Het eerste Oranje Wit diner van Soccer Boys is een daverend succes geworden. Het organisatie team bestaande uit Onno Jacobs, Martijn Helmendach, Sven de Jong en Jeffrey en Henk Moerman hebben maanden naar de avond toegewerkt. En vrijdag 9 mei was het zover.
Vanaf 18.00 uur werden de 140 gasten in ons fantastisch aangeklede clubhuis ontvangen. Zoals in de uitnodiging stond, was het een oranje wit diner en dat waren ook de kleuren die overvloedig terugkwamen in de aankleding van het clubhuis. Het was snel druk en gezellig.
Na de ontvangst gingen de schuifdeuren open en konden onze gasten hun ogen uitkijken naar de schitterende ambiance. Sven heette iedereen welkom en gaf een toelichting hoe de avond in elkaar zou zitten en gaf uitleg over het enorm mooie werk dat door Hospice Lansingerland wordt verricht. Op onze TV’s werd vervolgens een filmpje van Hospice getoond.
Het werd tijd om te gaan eten. Selectiespelers, Britt, Loretta en Romy zorgden in oranje wit outfit voor het uitserveren. Vervolgens werden loten verkocht. Onze gasten kochten in ruime mate loten. Het is leuk om mee te doen maar kennelijk bedacht iedereen zich ook dat de opbrengst voor het goede doel was.
Tussen de gerechten door was er volop tijd om een praatje te maken bij een andere tafel of om buiten even een luchtje te scheppen. Maar er was ook een goochelaar die langs de tafels trok om zijn kunsten te tonen. En ook al stond je er met je neus bovenop, je kon niet zien hoe de truc in elkaar zat.
De trekking van de loterij volgde. De gelukkige prijswinnaar konden hun prijzen, die overigens door diverse bedrijven gratis ter beschikking waren gesteld, in ontvangst nemen.
Dan werd het tijd voor de veiling. De veiling werd geleid door een professionele veilingmeester. En dat was te merken. Met veel vakmanschap maar ook humor leidde hij de veiling. En tja, wat zal ik over de veiling zeggen. Je moet erbij geweest zijn om te kunnen bevatten wat er gebeurde.
Er werd met zo’n enthousiasme op de items geboden dat zelfs de veilingmeester af en toe moeite had om het tempo bij te houden. En gaandeweg zag je mensen elkaar aankijken en denken waar gaat dit qua opbrengst naartoe. De hoofdopbrengst van een item was een etentje voor 10 personen op een door de koper te bepalen plaats ter beschikking gesteld door J&K. De biedingen vlogen in het rond en uiteindelijk werd het etentje door de veilingmeester afgetikt voor € 3.700,-. Geweldig.
Na het laatste item werd het tijd voor de gasten om na te praten en wat te drinken.
De organisatie moest druk aan het rekenen want er moest een bedrag aan Vincent de Beer als voorzitter van de stichting Vrienden van Hospice Lansingerland worden overhandigd.
De spanning liep op. Als eerste werd Roland den Besten, als aanvoerder van de veteranen, naar voren geroepen. De veteranen hadden bij de marathon van Rotterdam meegedaan met een 10km loop en zich daarvoor laten sponsoren. De mannen hadden het heel mooie bedrag van € 5.500,- bij elkaar gelopen. Dat is een prestatie van formaat.
Maar toen kwam echt het moment om de cheque te overhandigen. Vincent de Beer en ongetekende werden naar voren gevraagd. En ik had de eer om de cheque van ruim € 40.000,- te mogen overhandigen. Het was voor ons beiden een emotioneel moment. Zo’n groot bedrag voor zo’n mooi doel. Het was moeilijk te bevatten. Vincent nam de cheque met veel dankzegging aan.
Aan het eind van de avond was er een saxofoniste die op indrukwekkende wijze mooie muziek speelde en ruimte gaf om na te praten. En dat werd uitgebreid gedaan. Wat een gedenkwaardige avond hebben we meegemaakt.