Vooraf maakte Hellevoetsluis zich geen enkele illusie en was het al blij als de score onder de 10 zou blijven, maar naarmate de wedstrijd tegen topklasser Leonidas vorderde groeiden de kansen van de Hellevoeters op een positief resultaat.
Een nagenoeg compleet Leonidas kwam, met enige vertraging door filevorming, aan op het terrein van v.v. Hellevoetsluis. Door de aanleg van een kunstgrasveld werd de wedstrijd Leonidas (zo) – Hellevoetsluis namelijk gespeeld op het terrein aan de Brielsestraatweg. Onder prima omstandigheden begon Hellevoetsluis zonder de geblesseerden Vincent Mast en Randy Schippers aan de wedstrijd. Brutaal zochten de Hellevoeters daar waar mogelijk de aanval en met name de razendsnelle Joey Salij bezorgde de verdediging van de Rotterdammers handenvol werk. Hellevoetsluis overleefde het belangrijke eerste kwartier en kwam in de 21e minuut zelfs op een 0-1 voorsprong. De uitgelopen doelman werkte de bal weg, maar deze stuitte precies voor de voeten van Joey Salij. Met een prachtige strakke volley zorgde hij voor een verrassende tussenstand. Leonidas haalde in de eerste helft nooit het niveau van een topklasser en de weinige kansen die ze kregen werden verkwanseld. Voetballend was Hellevoetsluis weliswaar de mindere, maar met een enorme inzet en werklust bleef het fier overeind.
In de tweede helft drong Leonidas wel aan en kwam Hellevoetsluis steeds meer onder druk te staan, maar de Rotterdammers moesten op hun hoede zijn voor de uitvallen van de rood-witten. Irritatie sloop in de ploeg van John Hoeks en steeds vaker werd er een poging van afstand gewaagd in plaats van de zijkanten te zoeken. Het vizier stond daarbij niet op scherp en de meeste schoten gingen hoog over het doel van Deshney Hoornweg, die ook met enkele fraaie reddingen Leonidas van scoren af hield. Trainer Hoeks was duidelijk niet tevreden met de verrichtingen van zijn manschappen en paste een drievoudige wissel toe. Leonidas voerde het tempo op, maar het duurde nog tot de 67e minuut voordat Hoornweg een tegentreffer toe moest staan (1-1). Waar je zou denken dat Leonidas nu wel over de Hellevoeters heen zou lopen, kwam men bedrogen uit. Lang bleef het 1-1 en Hellevoetsluis kreeg zelfs kansen op de 1-2. In de 88e minuut gebeurde dan ook het onmogelijke, want met een schitterend schot in de verre hoek leek Frenk van Gelderen matchwinner te worden. De vreugde was echter van korte duur, want in de 90e minuut kwam Leonidas door een foutje in de verdediging van Hellevoetsluis toch nog op 2-2.
Niet veel later floot de scheidsrechter voor het einde van de wedstrijd en moesten er strafschoppen genomen worden om de winnaar te bepalen. Doelman Deshney Hoornweg groeide daarin uit tot de held van de avond! Op schitterende wijze keerde hij alle strafschoppen van Leonidas en zo was het aanvoerder Bram van Aken die al met de derde strafschop van Hellevoetsluis voor de beslissing kon zorgen. De doelman van Leonidas was kansloos en de vreugde aan Hellevoetzijde groot. Met een ongekende inzet en strijdlust, maar met ook bij vlagen prima voetbal, zorgden de mannen van trainer Edwin de Koning voor een geweldige stunt door Topklasser Leonidas, 2 weken geleden nog ongeslagen koploper, uit te schakelen.
Foto: Archieffoto Ruben Zegers.
Gefeliciteerd mannen!!! Klasse!!!