In een moeizame wedstrijd tegen zondag eersteklasser Velo uit Wateringen trok Rijsoord zaterdagmiddag toch aan het langste eind en mogen de Kraaien verder in het KNVB-bekertoernooi. Alhoewel de ploeg nauwelijks aanspraak mocht maken op de overwinning, werden de bezoekers met een 2-0 nederlaag naar huis gestuurd. En het is nog steeds ook een kwaliteit om slechte wedstrijden te winnen.
Trainer Gijs Zwaan wist wat hem te doen stond deze wedstrijd. Rijsoord moest winnen omdat het doelsaldo ten opzichte van Velo ongunstiger was. Debet daaraan waren natuurlijk ook de zevendoelpunten uit de twee eerste bekerwedstrijden. Verder was Rijsoord gewaarschuwd voor de tegenstander, die de uitwedstrijd bij Haaglandia/Sir Winston had gewonnen en bij Jodan Boys nipt had verloren. Een geducht tegenstander dus.
Snelheid
De tactiek voor deze wedstrijd was meer snelheid in de voorhoede te brengen en dus werd Jason van den Berg naar voren gedirigeerd en nam Donovan Lioe Anjie zijn plaats in de verdediging over. Na drie minuten bleek deze tactiek al te slagen toen Alex Rekondie zijn directe tegenstander op snelheid versloeg en het openingsdoelpunt voor Rijsoord scoorde; 1-0. De bezoekers moesten toen wel op de aanval spelen, want met deze stand zouden ze zijn uitgeschakeld. Rijsoord moest terug en werd meer en meer onder druk gezet. Verder dan wat spaarzame uitvallen kwam de thuisploeg niet. Echt gevaarlijk werd Velo echter niet en mocht het een keer wel het geval zijn dan stond doelman Baris Cakmak zijn mannetje. Net binnen de twintig minuten werd Dane Brard binnen de ‘zestien’ onreglementair gestopt en kreeg Rijsoord een strafschop toegewezen. Mike van Gool ontfermde zich over dit buitenkansje en legde de bal netjes op de stip. Doelman Pascal van Eck vond het nodig om de bal nog even te verleggen. Daar waar andere scheidsrechters voor deze vorm van spelbederf een gele kaart trekken was de heer Van Drunen coulant en mocht Van Gool de bal weer opnieuw in de door hem gewenste positie leggen. Kennelijk was hij door het voorval toch uit zijn concentratie gehaald, want de bal belandde op de paal en dus mocht Velo blijven hopen op een gelijkmaker. Een minuut voor de rust was die gelijkmaker er dan ook bijna, maar doelman Cakmak redde weer voortreffelijk en bij de rebound stond Leon van den Heerik op de juiste plaats om de bal van de lijn weg te halen.
Identiek
De tweede helft was eigenlijk identiek aan een groot deel van de eerste helft. Weer ging Velo op zoek naar de gelijkmaker en het publiek vroeg zich alleen nog af wanneer die zou vallen. Echter de aanvallen waren in de meeste gevallen niet zuiver genoeg en de verdediging van Rijsoord, die in de twee voorafgaande wedstrijden nog een hele serie doelpunten tegen kreeg, stond deze keer zijn mannetje.
Echt gevaarlijk werd het nooit meer. Met nog bijna een kwartier te spelen verdubbelde Rijsoord de voorsprong en bracht daarmee de rust in de ‘tent’. In die periode ontworstelden de Kraaien zich al regelmatig onder de druk van Velo vandaan en werd de aanval opgezocht. Bij een van de aanvallen van Velo werd de bal onderschept door de deze wedstrijd prima spelende Leon van den Heerik. Hij maakte gelijk meters en speelde de bal diep op Alex Rekondie. Via hem kwam de bal bij Sander Barragan, die een prefecte voorzet gaf. Van den Heerik was inmiddels doorgelopen en zijn schot van rechts maakte doelman Van Eck kansloos; 2-0. De rest van de wedstrijd was daarna een formaliteit, want bij Velo raakte de pijp ook leeg en professioneel werd de wedstrijd uitgespeeld. Met de 2-0 kreeg Rijsoord, gezien het veldspel, te veel maar geen enkele supporter van Rijsoord die daarom maalde. De volgende bekerronde kan immers weer een aantrekkelijke wedstrijd opleveren.
Volgende wedstrijd
Dinsdagavond om 19.30 uur speelt Rijsoord een oefenwedstrijd tegen Feyenoord onder 19. Een voor het team en publiek ingrediënten voor een aantrekkelijke wedstrijd. En zaterdag begint de competitie weer en de eerste wedstrijd speelt Rijsoord thuis tegen het Zeeuwse Zaamslag. De wedstrijd begint zoals gewoonlijk om 14.30 uur.
Opstelling Rijsoord: Baris Cakmak – Donovan Lioe Anjie – Nick de Zeeuw – Leon van den Heerik – Sander Lagrand – Dane Brard – Jason van den Berg – Gerome van Zonderen – Sander Barragan – Alex Rekondie – Mike van Gool.