Robin van Elteren speelt al zijn gehele leven voor VV Schoonhoven. Naast het voetbal voltooide Van Elteren zijn opleiding op het CIOS, werkt de 24-jarige voetballer in een zwembad en op de buitenschoolse opvang. Robin van Elteren is sinds het seizoen 2007-2008 actief in het eerste elftal. “Sinds de afgelopen 3 seizoenen speel ik voornamelijk als centrale middenvelder. Dit is ook de positie waar ik het liefste voetbal.” Soms, als de nood hoog is, wordt van Elteren ook ingezet als spits of flankspeler in het elftal van hoofdtrainer Bert Potuyt. Afgelopen seizoen mocht van Elteren zelfs tweemaal opdraven als linksback.
Over de beste spelers, of spelers die belangrijk waren/zijn is Van Elteren duidelijk. “Dat waren Jeremy Bulham, Willem Paul van der Heijden (broertje van de bij Vitesse spelende Jan-Arie van der Heijden) en momenteel nog Marc Kruiper.” Van Bulham heeft van Elteren als overkomende A-junior een hoop geleerd, vooral voor de positie in het veld waar hij zelf nu speelt. “Willem was een sterke slimme voetballer met veel techniek die wedstrijden kon beslissen voor ons. Marc is niet de beste en meest technische speler binnen het eerste elftal, maar met zijn lengte van 2 meter is het onze steunpilaar achterin.”
Tristan Brouwer, destijds trainer van het tweede elftal van vv Schoonhoven, is een belangrijke factor geweest voor Robin om door te gaan met voetballen. “Ik had destijds geen plezier meer in het voetballen en besloot uit het eerste elftal te stappen. Bij Tristan werd ik van de flanken gehaald en op het middenveld geposteerd. Dit heeft mij m’n spelvreugde teruggegeven en een betere voetballer van me gemaakt.”
Over zijn vereniging Schoonhoven is Van Elteren vol lof. “vv Schoonhoven is een gezellige vereniging waar veel mensen met een groot clubhart rondlopen. Dit merk je alleen al rondom wedstrijden van het 1ste elftal, waar zowel thuis als uit veel supporters komen kijken.”
Vv Schoonhoven is, na het mislukte nacompetitie avontuur vorig seizoen, dit seizoen matig gestart aan de competitie. De ploeg wist zich echter te herpakken en kan weer omhoog kijken. “We hebben een vrij jonge ploeg met veel individuele kwaliteit, alleen zijn we nog niet constant genoeg”, zegt Van Elteren over de wisselvallige resultaten van zijn ploeg. “Aan het begin van het seizoen waren er veel wisselingen in opstelling door blessures of andere omstandigheden. Afgelopen weken hadden we hier minder last van.”
Van Elteren hoopt ook dit seizoen af te sluiten met een mooi toetje. “Maar natuurlijk dan met een mooiere afloop als vorig jaar.” Over de titelfavoriet is Robin duidelijk in deze afdeling. “Dat is DCV, een heel degelijke ploeg met een hoop ervaren spelers.”
De kans dat Van Elteren ooit zijn vleugels nog ergens anders zou uitslaan is klein. “Zolang ik woonachtig ben in Schoonhoven en het naar mijn zin heb bij de club blijf ik er zeker met veel plezier voetballen.”
Foto: Website Schoonhoven