Brielle verloor met 4-1 bij het op de 2e plaats staande Spirit dat nu op drie punten is genaderd van de koploper terwijl dit zelfde Spirit begin februari nog op negen punten stond en het ook nog twee wedstrijden meer gespeeld had. Was Brielle voor de wedstrijd nog vol goede moed na de wedstrijd begreep men dat er deze middag door Spirit voetballes was gegeven en dat de 4-1 nederlaag gezien de mogelijkheden die Spirit in de slotfase kreeg nog veel hoger had uit kunnen vallen.
Brielle begon de wedstrijd in dezelfde opstelling als vorige week tegen Neptunus/Schiebroek hetgeen ook nu weer niet de meest ideale leek. Al in de beginfase werd duidelijk dat bij Spirit het gevaar in hoofdzaak kwam van de beide snelle en beweeglijke no. 6 en no. 9 te weten Kevin van Vliet en Julien Rook. Vooral de beide Brielse vleugelverdedigers hadden in verdedigend opzicht moeite om de zaak onder controle te houden. In de 25e minuut was het raak. Julien Rook liet zowel Marvin Godschalk als Tim Stolk zijn hielen zien en gaf doelman Sander van Eck geen enkele kans op zijn scherpe inzet.
Brielle moest het voorlopig doen met een aantal hoekschoppen die geen echt gevaar opleverden. Spirit trachtte met deze 1-0 het rustsignaal te halen om daarna aan te gaan vallen naar het altijd voor de thuisclub extra dimensie gevende doel aan de kantinezijde. Hierbij gebruikte de thuisclub vooral het middel door constant de bal terug te spelen op zijn doelman Bastiaan Haasnoot welke bij het daarna uitverdedigen praktisch niet gehinder werd door de Brielse aanvallers. Toch kwam er de kans op de gelijkmaker vlak voor de pauze. Een voorzet van Ailton Lima Silva, wederom vanaf de basis op de spits positie, bereikte de vrij staande Charlo Hassell welke echter de bal volledig miste. In de 45e minuut schoot Lima Silva en vrije trap vanaf 18 meter recht in de handen van de doelman zodat met de stand 1-0 de rust aanbrak.
Iedereen begreep dat Brielle in de 2e helft toch uit een ander vaatje zou moeten tappen wilde men hier in Ouderkerk a/d IJssel met punt(en) naar huis gaan. Maar het pakte allemaal verkeerd uit voor de Briellenaren. Timo Blom was in het veld gekomen voor Joao Ramos Silva en ging de spits positie bekleden zoals voor de winterstop. Brielle ging aanvallen en drukte Spirit terug . Schoten van Charlo Hassell en Brian Smits gingen rakelings over of naast . Maar een hard werkend Spirit kwam terug in de wedstrijd en kon Sander van Eck in de 62e minuut nog erger voorkomen in de 64e minuut moest hij opnieuw capituleren op een inzet van Ryan Terlouw ( 2-0). Brielle wisselde opnieuw . Robin de Ridder kwam in het veld voor Regillio van Buuren. Het was de Ridder die de aansluitende goal op zijn schoen had maar in geheel vrije positie over het doel van Bastiaan Haasnoot schoot. Spirit rook meer en zette door met als resultaat en schitterende aanval over diverse schijven en de 3-0 van de schoen van spits Bob van der Veen. Hiermee was de wedstrijd gelopen . Danny Kraijema , een van de weinige Brielse spelers die een voldoende haalde, ging voorin lopen en mikte de 3-1 binnen. De wedstrijd zat definitief op slot toen Timme van Hof de bal op maat voorzette en Ruben de Vries de bal feilloos binnen kopte.
Hierna moest doelman Sander van Eck nog enkele malen kordaat optreden anders had de uitslag er nog ondraaglijker voor Brielle uitgezien. De vraag blijft natuurlijk hoe kan een elftal dat zo suksesvol was voor de winterstop zo ver terugvallen als op dit moment. Een groot aantal spelers presteren ver beneden hun normale doen en missen het vertrouwen in eigen kunnen en daar zal de komende week zeker aandacht aan geschonken moeten worden want a.s. zaterdag tegen Leonidas thuis mogen geen punt(en ) meer verspeeld worden anders verandert een zo glorieus begonnen seizoen in een ware desillusie.
Brielle: Sander van Eck, Marvin Godschalk, Danny Kraijema, Tim Stolk, Sander Arkenbout, Gijs v.d.Ende, Joao Ramos Silva (46e min. Timo Blom), Brian Smits, Regillio van Buuren (65e min. Robin de Ridder), Ailton Lima Silva, Charlo Hassell ( 73e min. Roel Stouten).
nu deschouders er onder mannen volgende week laten zien wat jullie waardzijn succes zaterdg gewenst van mien kraijema
Voetbal les is wel erg overdreven zit gewoon tegen maar we blijven 200% achter onze jongens staan want zij verdienen het Jan