Na de geweldige partij vorige week tegen Zwaluwen was de ploeg van trainer Ronald Hulsbosch geen schim van het elftal dat de Vlaardingers op een gelijkspel hield. Sterker, bij tijd en wijlen was het spel van beide kanten niet om aan te gluren terwijl de opstelling exact hetzelfde was. De mannen van Pippy Pruymboom kwamen fel uit de startblokken wat in de eerste minuut al een gevaarlijk schot van Ricardo Groenenwegen opleverde, dat maar net over ging.
De Heinenoord-verdediging stond meteen onder druk, wat aanvoerder Edwin Petersen al in de 5e minuut een gele kaart kostte. Een knap schot van Rory Willemstijn werd bekwaam door Christian van Wijngen gestopt. De solo van Hakan Tokul was indrukwekkend tot hij vlak voor het doel zijn voorzet losliet en tot grote opluchting van de thuisploeg geen medespeler vond om de trekker over te halen. Toen na ruim een kwartier de storm wat geluwd was ging Jeremy Hensen er op snelheid van door en jammer dat ook hij geen medespeler bereikte om af te werken. Een prima lange bal van Michiel Boer bereikte uiteindelijk Kevin van Valen, die meteen uithaalde en rakelings over schoot.
Een vrije trap van Andy Bouterse belandde via een Dordtse verdediger op de lat en toen Jeremy Hensen even later op slag van rust onderuit werd gehaald leefde heel even de hoop om met voorsprong de rust in te gaan.
De pegel van Mitch Fransen belandde echter in de muur en werd in tweede instantie naast geschoten. Het zou een lange pauze worden,omdat ass. Scheidsrechter Gajadien na de thee niet verder kon wegens een spierblessure in het bovenbeen, ondanks de inspanningen van onze verzorgster Miranda de Bruin. Er was geen vervanger langs de lijn, dus moest elders een poging worden gedaan om de wedstrijd voort te zetten. Uiteindelijk was de heer Ton Knuppe bereid naar Heinenoord te komen om de vlag te hanteren en kon het tweede bedrijf na ruim een half uur beginnen.
Het spel werd er niet beter op en ook de onderlinge verhoudingen verslechterde wat in de 61e minuut Stephen Emelina zijn tweede gele kaart opleverde en hij dus kon gaan douchen. Ook tegen 10 man werd het spel er van de thuisclub niet beter van. Om de boel toch wat te forceren bracht trainer Ronald Hulsbosch twee aanvallers met lengte t.w.Remi Spier en Joost Both in de ploeg voor Michiel Boer en Jeremy Hensen. Nadat doelman Raymond Klootwijk een vrije trap van Toine v.d.Berg met moeite had gekeerd kon alles wat Heinenoord was in de 79e minuut zoals Louis zei: juichen.
Uit een voorzet kwam de bal bij Remi Spier die het leer half raakte maar zoveel effect gaf dat via een stuit op het kunstgras de bal over de verbouwereerde sluitpost van Oranje Wit tegen de touwen vloog en dat betekende 1-0.
Sommige medespelers bestempelden het doelpunt als frommelgoal, maar dat mocht de pret niet drukken
De 3 punten waren in de knip.