Zuidland-Oude Maas, de topper in de tweede klasse D, was zaterdag boeiend, maar ook bij vlagen zeer vervelend. Het begon allemaal met een natrappende beweging van Wilson van Klooster van de bezoekende ploeg richting Mark Snijder die door arbiter Visser met direct rood bestraft werd. Op dat moment waren er nauwelijks 15 minuten gespeeld en al die tijd was Oude Maas veruit de best voetballende ploeg geweest. Maar het stond wel 1-0 voor de thuisploeg. Even later liep Sediq Walizada van Zuidland door op keeper Jacob van den Belt. Dat zag de scheidsrechter niet omdat hij zich juist omdraaide en vanaf dat moment waren de rapen gaar. Elke overtreding van Zuidland werd door de bezoekers luidkeels van commentaar voorzien, vooral vanuit de dug-out en daar maakte Zuidlandtrainer Van Tiggelen zich dan weer druk over. ‘Hoogtepunt’ in alle verdere commotie was het gedrag van flankspeler Corly Bazoer, die diep in de tweede helft door eigen spelers naar de zijlijn geduwd moest worden om verder onheil te voorkomen. Bazoer werd meteen gewisseld door Van Tiggelen, iets wat de trainer misschien al eerder had moeten doen.
Verslaggever Gerard Vonk stipte maandag in het AD in zijn wedstrijdverslag slechts zijdelings aan dat de sfeer op en rond het veld somtijds opgefokt was. Vonk memoreerde wel aan een eerdere vaststelling van Van Tiggelen dat beide vleugelspelers van Zuidland heethoofden zijn; spelers die volgens de trainer wedstrijden kunnen beslissen, maar ook ieder moment kunnen laten ontsporen.
Daarmee zegt Van Tiggelen niks te weinig, want dat hebben we zaterdag eens te meer mogen aanschouwen, vooral bij Corly Bazoer. De linksbuiten van Zuidland mag buiten de wedstrijden om een innemende, vriendelijke jongen zijn, als het balletje eenmaal rolt, gaat er bij hem een knop om en is er van die vriendelijkheid weinig meer te merken. Dat hoeft ook niet. Bij Corly gaat het maar om één ding: winnen. Hij lijkt me een jongen die een kaartspel of een potje dammen dat hij niet kan winnen beëindigd door alles weg te smijten. Op zich is daar helemaal niks mis mee, maar Corly overdrijft. Om te winnen gaat hij met de regelmaat van de klok te ver. Dat begint al als een medespelers onnauwkeurig is in de passing of hem over het hoofd ziet in een kansrijke situatie. Dan staat Corly verongelijkt met zijn armen te zwaaien of loopt te mopperen over zoveel onkunde. Bovendien hoeft er niet heel veel te gebeuren, of je hebt hem als tegenstander op de kast.
En dat is jammer, want Corly kan goed voetballen en is heel vaak beslissend. Zaterdag ook. Hij scoorde de 1-0 en dat was de eerste keer dat Zuidland bij Jacob van den Belt in de buurt was. En hij was het die vlak voor rust snel inwierp naar John van Tiggelen die meteen voorgaf op de inkomende Sediq Walizada, het ‘heethoofd’ op de andere vleugel. De 21-jarige Afghaan toucheerde de bal lichtjes, zodat die in het doel verdween. En dan sta je met 2-0 achter, terwijl je een helft het betere veldspel liet zien, ook met 10 man. Dat is frustrerend.
Die frustratie was er in de tweede helft bij Oude Maas nog steeds. Ze bleven pruttelen. Ook toen was het veldspel van de bezoekers trouwens beter verzorgd, maar de thuisploeg bleef dodelijk efficiënt. De Slandenaren zijn heel de wedstrijd niet meer dan 7 keer voor het doel van Van den Belt geweest, maar scoorden in totaal wel 5 keer. En Oude Maas maar mopperen. Grote uitblinker bij de thuisploeg was Sediq Walizada, die drie goals maakte en een assist afleverde. Afgezien van het doorlopen op de keeper was Sediq niet vervelend. Hij liet zaterdag zijn voeten spreken. Dat deed Corly ook, totdat een kwartiertje voor het einde het licht uitging bij hem.
Zo maakten de ‘heethoofden’ Bazoer en Walizada wederom het verschil. Waar Oude Maas verzorgd voetbalspel liet zien zonder gevaarlijk te worden, lieten de vleugelspelers van Zuidland zien waar het bij voetbal feitelijk om gaat: hooguit zeven kansen, vijf doelpunten. Bazoer en Walizada kun je dus om een boodschap sturen. Maar qua gedrag mag het soms wel een onsje minder zijn. Of zou het bij Zuidland de bedoeling zijn op die manier de tegenstander uit het ritme te halen? Nee toch zeker?