De openingswedstrijd van het nieuwe seizoen was meteen een echte Vlaardingse derby en voor CION de eerste officiële competitiewedstrijd op de nieuwe accommodatie, die wordt gedeeld met Deltasport in de Broekpolder.
Victoria’s nieuwe oefenmeester Ton Rekelhof zag zich gedwongen een wijziging aan te brengen in de basisopstelling door de wegens ziekte afwezige Donny van Balen. De wedstrijd was nauwelijks op gang gekomen of Victoria opende binnen 5 minuten spelen verrassend de score. Fabio van Veen werd onjuist afgestopt even buiten het strafschopgebied van CION. Victoria’s aanvoerder nam zelf de vrije trap en zag zijn inzet op de paal uiteen spatten. In de rebound wist Glenn de Visser de bal in het lege doel te werken (0-1). CION liet zich hierdooir niet van de wijs brengen en nam het initiatief. De achterhoede van Victoria oogde niet zelfverzekerd en met opportunistisch spel trachtte CION de bakens te verzetten. Na een kwartier spelen werd de defensie van Victoria verrast bij een snelle counter van CION. Met een dieptepass werd de spits van CION in stelling gebracht, die alleen voor sluitpost Cliff Westdijk trekker overhaalde (1-1). Victoria moest alle zeilen bijzetten om CION van dadendrang af te houden. Het enige wapenfeit voor Victoria was een solo-actie van rechterspits Glenn de Visser, die Raymon Lingen wist te bereieken.
De spits van Victoria schoot de bal rakelings langs het CION-doel. Na een half uur spelen strafte CION een fout af in de defensie van de bezoekers door van dichtbij Cliff Westdijk kansloos te laten (2-1). Kort hierna soleerde Selim Altuntas door de laatste lijn van CION en bediende Glenn de Visser op maat, die zijn doelgerichte schot op de bovenkant van de lat deed belanden. Naar mate de wedstrijd vorderde nam het foutenfestival bij het bezoekende Victoria alleen maar toe. CION profiteerde weer van een onbenullig balverlies op het middenveld. Door de snelle omschakeling bereikte een dieptepass de vrijs staande spits van CION, die droogjes uithaalde (3-1). Vlak voor het rustsignaal wist CION de stand eenvoudig naar 4-1 te tillen na alweer een misverstand in de defensie van Victoria. Na de pauze luidde een doorbraak van CION vrijwel meteen tot een strafschop. Fabio van Veen, die reeds een gele kaart achter zijn naam wist, blokkeerde een aanvaller van CION binnen de beruchte lijnen. In de ogen van de scheidsrechter was dit een foutieve actie, die Van Veen de tweede gele kaart kostte met het wegzenden tot gevolg hebbend. De daarop volgende kalktrap werd feilloos benut (5-1).
Met tien spelers moest Victoria de tweede helft tot een goed einde brengen. Toch bleek Victoria over veerkracht te beschikken ondanks de hopeloze tussenstand. Glenn de Visser bracht de stand op 5-2 na een solo-actie doeltreffende te hebben afgerond. Middenvelder Gurhan Tezemen kreeg veel ruimte na een blunder van CION op het middenveld, waardoor hij alleen op de doelman van de bezoekers kon doorgaan en de stand tilde naar 5-3. Even dacht de Victoria-aanhang dat er een verrassing komende was, omdat CION een zwakke periode kende. De thuisclub liet het echter niet zo ver komen en herpakte zich naar mate de wedstrijd vorderde. CION wist de numerieke meerderheid niet om te zetten in meer doelpunten en bij Victoria werd de pijp alleen maar leger. Het zal duidelijk zijn, dat de slechte opening van het seizoen zo snel mogelijk door Victoria teniet moet worden gedaan.
Victoria’04 (zat.): Cliff Westdijk, Ruud Vogel, Jacco Hokke, Fabio van Veen, Berry Kuiper (25: Peter de Klein), Sjors van der Linden, Glenn de Visser (70: Jimmy Don), Patrick Proost (80: Sem Hartog), Raymon Lingen, Gurhan Tezemen, Selim Altuntas.