Barendrecht komt woensdagavond in actie voor het ‘betaalde’ KNVB-bekertoernooi. De rood/witten ontmoeten dan in eigen huis RKSV De Ster. De Limburgse zondag-tweedeklasser behaalde afgelopen seizoen de kwartfinale van de districtsbeker, waarmee zij deelname aan het bekertoernooi afdwong. De bekerwedstrijd op De Bongerd begint dinsdagavond om 20.00 uur en de entree is vrij.
Als BVV Barendrecht het duel tegen De Ster wint, wacht in de tweede ronde een prachtige thuiswedstrijd tegen de profs van FC Groningen. Daarmee zou Barendrecht bovendien voor het eerst in zes jaar de tweede ronde bereiken.
De afgelopen jaren waren achtereenvolgens JVC Cuijk (2x), Deurne en Baronie te sterk voor de rood/witten in de eerste ronde. In 2011 won Barendrecht wel van FC Hilversum, maar toen eindigde het bekertoernooi op last van de KNVB na een administratieve fout bij Barendrecht.