Vanaf het begin had Dilettant moeite om onder de druk van een zeer goed spelend RVC’33 uit te komen. De Krimpenaren hadden het geluk dat doelman Michel Rodenburg in goede vorm stak en ook het geluk aan zijn zijde had; hij redde bekwaam bij een inzet van de razendsnelle Thomas v.d. Poel en bij een goed genomen vrije trap van Wouter Sluijs kreeg Rodenburg hulp van de lat.
Vervolgens keerde hij het schot van de doorgebroken Bjorn Verbeij. Toch werd keeper Rodenburg in de 17e minuut verrast door een hoge bal van dezelfde Verbeij, die door een windvlaag over hem heen in het doel belandde. ( 1 – 0 ). Enkele minuten later was Dilettant dichtbij de gelijkmaker; uit een goede voorzet van Ian den Besten kopte Michel v.d. Herik rakelings over. In de 32e minuut moest Nick Goudriaan met een kuitblessure het veld verlaten en werd vervangen door naamgenoot Nick Westbroek, die de rebound van de goed genomen vrije trap van Mike van Buren lekker binnen tikte. Deze droomwissel betekende de verdiende 1 – 1. In de 38e minuut werd het toch weer 2 – 1 door na een corner van links gaf in een mêlee van spelers Jelle v.d. Poel het beslissende tikje.
De veerkracht van Dilettant was enorm en vlak voor rust was het Lennart v.d. Linden die net nadat hij geel had gekregen uit een voorzet van Michel v.d. Herik strak binnen schoot ( 2 – 2). Met nog een gele kaart van Ralph Tol brak de rust aan. Na rust ging Dilettant fel van leer en RVC’33 moest een bal uit het verlaten doel tikken. Toch kwam de thuisclub weer op voorsprong een voorzet van rechts werd door Bjorn Verbeij beheerst achter Michel Rodenburg getikt ( 3 – 2 ). Dilettant wenste niet te capituleren en zocht brutaalweg de aanval.
Eerst moest keeper Frank van Leeuwen gestrekt naar de hoek om een goed genomen vrije trap van Mike van Buren uit de hoek te tikken. Vervolgens kon de keeper maar net een schot van Ian den Besten tot corner verwerken. Uit de corner moest Van Leeuwen weer zijn kunsten vertonen op een kopbal van Michel v.d. Herik en bij de volgende hoekschop trof Michel de lat. Nadat Nick Kooijman en RVC-er Frank Stolwijk geel hadden gekregen, werd de wedstrijd rond de 70e minuut beslist; een afgeslagen RVC-aanval werd door Frank Stolwijk diagonaal binnen getikt. ( 4 – 2 ). Omdat Dilettant nog één keer de mouwen opstroopte en achter va banque ging spelen was de volgende counter van RVC de genadeklap; Jelle van der Poel omspeelde Michel Rodenburg en tikte eenvoudig de 5 – 2 binnen.
Nadat in de slotfase beide trainers mensen rust gaven was het Frank Stolwijk die met een kopbal de eindstand van 6 – 2 op het scorebord liet zetten. Een geflatteerde nederlaag want Dilettant was zeker niet de onderliggende partij. Komende week staat de enige streekderby op het programma tegen het Capelse CKC, dat dit weekend VEP met 2 – 0 de baas bleef.