Op woensdag 27 augustus om 20.15 uur trapt Excelsior voor het eerst sinds 28 oktober 2009 weer af in het KNVB Bekertoernooi. Destijds werd Excelsior zeer ongelukkig uitgeschakeld in de derde ronde tegen De Baronie uit Breda. De vaste Excelsior-supporters zullen deze historische wedstrijd in het stadion van NAC Breda nog wel herinneren. Excelsior verloor met 1-0 door een goal diep in de tweede helft van de verlenging. Hiervoor was Excelsior grotendeels de bovenliggende partij geweest, maar in het bekervoetbal gaat het maar om één ding en dat is de volgende ronde.
Voor het nieuwe bekeravontuur kwam zondagtopklasser FC Lienden uit de koker rollen. Een tegenstander waar Excelsior nog nooit eerder tegen speelde. Het gaat hier om een uitwedstrijd in het kleine dorpje Lienden dat behoort tot de gemeente Buren. Als bijnaam kreeg FC Lienden ooit ‘Het Chelsea van de Betuwe’, omdat ze met een volle portefeuille veel kwaliteitsspelers naar de plaatselijke FC wisten te lokken.
Onder leiding van Hans Kraay junior werd in 2004 de opmars gestart. In één ruk ging FC Lienden van de derde klasse naar de Hoofdklasse, waar ze in 2007 debuteerden.
In het seizoen 2008/2009 kreeg FC Lienden echt landelijke bekendheid. De ploeg van Hans Kraay jr. toonde zich destijds een ware cupfighter. In de derde ronde van het KNVB bekertoernooi werd op eigen veld Vitesse met 1-0 verslagen. FC Lienden kwam zo bij de laatste 16, waarin Roda JC uiteindelijk te sterk was.
Sinds de oprichting van de Topklasse in 2010 is FC Lienden op dit niveau actief. Na een aantal moeizamere jaren, waarin flink werd getwijfeld over het continueren van prestatievoetbal op zondag lijkt FC Lienden toch weer gelukkig in de zondag Topklasse. Met trainer Hans van der Haar voor het tweede seizoen aan de leiding heeft het elftal de weg weer omhoog gevonden. Met veel nieuwe spelers staat er weer een goede groep, die hoopt mee te doen in het linkerrijtje van de zondagtopklasse.
Net als Excelsior kende FC Lienden afgelopen weekend een valse competitiestart. Tegen HBS werd in Den Haag met 2-1 verloren.
Beide ploegen hebben dus iets recht te zetten met als inzet een thuiswedstrijd tegen FC Emmen en een welkome premie vanuit de KNVB.
Aanvang van de bekerkraker tussen de Zondagtopklasser en Excelsior M. is 20.15 uur op Sportpark de Abdijhof aan de Molenstraat te Lienden en de wedstrijd staat onder leiding van de heer Bronsvoort uit Deventer.