Het bestuur van Hekelingen heeft middels een statement op haar eigen clubwebsite gereageerd op de gebeurtenissen binnen haar eigen vereniging. Onderstaand het betoog.
Het ware verhaal is naar onze mening geheel anders en is niet terug te vinden in de diverse publicaties over deze kwestie. Op dinsdagavond 29 oktober 2013 vond er een ingelaste bestuursvergadering plaats. Deze extra vergadering vond plaats naar aanleiding van de teleurstellende resultaten van ons eerste zondag elftal (3 nederlagen op rij) en de schandalige nederlaag van zondag twee (12-4 uit tegen DRL met 6 à 7 spelers uit het eerste zondag elftal).
Deze vergadering werd onderbroken door de aankomst van een delegatie van het eerste zondagelftal. Deze delegatie wou met het bestuur praten over de training(en) door Jan Poortvliet. Tevens kwam de email van de spelers van zondag 1 ter sprake die al reeds verstuurd was naar de redactie van VoetbalRotterdam.nl. Naar inziens van het bestuur van vv Hekelingen is dit een foute manier van communiceren en onderhandelen. Eerst wordt het mes op de keel gezet en vervolgens mogen we alleen “Ja” zeggen (= wegsturen Jan Poortvliet en aanhouden van René Milot) en het is natuurlijk naïef om te denken dat een ingezonden mededeling aan een redacteur nog kan tegen worden gehouden van publicatie, in dit geval op internet. Één en ander had eerst intern moeten worden besproken zonder tussenkomst van de pers.
Wij betreuren derhalve de genoemde impulsieve actie richting de pers. In plaats van door het bestuur beoogde positieve publiciteit door het trainen onder een WK-international, is dit compleet anders uitgelegd, en heeft dit geresulteerd in een negatieve publiciteitsstroom in diverse media, terwijl we naar onze mening met onder andere de opening van het nieuwe sponsorhome, ons nieuwe scorebord, en onze intentie voor het plaatsen van advertenties voor wedstrijden van het eerste in dezelfde media, gemeend hadden de weg naar boven te hebben gevonden.
Jan Poortvliet hadden we gevraagd om een paar trainingen op BVO-niveau te verzorgen en heeft helemaal niets te maken met de op non-actief gestelde René Milot. Sterker nog. René Milot had aan het begin van het seizoen juist om extra technische ondersteuning gevraagd. Hieraan heeft het bestuur van vv Hekelingen gehoor geven door de aanstelling van Christiaan Toering als Technisch Directeur en interim bestuurslid technische zaken en door middel van de trainingen op BVO-niveau door Jan Poortvliet. Het mogen trainen onder Jan Poortvliet (WK-deelnemer in 1974 en 1978) zou juist een groot voorrecht moeten zijn voor vierde klasse spelers.
Deze kwestie gaat over de feitelijke macht binnen de vv Hekelingen. Is de leiding van de vv Hekelingen in handen van het bestuur of in handen van de spelers van zondag 1 ? Nimmer zal het huidige bestuur van vv Hekelingen zich op een dergelijke wijze laten chanteren en de leiding uit handen geven aan individuen die een paar jaar in ons eerste zondag elftal willen voetballen.
De uitspraken van Christiaan Toering worden verkeerd uitgelegd. Natuurlijk was het tijdstip ongelukkig gekozen. Het zijn wel uitspraken die je vaker hoort van een nieuwe trainer en/of een nieuwe technische verantwoordelijke die net een nieuwe groep van de oude technische staf heeft geërfd, na teleurstellende resultaten. De meeste onder ons zullen nog wel de gelijkluidende uitspraken van Ruud Gullit herinneren toen hij net bij Feyenoord was aangetreden, na reeks van slechte resultaten. De uitspraak van Christiaan betekent natuurlijk niet dat iedereen van het eerste zondag elftal direct aan de kant zou worden geschoven. Dit is in een lopend seizoen gewoon heel erg moeilijk. Natuurlijk moet in termijn iedereen vrezen voor zijn plekje bij zondag 1. Hoe komen we anders weer van de laagste zondag klasse naar bijvoorbeeld klasse 2 ?
