Nog 5 overwinningen uit de laatste 7 duels, dat was het uitgangspunt voor Kethel Spaland voordat er werd begonnen aan het duel met SVS Capelle. Dit om de titel op eigen kracht veilig te stellen. Alle concurrenten blijven de laatste weken echter punten morsen, waardoor de titel wel steeds realistischer wordt. In de 3e klasse C win je echter niet gemakkelijk je wedstrijdjes. Het niveau is misschien niet altijd even hoog, maar alle ploegen zijn wel ontzettend aan elkaar gewaagd. Zo ook het laaggeklasseerde SVS, dat leuk voetbal op de mat legt, maar waar het nog wel eens aan effectiviteit ontbreekt. Die effectiviteit zou om kwart over 4 het verschil aanwijzen tussen de koploper en de moedig strijdende Capellenaren.
Toen de scheidsrechter van dienst, de heer Knüppe, om 14.30 uur voor de eerste maal op de fluit blies, was vv Kethel Spaland allesbehalve scherp. Het waren de gasten die meteen het initiatief namen op het matige veld op sportpark Kethel. Toch was het de thuisploeg dat uit het niets al binnen een mum van tijd voor had kunnen staan. Gydo Mokveld kreeg de bal op een presenteerblaadje van Miletson Silva de Freitas, die aan de aandacht van de SVS defensie was ontsnapt. Mokveld controleerde de bal echter niet goed genoeg, waardoor er ternauwernood nog een Capels been tussen kon komen. SVS profiteerde optimaal van het weifelende druk zetten van de Schiedammers en konden keer op keer richting het strafschopgebied van de Schiedammers oprukken. Een aantal keer ontstonden er gevaarlijke scrimmages, maar telkens was de achterhoede van Kethel Spaland de winnaar. Ondanks het zwakke spel creëerde de thuisploeg wel een aantal grote kansen. Silva de Freitas zag een schot knap worden gekeerd door de doelman en Dave Roozen schoof een bal net naast. SVS kreeg ook nog een grote kans toen de bal achterin bij Kethel Spaland knullig werd verspeeld. Het stiftje van de rechtsbuiten verdween echter naast het doel. Waar de rust met 0-0 gehaald leek te worden, was daar vlak voor rust toch het momentje dat het verschil maakt tussen meespelen in de top of strijden tegen degradatie. Na een blessurebehandeling kreeg SVS de bal terug. Vervolgens werd er echter dramatisch opgebouwd en dit werd keihard afgestraft door Gydo Mokveld die de 1-0 aantekende.
Na rust een ander spelbeeld. Geholpen door het windje in de rug en natuurlijk de voorsprong was het nu Kethel Spaland dat het spel maakte. De bal ging nu wel gemakkelijk rond en een aantal keer brak de ploeg van trainer Hoornweg gevaarlijk door. De genadeklap kon echter niet worden uitgedeeld, waarna de Schiedammers tot tweemaal toe goed wegkwamen bij afstandsschoten van de sportieve gasten. Even zoveel keer verdween de bal echter centimeters naast de kruising, waardoor Kethel Spaland op voorsprong bleef. Uiteindelijk duurde het tot de 80e minuut tot de 2-0 op het scorebord kwam. Er lag steeds meer ruimte achter de verdediging waar de rappe Silva de Freitas van kon profiteren. Hij bediende Yuri Nooteboom die de bal voor het inschuiven had. Hierna was de wedstrijd gespeeld en hadden invaller Bas Mooij en Gydo Mokveld nog kansen op meer doelpunten. Dit zou echter zeer geflatteerd zijn geweest, zeker na de belabberde eerste helft die de Schiedammers op de mat legden.
Na het eindsignaal van scheidsrechter Knüppe, die soms moeite had het spel bij te benen en er nogal eens naast zat, konden de Schiedammers voor de 5e maal op rij juichen en kon andermaal gekeken worden naar wat de concurrenten hadden gepresteerd.
Toen de uitslagen binnen druppelden bleek dat ongeveer alle naaste concurrenten opnieuw punten hadden verspeeld (Rozenburg gelijk, Victoria’04 en Leonidas verloren), waardoor Kethel Spaland opnieuw een enorme stap richting kampioenschap kon zetten. Volgende week moeten de Schiedammers in het paasweekeinde de eerder gestaakte wedstrijd tegen Excelsior Rotterdam uitspelen. Deze wedstrijd, gestaakt door een blessure bij de arbiter, zal vanaf de 25e minuut bij een stand van 0-0 worden hervat. Zaak voor Kethel Spaland om ontzettend scherp en geconcentreerd te spelen, want in de eerste minuten van het gestaakte duel had vvKS het ontzettend lastig met de frivool spelende Kralingers. Bij een overwinning zet de ploeg van trainer Joop Hoornweg een volgende grote stap. Aanvang van de wedstrijd is om 15.00 op sportpark Woudestein.
Opstelling Kethel Spaland; Jeffrey Welbie; Bart Lansbergen, Dominic Verschoor, Farid Bouhannouche, Niels van Meuwen (80. Dion van Berkel); Dave Roozen, Tim Lansbergen (c), Ruwendley Jones (70. Tjalie Steenbergen); Miletson Silva de Freitas, Yuri Nooteboom (80. Bas Mooij) en Gydo Mokveld