Smitshoek heeft zich afgelopen zaterdag gehandhaafd in de top van de hoofdklasse B. Door een zwaarbevochten 2-1 zege op Achilles Veen bleef de achterstand op koploper Hoek één punt. In de slotfase maakten Daniël da Cruz en Rafiek Casteleins een ongelukkig opgelopen achterstand ongedaan.
Op een zonnig sportpark Smitshoek begonnen beide teams voorzichtig aan het duel. Achilles Veen (dat tot zaterdag in punten gelijk stond) zette veel druk op de verdedigers en middenvelders van de thuisclub, waardoor deze grote moeite hadden om de spitsen in stelling te brengen. Na een klein kwartier spelen zorgde Jasper Campfens, de spits van de gasten, voor gevaar door op de buitenkant van de paal te koppen. Dit bleek ook de enige kans voor Achilles Veen in de eerste helft. De mannen van trainer Raymond Frehe konden hier wel een aantal kansen tegenover zetten. Zo kwam Ricardo Merrelaar (hij viel in de 35e minuut geblesseerd uit en werd vervangen door Rafiek Casteleins) een teenlengte tekort op een goede voorzet van Daniel da Cruz. Ook schoten van Gilliomar Leona en Tom Achterberg misten doel. Toch leek Smitshoek in de slotseconden van de eerste helft op voorsprong te komen, maar een goal van Gerben Achterberg werd terecht afgekeurd wegens buitenspel.
In de tweede helft veranderde het wedstrijd beeld niet. Smitshoek ging slordiger spelen. De backs Thijs Oomsen en Juriën Gaari werden goed vastgezet zodat de opbouw voornamelijk via Vincent Monster verliep. Alles leek te duiden op een 0-0 wedstrijd, want Achilles Veen kreeg nauwelijks kansen en bij Smitshoek waren Rafiek Casteleins en Daniël da Cruz niet bij machte om de kleine kansjes die zij kregen te verzilveren. Maar beide teams maakten er toch nog een enerverend slot van. De bezoekers kwamen gelukkig op 0-1 toen Daniël da Cruz een schot van Thijs van den Berg zodanig van richting veranderde dat doelman Marvin van Tienen kansloos was. De Smitshoekers gaven niet op en kwamen binnen drie minuten via dezelfde da Cruz op gelijke hoogte. Hij mocht randje buitenspel doorgaan en schoof de bal beheerst onder doelman Guido van Sant door, 1-1. Weer vijf minuten laten besliste Rafiek Casteleins de wedstrijd in het voordeel van de thuisploeg, toen hij een prachtige voorzet van Erwin Bravenboer hard achter de keeper kopte. In de slotfase probeerde Achilles Veen de gelijkmaker nog te forceren, maar de defensie onder leiding van Gerben Achterberg en Vincent Monster (uitgeroepen tot ‘Wijnkelder’ Man of the match) gaf niets meer weg. De prima leidende scheidrechter Gerrit Fikkert had in dit sportieve duel aan twee gele kaarten (waarvan één voor Daniël da Cruz) genoeg om de wedstrijd in goede banen te leiden.
Door het verlies van medekoploper Zwaluwen Vlaardingen staat Smitshoek nu op de gedeelde tweede plaats samen met SteDoCo, op slechts één punt achter koploper Hoek. En laat dit nu net de volgende tegenstander zijn. Een heuse topper volgende week in het verre Zeeuws Vlaanderen.
Foto: John van Neuren