Na de feestelijke ontknoping in de derby van vorige week, trad het Berkels keurkorps afgelopen zaterdag weer aan op het vertrouwde sportpark Het Hoge Land. Om als periodewinnaar het veld te betreden, geeft toch weer een andere druk voor de jonge ploeg van trainer Cor den Daas, zo bleek afgelopen zaterdag. Tegenstander Rohda’76 had zich voorgenomen om niet weer tegen een oorwassing (vorige week 7-1 verlies) aan te lopen en had zelfs de opstelling aangepast om beter en feller voor de dag te komen. Dat lukte vrij aardig en Berkel trapte daar met open ogen in.
Al na 4 minuten konden de gasten juichen na een van richting veranderd schot, wat ervoor zorgde dat doelman Ken Stigt kansloos was, 0 – 1. Berkel, met Vincent Wiersema, Allard Breddels en Erwin van der Stoep weer in de basis, rechtte de rug en liet zien dat het niet voor niets periodekampioen was geworden. Amper 2 minuten later trok het de stand weer gelijk na een knappe goal van aanvoerder Joey Lems, 1 – 1. Het publiek verheugde zich op een attractieve middag, maar niets was minder waar. Rohda’76 weerde zich kranig, maar beperkte zich eigenlijk alleen tot verdedigen. Berkel verzuimde om het duel in de eerste helft te beslissen doordat riante mogelijkheden van Jan van der Lugt (2x), Robert van der Velden en Joey Lems onbenut werden gelaten. Berkel maakte het zich hierdoor onnodig moeilijk en kreeg in de 2e helft de deksel op de neus. Het liep in het begin gelijk tegen een counter van de gasten op, die in tweede instantie ook Ken Stigt te machtig was, waardoor Rohda;76 een 1 – 2 voorsprong mocht nemen. Dit bleek voor de thuisploeg een regelrechte domper, want Berkel kon hierna nimmer echt aanspraak maken op een 2e doelpunt. Rohda’76 beloonde het harde werken met de drie punten en Berkel staat weer met beide benen op de grond. Cor den Daas en zijn mannen moeten weer keihard trainen deze week om as zaterdag partij te kunnen geven aan het sterke VVOR. De strijd in de 3e klasse B is echter door het verlies van Berkel helemaal open met een aantal ploegen dicht bij elkaar. Dat verplicht Berkel eigenlijk ook om elke week de strijd volop aan te moeten gaan, want cadeautjes worden in deze klasse echt niet uitgedeeld.
Opstelling Berkel: Ken Stigt; Rick Dekker, Frans Krijtenburg, Allard Breddels (71’ Niels Volmer), Vincent Wiersema; Joey Lems, Erwin van der Stoep, Floris de Jong; Freek van der Velden (74’ Loek Buitenhuis), Jan van der Lugt (90’ Jacco Vermeer), Robert van der Velden