Zaterdag speelden de nummers tien en elf tegen elkaar op De Kopernis. Het enige verschil op de ranglijst was het doelsaldo, waardoor Zwartewaal boven NTVV stond. Voor beide ploegen was winst dus noodzakelijk om aansluiting te behouden met de subtop. NTVV startte scherp en in de derde minuut mocht Knops, na een diepe bal van de in de basis teruggekeerde Roijers, al alleen op de keeper af gaan. De keeper redde echter. Een minuut later was het alsnog raak. Na een goede kopbal van Lugtenburg kwam Kievit aan de bal. De keeper kon zijn schot nog keren, waarna het voor Knops een kwestie van intikken was: 1-0.
De thuisploeg was echter nog niet klaar met juichen of de gelijkmaker stond al op het scorebord. Zwartewaal kreeg te veel ruimte om de bal rond te tikken en de voorzet vanaf links werd niet goed weggewerkt, waardoor de spits met zijn eerste schot op doel direct kon scoren: 1-1. Heel even leek de wedstrijd twee kanten op te kunnen gaan. NTVV werkte niet goed af bij twee aanvallen en Zwartewaal kopte van dichtbij op de lat. Na deze grote kans was de rol van Zwartewaal in de wedstrijd eigenlijk uitgespeeld. Een minuut later was het namelijk Lugtenburg, die Kievit opnieuw wegstuurde en deze keer kan hij het wel zelf afmaken: 2-1. Twee minuten later schatte de laatste man van Zwartewaal een verre uittrap van Melaard niet goed in en kon Knops alleen op de keeper afgaan. Met een bekeken lobje scoorde Hans de 3-1 en leek de wedstrijd na een kwartier al gespeeld.
Nog voor rust kreeg NTVV zeker acht uitgelezen kansen om de score te verhogen. Meerdere keren klopten Knops en Kievit de verdediging op snelheid, maar de spitsen hadden het vizier niet op scherp staan, waardoor de keeper van Zwartewaal langzaam in de wedstrijd kon groeien. Zwartewaal liet in de eerste helft verder niets meer zien. Aan de bal speelden ze tot de eigen helft goed positiespel, maar zodra NTVV druk zette, waren ze de bal al snel kwijt. Vlak voor rust leek er nog verandering in de score te komen, toen Kleinloog een hoekschop goed inkopte, maar de bal werd op de lijn gered. Een 3-1 ruststand, waar dubbele cijfers zeker mogelijk waren geweest.
In de tweede helft ging NTVV vrolijk verder met aanvallen. Van Alphen schoot in de eerste minuut na rust al goed in, maar de keeper wist de bal te redden. Na een snel genomen hoekschop wist Mark de Jong de bal vanaf de doellijn nog over te schieten. Kievit schoot voorlangs, Lugtenburg schoot op de keeper, waar hij de bal misschien aan de vrijstaande Knops had moeten geven. Zwartewaal raakte wat gefrustreerd en ging wat harder spelen om de sterke thuisploeg af te stoppen. Zo kreeg Knops een harde schop van achter. Waar rood logisch was, liet de scheidsrechter echter geel zien. NTVV bleef echter aanvallen, ook na de wissels, Buijs en Wagemaker, die Roijers en Kievit vervingen.
Met nog een kwartier te spelen kwam Zwartewaal weer eens van de eigen helft af en werd het direct gevaarlijk. Vlak voor het schot op doel had de scheidsrechter een overtreding gezien en floot hij de aanval af. Een minuut later kreeg een speler van Zwartewaal kramp, en omdat ze al drie keer hadden gewisseld, moesten ze verder met tien spelers. Direct hierna kon Lugtenburg de wedstrijd definitief in het slot gooien. Na een goede pass van Buijs kwam hij alleen voor de keeper te staan. De bal ging echter naast. In de 80e minuut schopte de aanvoerder van Zwartewaal Knops na. In de eerste helft deed hij dit ook al, toen bij Jeroen en achter de rug van de scheidsrechter. Ditmaal zag de scheids het wel. Knops reageert boos op de schop en in plaats van een rode kaart voor natrappen te geven, besloot de scheids beide spelers geel te geven. Een minuut later kon Knops sportieve wraak nemen, na weer een goede dieptepass, maar hij schiet op de paal.
Met nog een paar minuutjes te spelen probeerde Leander de spanning terug te brengen door een voorzet panklaar te leggen voor de Zwartewaalse spits, maar Melaard hield met twee goede reddingen de bal uit het doel. In de blessuretijd was het slotakkoord voor de wissels; Wagemaker kreeg de bal en schoot hard op lat, waarna Buijs de rebound kon intikken en de eindstand hiermee op 4-1 brengen. Een mooie voetbalmiddag, waarin NTVV liet zien goed te kunnen voetballen. De echte scherpte ontbrak helaas nog. NTVV steeg door deze overwinning drie plaatsen en komt op plaats 8, onder Stellendam dat even veel punten heeft.
NTVV: Gert-Jan Melaard, Leander Kom, Jeroen Roijers(Emiel Buijs), Mark de Jong, Joran van der Spoel, Patrick Kleinloog, Nick van Alphen, Christian Lugtenburg, Hans Knöps, Mark Tuns, Youri Kievit(Senny Wagemaker).