De ploeg van trainer Peter Wubben heeft zaterdag in het verre Zaamslag met moeite de plaatselijke trots met 1-2 van zich af kunnen houden. In de tot nu toe slechtste wedstrijd van het nog prille seizoen werd met 1-2 gewonnen na een 1-1 ruststand. De laatste keer dat Spijkenisse de reis naar Zeeuws-Vlaanderen had gemaakt was in het seizoen 2001-2002. Toen werd buurman HSV Hoek bezocht en speelden deze ploegen in de toenmalige hoogste afdeling, hoofdklasse B.
Ondanks de verre afstand naar het Zeeuwse Zaamslag, waren er toch nog vrij veel supporters van Spijkenisse op dit duel afgekomen. De thuisploeg had in de voorgaande 5 wedstrijden 17 doelpunten om de oren gekregen, dus Spijkenisse zou hier wel een flink aantal aan toe kunnen voegen en zodoende aan het doelsaldo kunnen werken. Hoe anders zou het echter lopen. Al vanaf de aftrap van Zaamslag onderschepte Emir Jasarevic de bal, maar zijn voorzet bereikte net geen medespeler, anders was het al binnen 20 seconden raak geweest en had deze wedstrijd waarschijnlijke heel anders gelopen. Spijkenisse was wel de bovenliggende partij, maar was veel te slordig in de passing en in de afwerking. En als er dan een gaatje in de defensie van de thuisploeg was gevonden, hetgeen regelmatig gebeurde, stond daar de keeper van Zaamslag, Guido Vinke, die een treffer van o.a. Ruperto Dorothea e.a. in de weg stond. Spijkenisse had de hele wedstrijd een overwicht, maar de ploeg speelde zonder zelfvertrouwen en veel te onrustig. Vijf minuten voor de rust speelde Shane van den Engel zich aan de rechterkant goed vrij en zijn scherpe voorzet bereikte spits Emir Jasarevic, die de bal controleerde en laag inschoot en de op dat moment verdiende 0-1 op het scorebord plaatste. Echter op slag van rust trok Mario de Fouw de stand weer in evenwicht door met een fraaie lob doelman Dyron Bijl van Spijkenisse kansloos te passeren en met deze stand van 1-1 ging dan ook de rust in. Vlak na de rust maakte Spijkenisse fraai 1-2, maar de scheidsrechter van dienst, de heer Cor Bos, uit het naburige Vlissingen had helaas nog geen doellijntechnologie tot zijn beschikking, dus deze brave man zag niet, dat de bal ongeveer een halve meter achter de doellijn werd weggehaald en bleef de stand onveranderd.
Trainer Peter Wubben van Spijkenisse wisselde gedurende de tweede helft een aantal spelers en voerde daarmee de druk op, maar voorlopig hield de defensie van de thuisploeg stand en groeide de Zaamslagse keeper uit tot de beste man op het veld. Alle pogingen van Spijkenisse kant misten de richting, kracht of precisie. In de slotfase was het dan toch weer Emir Jasarevic, die van zijn directe tegenstander wegdraaide, hierna de keeper misleidde en met een fraaie stiftbal de 1-2 deed oplichten. Hierna probeerde de thuisploeg nog de gelijkmaker te forceren, maar de beste kansen kwamen nog voor Spijkenisse en keeper Guido Vinke stopte maar weer eens een inzet van Emir Jasarevic. Vlak voor tijd werd een schitterende lob van invaller Jorn Berkelaar, die goed inviel, met een uiterste krachtsinspanning van de keeper onder de lat vandaan getikt. Na 102 minuten maakte scheidsrechter Bos, die zelf gedurende de tweede helft ook nog geruime tijd aan een blessure werd behandeld een einde aan deze zeer matige wedstrijd (uiteraard een fraai understatement) en kon Spijkenisse met 3 punten in de tas huiswaarts. Volgende week is er geen competitievoetbal, dus de eerstvolgende wedstrijd is op zaterdag 24 oktober, als Spijkenisse in en tegen Alblasserdam aantreedt. Deze ploeg hield afgelopen zaterdag Heerjansdam op een verdienstelijk gelijkspel 3-3, dus Spijkenisse is gewaarschuwd voor deze altijd lastige tegenstander. De aanvang van deze wedstrijd op Sportpark Souburgh, Vinkenpolderweg 1 in Alblasserdam is om 15.00 uur.
Zaamslag – Spijkenisse 1-2 (1-1), 39. Emir Jasarevic (0-1), 45. Mario de Fouw (1-1), 83. Emir Jasarevic (1-2).
Spijkenisse speelde in de volgende opstelling:
Dyron Bijl, Elwin Spoel, Boudy Hoogendoorn (54. Jorn Berkelaar), Eric Polet, Jeffrey Schenk, Jesse Schotman(C), Indomar Valentijn (46. Julièn Gret), Djoemian Sarkam, Emir Jasarevic, Shane van den Engel (70. Stefano Zevenbergen), Ruperto Dorothea.
Scheidsrechter Cor Bos uit Vlissingen wapperde royaal met de gele kaarten, de volgende spelers ontvingen dit exemplaar: Melvin Rijckaert, Maikel Krans en Mario de Fouw van Zaamslag en Jeffrey Schenk, Jesse Schotman, Emir Jasarevic en Julièn Gret van het bezoekende Spijkenisse.
Zeeuwse ploegen zijn altijd zuinig met de punten …….van huis uit meegekregen vrees ik 😉