Afgelopen zaterdag had M.S.V.’71 in Maassluis geen kind aan het bezoekende DVC. De ploeg van Wilco Wapenaar won dit thuisduel afgetekend en dik verdiend met 4-0. Bojan Stefanov (foto)speelde op het Maassluise middenveld een prima partij.
Door deze overwinning blijft M.S.V.’71 volop in de race voor deelname aan de nacompetitie. Dat kan via een 3e plaats in de eindrangschikking of door het winnen van de laatste periode. Op beide fronten doen de mannen van Wapenaar nog mee. Op de ranglijst is M.S.V.’71 het Schiedamse Hermes DVS tot op 2 punten genaderd en is het verschil met Maasdijk (heeft reeds een periodetitel) nog maar 3 punten. En in de strijd om de laatste periode staat M.S.V.’71 met 3 andere ploegen (Quintus (heeft reeds een periode titel) , Hermes DVS en Excelsior’R) met 16 punten bovenaan. Hierbij moet wel worden opgemerkt dat Quintus en Excelsior’R een wedstrijd minder hebben gespeeld. Volgende week is M.S.V.’71 vrij en nemen Excelsior’R en Hermes DVS het in Rotterdam tegen elkaar op.
Volop kansen dus op een mooi slotakkoord voor de equipe uit Maassluis. Zeker als M.S.V.’71 de opwaartse spiraal van de laatste weken weet vast te houden. Zowel qua resultaten als qua veldspel boekt het elftal van Wilco Wapenaar namelijk grote progressie. De wedstrijd van afgelopen zaterdag was daar een mooi voorbeeld van. In het uitduel won M.S.V.’71 destijds moeizaam met 0-1 door een late treffer van Patrick Schilperoort. En deze middag hadden de zwart witten geen kind aan de ploeg uit Delft.
Vanaf het allereerste begin domineerde de thuisclub de wedstrijd. De bezoekers werden van het kastje naar de muur gestuurd. De uitstekend spelende Bojan Stefanov was deze middag de architect van het sterke M.S.V.’71. Het regende kansen voor de formatie uit Maassluis. Maar de afwerking liet te wensen over. Patrick Schilperoort, Bas Lankwarden, Adil Amakran en opnieuw Patrick Schilperoort verzuimden om de man van het scorebord aan het werk te zetten. Maar 5 minuten voor de pauze was het eindelijk raak toen Adil Amakran met een hard gedrukt schot doelman Grootveld kansloos liet. (1-0).
Door dit doelpunt was de ban en het verzet van DVC gebroken. Want op slag van rust wist M.S.V.’71 de voorsprong te verdubbelen. Tot 2 keer toe wist doelman Grootveld en de DVC defensie inzetten van Bryan Vermeulen en Patrick Schilperoort nog te verijdelen, maar goaltjes dief Bas Lankwarden dacht driemaal is scheepsrecht en schoot zijn ploeg nog voor rust in veilige haven.
Met de riante 2-0 voorsprong op zak tegen het zwakke DVC begon M.S.V.’71 veel te nonchalant aan de 2e helft. Het sprankelende spel uit de eerste rondgang was verdwenen. Slordigheid en concentratieverlies kenmerkten in die fase het spel van de thuisploeg. Na een kwartier pakten de gastheren de draad weer op en werd serieus jacht gemaakt op een grotere uitslag. Maar ook nu werden eerst enkele goede mogelijkheden (Assad Mohunlol, Bas Lankwarden, Bryan Vermeulen) verkwanseld voordat M.S.V.’71 opnieuw toesloeg.
Dat gebeurde met Nick van Deursen voor Maarten Voois en David Renes, die Bas Lankwarden afloste. En met name Renes liet zich in die laatste 20 minuten gelden. De balvaardige spits was in de slotfase nog 2 keer trefzeker. Eerst vond hij op aangeven van Bojan Stefanov de verre hoek (3-0) en vlak voor tijd rondde hij een goede voorzet van de bij M.S.V.’71 teruggekeerde Pim van Hal heel erg fraai af (4-0). Door deze ruime overwinning en het vertoonde spel kan M.S.V.’71 het restant van de competitie (4 wedstrijden) met veel vertrouwen tegemoet zien.
Voor M.S.V.’71 kwamen de volgende spelers in het veld :
Geert Dobbe, Patrick Schilperoort, Herman Janson, Maarten Voois (63 Nick van Deursen), Reno Spies, Assad Mohunlol, Bojan Stefanov, Kees Starmans, Adil Amakran Bas Lankwarden (70 David Renes), Bryan Vermeulen (79 Pim van Hal)