Vv Hekelingen is een mooie club en moet ook een mooie club blijven. Naast recreatief voetbal wil vv hekelingen ook weer de opleidingsvereniging van de regio zijn. Ook prestatiegericht voetballen behoort tot onze ambities (zie bijvoorbeeld ons jeugdplan). Wij vinden de vierde klasse een onwaardige klasse om in uit te moeten komen. Bij deze mooie club met zijn mooie accommodaties hoort een veel hogere klasse.
Het bestuur van vv Hekelingen
Het bestuur van de v.v. Hekelingen heeft een drastische keus gemaakt met het wegsturen van de trainer van het 1e zondag elftal.
Dat daarmee het overgrote deel van de selectie ook zou opstappen hebben ze voor lief aangenomen. Sterker nog: de spelersgroep heeft meerdere malen aangegeven met het bestuur in overleg te willen. Dat heeft het bestuur tot op de dag van vandaag geweigerd.
Al vanaf het eind van het vorige seizoen is het bestuur er alles aan gelegen om zo snel en goedkoop mogelijk van de trainer af te komen. Na de aanstelling van een technisch directeur is dit in een stroomversnelling gekomen. Voordat de trainer het zelf wist, is in het overleg over het Spijkenisse toernooi
met de andere Spijkenisse- verenigingen al door de voorzitter van v.v. Hekelingen aan deze groep gemeld dat ze de trainer op non actief gingen stellen.
Een vreemde plek om dit te melden en zo ga je niet met mensen om lijkt mij, die in dienst bij jouw vereniging zijn.
Dan komt het verhaal in de wereld dat de spelers die gingen trainen op donderdag zich onjuist bejegend gevoeld hebben door de diverse mensen die langs het veld stonden.
Ik ben daar zelf bij aanwezig geweest en kan dat bericht naar het land der fabelen helpen. Absolute onzin wat door het bestuur verkondigd is. Dit bestuur van de v.v. Hekelingen is structureel bezig allerlei mensen te beschadigen ter voordeel van het bestuur zelf. Het is namelijk het bestuur wat zorgt voor de grote onrust omtrent deze soap.
Dat de voorzitter aan het begin van het seizoen is uitgemaakt voor lelijke dingen hoort niet en keur ik ook bij deze af.
Maar dat de voorzitter zelf ook mensen binnen de club te kakken zet, en daarbij de fatsoensnormen ernstig overtreedt, zegt ook iets over de voorzitter zelf.
Dat laatste heeft hij zelfs in een mail bericht naar zijn eigen penningmeester toe gestuurd. Weliswaar dacht hij dat die mail naar de penningmeester ging. Dat ging hij dus niet.
Een klein stukje uit deze mail zal ik u hierbij geven:
• Mijn advies Hans .is onmiddelijk stoppen met deze figuur,als ik geschoffeerd lees dan bekruipt mij een Markestein gevoel !
• als je dit dan leest is het weer van "ouwe" jongens ,de bekende kliek van Vis en Consorten
Zelfs de KNVB gaat mee in de gedachte van dit bestuur dat het wel eens zou kunnen gebeuren dat de wedstrijd v.v. Hekelingen – FIOS uit de hand zou kunnen lopen door oud spelers en hun aanhang. Dit is de grote onzin die het bestuur rond spreidt weer ter voordeel van henzelf. Het bestuur is in deze zelf de kwade genius die als oproerkraaier fungeert.
Er was op dat moment gewoon geen representatief elftal wat op de been gebracht zou kunnen worden.
Het mogelijke elftal wat het 1e zou moeten worden hebben ze zondag wel laten spelen als het 2e elftal. En om de paar minuten zie je een politieauto op het terrein, die waakt over ……….
