Om door te gaan naar de volgende ronde, moesten de mannen van trainer Ronald Hulsbosch met ruime cijfers winnen van Kocatepe door de volle winst van Sliedrecht op Alexandria’66. Zonder aanvoerder Edwin Petersen en Michiel Boer kwam de Noord goed uit de startblokken.
Al in de 5e minuut volgde een aanval over links met Mitch Fransen en Sander v.d.Pols en uit deze voorzet gaf Toine v.d.Berg met een schitterende omhaal doelman Serhan Tenekecloglu het nakijken en bracht de 1-0 op het scorebord. Uit een pass van Mitch Fransen ging Andy Bouterse 3 minuten later alleen op het vijandelijke doel af en met een subtiel lobje verdubbelde hij de voorsprong. De volgende aanval ging via Kevin van Valen, die vervolgens uithaalde en zijn schot ternauwernood door Cengiz Topal zag gekeerd.
De thuisploeg was in deze periode oppermachtig en wederom was het Kevin van Valen,die met een harde schuiver de Rotterdamse doelman dwong volledig gestrekt te gaan.
Uit deze hoekschop in de 20e minuut was het Danny van Valen die zich geen moment bedacht en de bal in de uiterste hoek deponeerde. Geen vuiltje aan de lucht zou je denken en iedereen dacht aan een monsterscore. Vanaf dit moment kantelde de wedstrijd en kreeg de ploeg van trainer Cor Lems meer vat op het spel. Heinenoord werd slordig en een tegendoelpunt kon dan ook niet uitblijven.
In de 29e minuut werd El Soliman Yakoubi niet aangevallen en kreeg de vrije doortocht richting Christian van Wijngen en scoorde beheerst de tegentreffer. Na de thee gingen de bezoekers door met het spel waar ze gebleven waren in het eerste bedrijf en kregen enkele mogelijkheden de achterstand te verkleinen.
In de 54e minuut haalde trainer Ronald Hulsbosch Michel Bol naar de kant en bracht de snelle Jeremy Hensen in de ploeg.
De eerste voorzet van hem had een beter lot verdiend, want Remi Spier had dit af moeten maken. Aan de andere kant schoot Baris Akdil rakelings over de kruising en kwam Heinenoord goed weg. Met nog een klein half uur te gaan kwam Stefan Riedijk in de ploeg voor Remi Spier. Verder dan een schot van Mitch Fransen in deze fase van de wedstrijd kwam het niet en de foutjes stapelden zich op. Na een fraaie redding van doelman Christian van Wijngen kreeg De Noord een kwartier voor tijd een corner te nemen.
Uit deze hoekschop van Andy Bouterse kopte Danny van Valen zijn tweede via onderkant lat binnen en dat betekende 4-1.
Nadat Anthal v.d.Berg in de ploeg gekomen was voor Kevin van Valen ging er toch nog iets mis in de slotfase. Een te zachte terugspeelbal werd opgepikt door Baris Akdil, die door Christian van Wijngen in de zestien werd onderuit gehaald en dat betekende penalty voor de Noord en rood voor de doelman. Omdat er al drie keer was gewisseld was het voor reserve-aanvoerder Toine v.d.Berg de ondankbare taak de strafschop te stoppen wat hem overigens niet lukte omdat Ufuk Akkanoglu vanaf 11 meter raak schoot.
Met kunst en vliegwerk en vrouw en kinderen eerst snakte de thuisploeg naar het eindsignaal van scheidsrechter Takacs uit Bergschenhoek. Heinenoord door naar de volgende ronde en dat is al weer een hele tijd geleden. a.s.zaterdag volgt de eerste competitiewedstrijd tegen Achilles Veen. Aanvang 15.00 uur.