Barendrecht pakte zaterdag een zwaarbevochten punt bij de IJsselmeervogels. De rood-witten – volledig in het blauw gehuld – kwamen in Spakenburg twee keer achter, maar knokten zich in de slotfase naar 2-2. Daniël Esajas en Jeffrey Aarts (uit een strafschop) waren de doelpuntenmakers. Door het gelijkspel klimt de ploeg van trainer Jack van den Berg naar de derde plaats in de topklasse.
De Barendrecht-oefenmeester kon in Spakenburg niet beschikken over Mahmut Sönmez, die in de warming up afhaakte, maar na rust wel in viel. Patrick Stolk verscheen zodoende aan de aftrap. Verder ontbraken Nick van Katwijk, die de training gaat hervatten, en Mitchel van Gastel. Hij speelde wel bij het tweede.
Barendrecht kreeg op sportpark Westmaat al direct een kans, maar Donny Navajes Sanchez miste. Aan de overkant was het na acht minuten wel raak. Een vrije trap van Maikel de Harder werd door Hanne Hagary binnengekopt, 1-0. De bezoekers deden wat terug, een poging van Tim Eekman ging naast het doel van doelman Patrick Zonneveld. Ook inzetten van Danny Monster hadden geen succes.
Toch kwam Barendrecht vlak voor rust langszij. Nadat Christian Opshoor tegen Zonneveld had gekopt, knikte Daniël Esajas in de rebound wel raak, 1-1. Voor de spits zijn derde van dit seizoen.
Na de onbreking had IJsselmeervogels het beste van het spel. De Vogels kregen volop kansen, maar gingen daar slecht mee om. Toch kwamen de Spakenburgers rond het uur weer voor. Nu was Hagary de aangever en De Harder de afmaker, 2-1.
Barendrecht stuurde direct twee wissels het veld in: Melvin Winterberg en Mehmut Sönmez voor Donny Navajas Sanchez en Yorik van Deelen. Er kwamen mogelijkheden, zoals voor Eekman die naast mikte. Zo lang IJsselmeervogels het niet afmaakte, bleef Barendrecht kans houden op de gelijkmaker.
En met nog acht minuten op de klok kregen de bezoekers een strafschop. Daniël Esajas werd door Tony Tol gevloerd in het zestienmetergebied. Strafschop vond arbiter Van Herk, die deze middag heel wat gele kaarten uit zijn zak toverde. Maar Tol een tweede prent geven, dat liet de Bredanaar na. Esajas moest er geblesseerd af en werd vervangen door Donaldo Sanches Silva.
Jeffrey Aarts ging achter de bal staan en passeerde invaller-doelman Raymond van Emmerik, 2-2. Voor de lange Nootdorper zijn derde van dit seizoen. In de slotfase had Barendrecht nog kunnen winnen ook. Een venijnige inzet van Joey Jongman werd door Van Emmerik maar net gered. Zo bleef het 2-2, waar Barendrecht best vrede mee kon hebben.
IJsselmeervogels-Barendrecht 2-2 (1-1)
8. 1-0 Hagary, 41. 1-1 Esajas, 57. 2-1 De Harder, 82. 2-2 Aarts (strafschop).
Scheidsrechter F. van Herk, gele kaarten: Opschoor, Jongman en Aarts (Barendrecht), Ahahaoui, Tol, Van de Laar en Verheijdt (IJsselmeervogels)
Opstelling IJsselmeervogels: Zonneveld (46. Van Emmerik); Hollart, Buitenhuis, Rutgers, Tol; Van Noord, Van de Laar, De Harder, Hagary (73. Burgerhout); Ahahaoui (80. Makizodila) en Verheijdt.
Opstelling Barendrecht: Van Splunter; Eekman, Almeida, Stolk, Aarts, Van Deelen (67. Sönmez); Navajas Sanchez (67. Winterberg), Jongman, Monster; Opschoor en Esajas (83. Sanches Silva).
Derde
Barendrecht stijgt naar de derde plaats in de topklasse, met 19 punten uit 11 wedstrijden. Koploper Kozakken Boys won en heeft nu 25 punten, GVVV verloor en bleef op 21. Onderaan won Excelsior Maassluis opnieuw en deed de laatste plaats over aan SC Genemuiden.
Komende zaterdag speelt Barendrecht weer thuis, in de regiokraker tegen buurman en rivaal Capelle. De ploeg van ’t Slot en oud-BVV’er Bob Vermunt verloor zaterdag op eigen veld met 3-1 van Spakenburg. Capelle is nu vijfde met 18 punten, dat is er een minder dan Barendrecht. Op sportpark De Bongerd wordt zaterdag om 14.30 uur afgetrapt.