De slotconclusie lijkt mij vrij duidelijk. Dit bestuur wilde hoe dan ook van de trainer af en wil ten koste van andere mensen zichzelf schoon houden. Dat de naam van de v.v. Hekelingen daarmee besmeurd zou gaan worden en dat ze mensen daarbij beschadigen, doet ze ogenschijnlijk helemaal niets.
In een democratisch land, waarbij door praten een hoop zaken opgelost kunnen worden, kiest dit bestuur voor een ondemocratische- en dictoriale aanpak.
Hopelijk schrijven ze op zeer korte termijn een algemene ledenvergadering uit, zodat de leden zich kunnen uitspreken of ze zo willen doorgaan!
Ed Markestijn
Een technisch directeur in de 4e klasse!!
Kom op Hekelingen waar hebben jullie het over?
Blijf toch eens met beide benen op de grond staan en wordt weer de club die jullie ooit waren.
Bestuur van hekelingen maakt zich compleet belachelijk.
Jullie zouden mij in dienst moeten nemen als jullie pr man want jullie spreken je zelf echt overal maar dan ook overal tegen.
Ten eerste heeft de selectie nooit gezegd dat poortvliet wegmoet? want volgens hekelingen is hij niet in dienst dus valt er weinig weg te sturen.
Het tweede elftal staat onder de fantastische leiding van een andere trainer. die nu in de afgelopen 3 wedstrijden waaronder gister hermes dvs 1 – hekelingen 1 11-0 verloren en dus totaal 27 treffers om zijn oren heeft gekregen. Bij de wedstrijd tegen Drl 12-2 verloren deden maar 2 spelers mee ipv 7 waaronder 1 terug komend van een blesure.
Dan chantage? de gene die gechanteerd werden waren de spelers van de selectie want was het niet de voorzitter die letterlijk zie: voor de gene die achter millot staan zal er een moeilijke tijd aanbreken.
En wij zijn geen tijdelijke spelers van het 1e, wij zijn jongens waarvan het grootste gedeelte al vanaf de fjes bij hekelingen rond loopt..
En over de uitspraak van dhr toering, er is niets verkeerd uitgelegd. dhr toering sprak zelfs nog zijn vertrouwen uit in millot. Dus bestuur doe je zelf een groot plezier, en breng enkel waarheid naar buiten of zoek een andere hobbie dan onze club kapot maken.
Denk eerst na voor je wat doet of zegt anders gaat deze club met deze mensen kapot jammer hoor
Belachelijker als dit kan je het echt niet meer maken lijkt mij! Dit is puur zieltjes winnen…de ene leugen na de andere komt eruit! Op 3 spelers na stapt er een complete selectie op na het op non actief zetten van de hoofdtrainer! Dat zegt wel iets lijkt mij maar goed het bestuur ziet dat anders en legt de schuld bij de groep. Ik maar ik denk velen met mij hebben onwijs veel respect voor de complete groep! Dat je zo achter je trainer blijft staan is fantastisch gewoon. Hierboven in het verhaal lees je dat Rene Milot om technische ondersteuning vraagt en dat daar gehoor aan gegeven is door het bestuur. Die technisch directeur??? die je dan aanstelt zegt dan maar wel even tegen de groep dat ze blij moeten zijn dat ze in de selectie lopen want zij zijn niet de keuze van het bestuur. Terwijl de voorzitter Dhr. Rinia zelf zijn goedkeuring heeft gegeven voor elke speler die gehaald zou worden. Ik vind dat je op deze manier zeker de wil van Rene Milot ingewilligd hebt met de gevraagde technische ondersteuning. Ook de werkgroep, die alle spelers binnen hebben gehaald en die Dhr. Rinia zelf bij elkaar heeft geroepen passeer je hier niet mee. Je maakt het gevoel en de band zeker beter als je gaat roepen over een vijfde colonne. Dan lees je ook nog in de krant dat het huidige bestuur er niet van op de hoogte was dat Rene