De tweede competitiehelft in de topklasse heeft Barendrecht voorlopig nog weinig voorspoed gebracht. De rood-witten verloren zaterdag opnieuw, nu van IJsselmeervogels met 0-1. De wijze waarop dat gebeurde was bijzonder zuur. In een matig duel viel de winnende treffer van de Vogels in de extra tijd. De ploeg van trainer Jack van den Berg nadert zo steeds meer de gevarenzone.
De Barendrecht-oefenmeester kon zaterdag geen beroep doen op de geschorste Bob Vermunt en de niet fitte Yannick Schults. Dat betekende weer eens een basisplaats voor Mathew Morais, hij begon als rechtsachter. Op de bank waren er plekken ingeruimd voor Delano A Cohen, Ivan Almeida en ook voor Mathijs Tabbers, terug na lang blessureleed.
Hoewel de wedstrijd een zeer open karakter had, waren er weinig kansen te noteren. Eigenlijk kwamen de defensies van Barendrecht en IJsselmeervogels nauwelijks onder druk. Jeffrey Aarts moest een keer ingrijpen, aan de andere kant hield de Spakenburgse afweer onder leiding van oud-prof Pascal Bosschaart de rijen gesloten.
Na een half uur had Barendrecht pech toen bij een vrije kopkans Mathew Morais en Jeffrey Aarts elkaar in de weg liepen. Joey Jongman probeerde het vlak voor rust met een lob vanaf de middenlijn, maar die zeilde net over het doel van Patrick Zonneveld. Dat het bij de rust nog 0-0 was, zal weinig bezoekers hebben verbaasd. Wel had scheidsrechter Blank al drie gele kaarten getrokken voor spelers van de IJsselmeervogels. Dat werden er in totaal vijf.
Ook na de onderbreking bleef het wachten op kansen. Christian Opschoor probeerde het in de korte hoek, maar Zonneveld redde. Rond het uur rekende Ramon Salas op een strafschop, maar de arbiter zag een schwalbe in zijn tuimeling die hij met geel beloonde. Langzaam maar zeker voerde IJsselmeervogels de druk op het doel van Mark Zegers op. Bij een scrimmage mazzelde Barendrecht dat het laatste tikje steeds niet werd gegeven.
Zo leek het duel op 0-0 af te stevenen, zeker Daniel Esajas was gestuit op Zonneveld en Danny Monster een afzwaaier over het doel had gemikt. Maar in de extra tijd ging het toch nog fout voor Barendrecht. Een vrije trap werd door Pascal Bosschaart voor het doel gelepeld. Daar stond invaller Nabil el Gourari vrij om de bal van dichtbij binnen te knikken, 0-1.
Barendrecht mocht nog net aftrappen, kansen op de gelijkmaker kwamen er niet meer. Zo leden de rood-witten hun derde achtereenvolgende nederlaag in 2014.
Barendrecht-IJsselmeervogels 0-1 (0-0) 90+2 0-1 El Gourari
Scheidsrechter E. Blank, gele kaarten: Salas (Barendrecht), Hollart, Verheijdt, Tol en El Gouarari (IJsselmeervogels).
Opstelling Barendrecht: Zegers; Morais, Husen, Aarts, Van Houselt (88. A Cohen); Monster, Salas, Van Gastel, Jongman (69. Richard); Opschoor (77. Almeida) en Esajas.
Opstelling IJsselmeervogels: Zonneveld; Tol, Van Noord, Bosschaart, Kuipers; Van de Laar (79. El Gourari), De Harder (60. Burgerhout), Hollart; Kurbegovic, Verheijdt en Ahahaoui.
Video: Eric Husen
Foto: Cees Bakker