Barendrecht komt zaterdag voor het laatst dit kalenderjaar in actie voor de Topklasse. De rood/witten ontvangen in eigen huis GVVV, een wedstrijd die vorig jaar nog op de laatste speelronde op het programma stond. Toen moest GVVV winnen om een beslissingswedstrijd om het kampioenschap af te dwingen, dus toen in de 96e (!) minuut de winnende Veenendaalse treffer (3-2) viel ontplofte het meegereiste GVVV-legioen.
In het lopende seizoen maakt Barendrecht indruk met een ongeslagen reeks van 12 duels zonder nederlaag, waardoor de ploeg een knappe derde plaats bezet. Juist GVVV bracht Barendrecht begin dit seizoen wél een nederlaag toe (1-0), hoewel de enige treffer toen uit een discutabele strafschop kwam.
GVVV leek zich opnieuw met de titelstrijd te gaan bemoeien, maar door een rampzalige novembermaand (vier nederlagen op rij) staan de Blauwen momenteel vierde, op drie punten achterstand van Barendrecht. Het duel begint zaterdag om 14.30 uur op sportpark De Bongerd.