Milot tot en met 2015 aan Hekelingen verbonden was. Dat is wel heel erg gek, ik heb toen zelf het contract met Rene Milot verlengd en zei het niet dat in datzelfde bestuur ook het bestuurslid Algemene Zaken nog zat en Milot zelfs feliciteerde. Het staat in de notulen, het heeft in alle media gestaan maar jullie weten het niet. Alle contracten die gesloten zijn met de trainers heb ik bij mijn aftreden netjes ingeleverd, sterker nog, ze stonden al op de club! Ook is er nooit aan mij gevraagd of ik het contract zou kunnen overhandigen. (ik heb het nog digitaal)
Dhr. Toering roept in een krant dat er een degelijk elftal op de been zal komen met wel 1 grote verrassing. Voorlopig laat je het vierde van de Zaterdagafdeling opdraven. Mag dat wel mensen van de KNVB??? Ook zouden er wel 20 man op de training staan van Dhr Poortvliet! Nou die stonden er…klasse hoor! Zelfs kinderen uit de B stonden er. De jongens uit de A die niet aan deze poppenkast mee wilden doen mochten nergens anders trainen, het licht werd zelfs uit gedaan! Tja zo ga je met je jeugd om…en maar roepen dat je hogerop wilt en het liefst met eigen mensen. Je hebt verdomme net een gehele selectie aan de kant gezet waarvan de meesten de gehele jeugd hebben doorlopen.
De pers is misschien weleens een goed medium om allerlei dingen boven water te krijgen. De redacteur van deze site was zo naïef om de brief te plaatsen. De betreffende redacteur is 3x jonger dan dat jezelf bent maar heeft veel meer voetbalervaring en kon wel een beetje aanvoelen waar de schoen wringt! Klasse gedaan! Als je alles zo een beetje leest dan zie je bij elk bericht va het bestuur uit een wijzende vinger (maar nooit naar zichzelf) onwaarheden en politie. Politie???
Ja ja ook de politie is een verwaand bezoeker van de v.v. Hekelingen. Zeker als het gaat omtrent aangiftes! Er lopen aangiftes tegen een anonieme schrijver/ schrijfster, een aangifte tegen iemand die gezegd zou hebben dat de voorzitter een nazie zou zijn, een aangifte voor vernieling van een auto en een aangifte waar ik maar niets over zeg. Bij de eerste werden al vingerafdrukken gehouden dus dat komt wel goed en als je dat bij de derde ook doet is dat ook opgelost en de tweede is eigenlijk al opgelost want dat was mijn vrouw! Die riep dat het er op lijkt dat 1940/1945 weer terug is. Ze heeft helemaal niet gezegd dat er iemand een nazie is! Maarja genoeg over allerlei verhalen alhoewel ik graag door zou gaan want er is nog veel meer en bewijs zat. Bestuur lees alles nog eens na en kom met een statement waar een ieder wat aan zou hebben en geen statement die je eigen straatje schoonveegt!!!
Mooi uiteen gezet Raymond!!! Als ik dit zo hoor ben ik bang dat er tegen mij straks ook een aangifte gedaan wordt. Heb tenslotte Monica en jou bedankt voor jullie medewerking en initiatief om het legendarische Internationaal Pinkstertoernooi weer nieuw leven in te blazen. Hier was Dhr. Rinia niet blij mee, toen er gejuich en applaus kwam vanaf een overvol terras (is niet leuk om te horen als voorzitter). Na 4 weken gevraagd waar de evaluatie bleef zoals besproken met het Bestuur….. antwoord was dat men de samenwerking stopte om een reden waar ik vraagtekens bij heb (geen dank je wel gezegd voor het volgende… )Regende zo erg dat men ging slapen in de kleedkamers, niks mis mee, maar had zelf een school en sportzaal op de kop getikt (makkelijk als je ook op een school werkt) en werd in de wind geslagen want ik, Meneer Rinia had dat geregeld en zo gebeurd het!!!
