En alweer scoorde hij. Tweemaal werd hij bediend door Jeroen de Wit en tweemaal stond hij op de juiste plek om met het hoofd binnen te knikken. De 23-jarige Muhammed Baydar, ‘Mo’ voor zijn ploeggenoten van vierdeklasser Bernisse, voegde in de uitwedstrijd tegen DVV’09 wederom twee doelpunten toe aan zijn totaal. In 6 competitiewedstrijden heeft hij er nu 15 gemaakt; een totaal dat er mag zijn. Opmerkelijk is dat er van die 15 treffers een groot aantal met het hoofd gemaakt is. Die twee tegen DVV’09 zaterdag dus ook weer. Opmerkelijk omdat Mo amper twee turven groot is en je zijn totaal aantal kopbaldoelpunten eerder toeschrijft aan een vent van twee meter, zonder voortanden.
Er is nog wel meer opmerkelijks aan de 23-jarige Hellevoeter van Turkse afkomst. Zijn komst naar Bernisse bijvoorbeeld. Vorig seizoen voetbalde Mo nog in het vierde elftal van Hellevoetsluis, waar hij in een eerder stadium tegen de selectie aan zat. Maar eerste-elftalspeler werd hij nooit. Hij besloot met een paar Turkse vrienden bij Hellevoetsluis in een lager elftal te gaan voetballen. In het begin van vorig seizoen speelde hij een bekerwedstrijd tegen Bernisse 3, waar Patrick Borsboom zijn directe tegenstander was. Borsboom heeft een roemrijk verleden bij Bernisse en speelde op die bewuste dag als bijna 44-jarige tegen Hellevoetsluis 4. Hij werd aan alle kanten voorbijgelopen door een Turks spelertje, waar hij geen enkele keer vat op kreeg. Ook Mark Althusius stond die dag namens Bernisse 3 in het veld. Mark had vorig seizoen na vele, vele jaren een stapje teruggedaan bij Bernisse en was eveneens diep onder de indruk van de verrichtingen van dat Turkse ventje. ‘Waarom speel jij hier in het vierde’, vroegen ze nog tijdens die wedstrijd aan hem. ‘Wil je in het eerste voetballen? Dat kan bij ons hoor.’
Patrick Borsboom doet dit seizoen de voetbaltechnisch zaken bij Bernisse en Mark Althusius is weer basisspeler bij Bernisse. Lager voetbalen was toch niet echt je van het. Tijdens de overschrijvingsperiode had Mo Baydar telefonisch contact met Jean-Paul Kers, ook al een voetballer van Bernisse. ‘Er is bij jullie een oude, kale man, die vertelde dat ik bij Bernisse moest komen voetballen’, zo kreeg Jean-Paul te horen. Die oude, kale man was natuurlijk Patrick Borsboom en nadat die twee in contact waren gekomen, was de overschrijving van Muhammed Baydar een feit. Bij Bernisse heeft hij er nu 15 in het mandje liggen. Die oude, kale man had dat dus goed ingeschat.
Opmerkelijk is ook de positie van Mo in het veld, en dan vooral hoe hij dat invult. In het elftal van trainer Peter Hoek is hij geposteerd als aanvaller op de linkerflank. Een linkspoot op links dus. Niet veel trainers doen dat, maar dat terzijde. Opmerkelijk is dat Mo meeverdedigt, nooit berust als hij een bal heeft verspeeld, maar meteen een poging doet om het leer te heroveren. Hij zet direct druk als zijn directe tegenstander Yannick Lugthart in balbezit komt en trekt pas ten aanval als daar de gelegenheid voor is. In Dirksland is dat de eerste helft trouwens vaak het geval. Gevoed door spelverdeler Jeroen de Wit, die na een aantal omzwervingen dit seizoen is teruggekeerd op het oude nest, stevent hij keer op keer op het doel van keeper Leen Melissant af. Mo is rap, behendig en heeft een prima neusje voor de goal. Bernisse is veel en veel beter dan de thuisploeg en de 0-2 bij rust is maar een flauwe afspiegeling van de verhoudingen in het veld.
Wedstrijd gespeeld, denk je dan.
Maar na rust, met de wind mee, tapte DVV’09 plots uit een ander vaatje. Binnen een mum van tijd had Jeroen Springvloed Dubbeld de aansluitingstreffer gescoord en een kwartier later viel na een scrimmage voor het doel van Mitchell Dekker de gelijkmaker. Mo schoot daarna nog op de paal, gaf nog een voorzet achter zijn standbeen en leverde het voorbereidende werk voor de 2-3 van Marvin Jansen, luttele minuten voor tijd. Maar nog was de thuisploeg niet verslagen. Diep in blessuretijd maakte Jeroen Springvloed Dubbeld de 3-3, op basis van de inzet van de thuisploeg nog verdiend ook. Dat was balen voor Mo en zijn makkers, maar zelf kon hij terugzien op alweer een puike wedstrijd. Er wordt gefluisterd dat Brielle en Hellevoetsluis (!) hun oog hebben laten vallen op de vaak scorende flankspeler. Het is dus de vraag waar hij volgend jaar voetbalt, maar een ding is zeker: bij Bernisse gaan ze dit seizoen nog veel plezier aan Mo beleven.