk had gemaakt was de koek aan Westlandse zijde op. Het slotoffensief was voor de thuisploeg en Jerson Ribeiro zorgde met een fantastische vrije trap van buiten het zestien metergebied voor de uiteindelijke 5-1. De bal draaide met een fraaie curve in de rechter bovenhoek. Keeper Danny Koning stond er bij en keek er naar. Hiermee is Spijkenisse weer stapje dichter bij lijfsbehoud gekomen. Volgende week zaterdag de moeilijke uitwedstrijd in Katwijk tegen Quick Boys. Deze ploeg hield in de plaatselijke ontmoeting met Katwijk slechts 1 punt over, waar een overwinning op zijn plaats zou zijn geweest, maar dat is dan het geluk van de aanstaande kampioen, zoals dit seizoen al vaker hete geval is geweest. De ploeg van Peter Wubben gaat in elk geval naar het vissersdorp om 1 of meerdere bonuspunten aan de haak te slaan. Deze wedstrijd op het fraaie Sportpark Nieuw Zuid begint om 15.00 uur en staat onder leiding van scheidsrechter Edgar Bijl uit H.I. Ambacht.
Scoreverloop:
Spijkenisse – FC ’s-Gravanzande 5-1 (3-0), 30. Julièn Gret (1-0), 35. Jeffrey Duijnstee (2-0), 39. Jeffrey Duijnstee (3-0), 67. Martijn le Congé (3-1), 72. Shane van den Engel (4-1), 88. Jerson Ribeiro (5-1).
Spijkenisse speelde in de volgende opstelling:
Dyron Bijl, Etienne Mariana, Bart van Muijen ©, Lennart Krijger, Elwin Spoel (84. Mike v.d. Ruit), Eric Polet (78. Timon de Bel), Shane van den Engel, Jerson Ribeiro, Julièn Gret, Ruperto Dorothea, Jeffrey Duijnstee (64, Jazzy Adams).
Scheidsrechter Richard van de Rest uit Dordrecht gaf 2 x geel (rood) aan Keke Stam van FC ’s-Gravenzande). Geel was er voor aanvoerder Bart van Muijen, die hierdoor de wedstrijd tegen Quick Boys mist en voor Ruperto Dorotea van Spijkenisse.
Gewoon die derde periode winnen en naar de topklasse nu… 😉