Heel mooi gesproken Ray. Ik vind het rondom schandalig hoe er met een gerespecteerd man als Rene is omgegaan. En nu dan hoe er ook nog met die gasten wordt omgegaan?! Deze pesterijen gaan al zo sinds vorig seizoen. En ja ik heb van mijn hart geen moordkuil gemaakt en gerefereerd naar de tijd van 1940/1945. En gevolg daarvan is dat ik een verbod kreeg en het terrein van Hekelingen niet meer mag betreden. En dan jij en Rene. Jullie mochten op Hekelingen niet met elkaar omgaan, want anders…… waar zijn ze mee bezig en wanneer stopt het. Het kriebelt. Het liefst ga ik toch eens gezellig een keer kijken. Maar zal niet goed voor mijn hart zijn denk ik. Hoop dat Hekelingen er toch enigzins niet al te beschadigd uit zal komen. Voor de leden die Hekelingen wel een warm hart toedragen.
De afgelopen jaren zijn er veel leden te erg beschadigd, dat zij hun gezicht niet meer laten zien.
Zonde. met pijn in mijn hart zie ik mijn cluppie kapot gaan.
Heb vele aanbiedingen om weer aan de slag te gaan bij andere verenigingen afgeslagen.
Gewoon omdat mijn hart maar bij 2 verenigingen ligt.
eerst bij mijn jeugdliefde Indus67 /Blankenburg en Hekelingen.
Na 20 jaar vol overgave in alle denkbare funtcies binnen de vereniging gewerkt.
En zonder ook maar 1 berichtje wordt je aan de kant geschoven.
En als je toch bij de het eerste kwam kijken, ook toen Stan er niet speelde, was ik voor een ieder ineens een vreemde.
Een enkeling ( oudgediende ) kon je nog een gesprek mee aangaan, maar verder werd je bijna de kantine of het complex afgekeken.
Anti Ed-lied op refrein van Corrie Konings – Ik krijg een apart gevoel van binnen.
Vv Hekelingen – Ik krijg een Markestijn-gevoel van binnen.
Refrein:
Ik krijg een Markestijn-gevoel van binnen
Als jij me aankijkt geschoffeerde Ed
Wat moeten wij zonder jou beginnen?
Zie je 't jeuken van mijn vuist?
Ik krijg een Markestijn-gevoel van binnen
Al raak ik jou maar even hard aan
Dan wordt 't bloederig van binnen
Wij kunnen wel zonder jou bestaan
De eerste vijand in je jonge leven
Brengt meestal veel onzekerheid
Aan wie moet je de ware haat geven
Bij één ben je die twijfels zo maar kwijt
Dat is de ware zeikerd
Je snapt niet hoe dat kan
Ik krijg een Markestijn-gevoel van binnen
Als jij me aankijkt geschoffeerde Ed
Wat moeten wij zonder jou beginnen?
Zie je 't jeuken van mijn vuist?
Ik krijg een Markestijn-gevoel van binnen
Al raak ik jou maar even hard aan
Dan wordt 't bloederig van binnen
Wij kunnen wel zonder jou bestaan
Geen mens mist zo’n man in z'n leven
Zolang ons wereldje nog draait
Met jou hoop ik niks meer te beleven
Dat nare gevoel wat onzekerheid zaait
En als jij naar me kijkt
Dan draait mijn maag gelijk
Ik krijg een Markestijn-gevoel van binnen
Als jij me aankijkt geschoffeerde Ed
Wat moeten wij zonder jou beginnen?
Zie je 't jeuken van mijn vuist?
Ik krijg een Markestijn-gevoel van binnen
Al raak ik jou maar even hard aan
Dan wordt 't bloederig van binnen
Wij kunnen wel zonder jou bestaan (2x)
Anti Ed-lied op refrein van Corrie Konings – Ik krijg een apart gevoel van binnen.
Vv Hekelingen – Ik krijg een Markestijn-gevoel van binnen.
Refrein:
Ik krijg een Markestijn-gevoel van binnen
Als jij me aankijkt geschoffeerde Ed
Wat moeten wij zonder jou beginnen?
