Na 90 minuten stond de stand 1-1 op het scorebord en dus moesten strafschoppen de beslissing brengen wie van de twee in het duel BVCB-Nieuwerkerk de volgende ronde zou bereiken. Toen de 9e strafschop op rij(!) door Michel van Guldener werd benut, was het de beurt aan BVCB, echter tweede doelman Massimo van Ewijk stopte deze strafschop en bezorgde zijn ploeg mede dankzij deze goede actie en zijn goede spel van vanavond aan een plaats in de volgende bekerronde.
Trainer Oscar Biesheuvel kon om uiteenlopende redenen niet beschikken over zes basisspelers. Sander Hoffmann, Ali Benomar, Mimoun El Kadi waren afwezig, terwijl verder Chayo Maria, Bruce Godvliet en Assad El Hart op de bank begonnen. Doelman Massimo van Ewijk, Youssef Swaghi, Menno Homan, Christiaan Sprangemeijer en Yasin Soytürk completeerden nu de ploeg, terwijl er door trainer Oscar Biesheuvel ook een plaats was ingeruimd voor een debutant, de aanvoerder van het A1 elftal, Stefan Vlegel.
Het leek er op in de eerste helft dat de ploeg na de apotheose van afgelopen zondag op het steenkoude sportpark in Bergschenhoek, moeite had met de scherpte en concentratie. Er ging veel fout in de opbouw en ook vanuit de verdediging had men zichtbaar moeite de vrije man te vinden. Tegenstander BVCB liet vanaf minuut een merken dat het graag een ronde verder wilde komen. Zo ontstond een felle wedstrijd waar Nieuwerkerk echt behoorlijk tegen de zaterdag tweedeklasser aan de bak moest. Ondanks de moeilijke opbouw, kreeg Nieuwerkerk toch de beste kansen, maar eerst zag Remco Langerveld voor vermeend buitenspel zijn doelpunt afgekeurd en waren kansen voor Yasin Soytürk, opnieuw Remco Langerveld en Michel van Guldener vanavond niet aan hun besteed. Door foutief inpassen op het middenveld, kwam BVCB gemakkelijk voor rust aan de 1-0 voorsprong en die bleef ook staan tot aan de rust. Voor de tweede helft maakten Kevin Kamerbeek, Stefan Vlegel en Mitchell Hendriks plaats voor Chayo Maria, Assad El Harti en Bart Slob. Nieuwerkerk had nu wat meer het initiatief en zag dit beloond na een twintigtal minuten. Een vloeiende combinatie vanuit het middenveld gestart, kwam bij Michel van Guldener die door zijn tegenstander binnen het strafschopgebied onreglementair werd gestuit en zo mocht Yasin Soytürk vanaf 11 meter even later aanleggen. De kleine spits faalde niet en dat betekende 1-1. Beide ploegen wilden het kennelijk niet op strafschoppen laten aankomen en speelden nu voor de winst. Juist in deze fase bewees Massimo van Ewijk een waardige stand-in te zijn voor Sander Hoffmann, want de tweede doelman trad een aantal keren kordaat en goed op. Er werd niet meer gescoord, dus moesten strafschoppen alsnog de beslissing brengen. In totaal 17 raak geschoten strafschoppen voordat BVCB dus faalde. Een mooi slotakkoord voor een bekerwedstrijd op een ijskoude dinsdagavond.
Opstelling: Massimo van Ewijk – Kevin Kamerbeek – Shanon Koetsier(Bruce Godvliet) – Menno Homan – Youssef Swaghi(Chayo Maria) – Mitchell Hendriks(Assad El Harti) – Stefan Vlegel(Bart Slob) – Christiaan Sprangemeijer – Michel van Guldener – Yasin Soytürk – Remco Langerveld
Cvv Zwervers- Haastrecht 3 – 1.
Rijsoord da1 – LMO da1 uitslag 5-0.