Zie je 't jeuken van mijn vuist?
Ik krijg een Markestijn-gevoel van binnen
Al raak ik jou maar even hard aan
Dan wordt 't bloederig van binnen
Wij kunnen wel zonder jou bestaan
De eerste vijand in je jonge leven
Brengt meestal veel onzekerheid
Aan wie moet je de ware haat geven
Bij één ben je die twijfels zo maar kwijt
Dat is de ware zeikerd
Je snapt niet hoe dat kan
Ik krijg een Markestijn-gevoel van binnen
Als jij me aankijkt geschoffeerde Ed
Wat moeten wij zonder jou beginnen?
Zie je 't jeuken van mijn vuist?
Ik krijg een Markestijn-gevoel van binnen
Al raak ik jou maar even hard aan
Dan wordt 't bloederig van binnen
Wij kunnen wel zonder jou bestaan
Geen mens mist zo’n man in z'n leven
Zolang ons wereldje nog draait
Met jou hoop ik niks meer te beleven
Dat nare gevoel wat onzekerheid zaait
En als jij naar me kijkt
Dan draait mijn maag gelijk
Ik krijg een Markestijn-gevoel van binnen
Als jij me aankijkt geschoffeerde Ed
Wat moeten wij zonder jou beginnen?
Zie je 't jeuken van mijn vuist?
Ik krijg een Markestijn-gevoel van binnen
Al raak ik jou maar even hard aan
Dan wordt 't bloederig van binnen
Wij kunnen wel zonder jou bestaan (2x)
Wim van Dommelen dat gevoel heb ik dus ook. Als ik een keer langskom wordt je bijna van het terrein afgekeken. Enkele mensen gaan inderdaad een gesprek met je aan en spreken schande hoe het allemaal gaat. Inderdaad is het zonde dat zo'n vereniging ten dode geschreven is. Vele verenigingen zijn jaloers op de faciliteiten en het is niet voor niets dat KNVB-teams en toendertijd met jou en de O23 wedstrijden de A1 teams van de regionale BVO's en andere O23 teams van gerenommeerde hoofdklassers en tegenwoordige Topklassers.
Waren nogeens tijden. Al waren mensen het niet altijd met elkaar eens, toch kwam men er met elkaar uit en was er niet zoveel haantjes gedrag als nu. En verder blijkt wel dat een voetbalvereniging leiden iets anders is dan een groep muzikanten.
??????? effe niet te volgen
Zeker mooi gesproken Raymond, en doodzonde van zo'n club…..dat door een aantal personen kapot gemaakt wordt…..en de echte Hekelingers die het goede voor hebben met de club op een zijspoor zetten…..jammer, hoop dat het allemaal weer goed komt…..
Mooi geschreven Raymond, waarom zet je het niet in de plaatselijke krant?
Ik als buitenstaander zeg dat hekelingen geen schim meer is sinds ze verhuisd zijn naar deze locatie toen ze in hekelingen zaten was t altijd gezellig nu is t afwachten tot t helemaal klaar is volgens mij
Als lid van de vv Hekelingen schaam ik mij……Sorry mensen!
sluit me helemaal aan bij Alex Lodder, maar er gebeuren ook nog voldoende leuke dingen op Hekelingen.
ik stel voor om eens te komen kijken bij Hekelingen 4 + 1 as zondag.
Kan met trots zeggen dat wij 1 van het gezelligste en leukste team zijn van het eiland en omstreken.
Ben nu toch wel erg nieuwsgierig naar een eventuele oplossing. Zo kan het dus niet verder en moeten alle partijen beseffen dat het eens zo roemruchte Hekelingen op de rand van de afgrond staat Wie staat er op? Alle partijen moeten nu hun bezwaren overboord gooien en water bij de wijn gaan doen.
Ray als je een keer geen scheids heb laat het me weten
Of zijn jullie A cat
Test
Nog een test
Weer een test