De ploeg van hoofdtrainer Rob Ouwens kent tot op heden een prima voorbereiding. De coach beschikt al over een grote groep spelers waarvan een flink aantal afgelopen seizoen nieuw zijn toegevoegd aan de selectie. Waar VVOR vorige week nog met 22 spelers op bezoek ging bij Brielle (3-1 verlies) werden de speelminuten bij 3e klasser DBGC uit Oude Tongen per speler licht verhoogd.
De thuisploeg begon scherp aan het duel want binnen de minuut moest doelman Jeroen Adelmund zijn ploeg redden na een snelle uitbraak over links. De ploeg van John Kleijn behield in de beginfase het initiatief op VVOR. Met een aantal behendige spelers liet DBGC zien voetballend vermogen in huis te hebben door de bal van links naar rechts te verplaatsen. Echter, tot kansen kwam het niet.
Halverwege de eerste helft kwamen de bezoekers beter in haar spel wat direct resulteerden in een aantal goede mogelijkheden en een snelle treffer. Nieuwkomer Farouk Djemili rondde knap af op een prima steekpass van eveneens nieuwkomer John Brusse (0-1). Helaas lieten de blauw-zwarten de gastheer al snel terug in de wedstrijd komen. Joris Buijs kon ingehinderd een kleine 20 meter indribbelen en schoot knap binnen van een meter of 20; 1-1. Ondanks de snelle gelijkmaker begon het combinatiespel bij de gasten beter te lopen met als beloning een voorsprong vlak voor rust. Rhandy Rademaker rondde knap af op aangeven van John Goncalves (1-2). Dat de Rotterdammers de rust haalden met deze minimale voorsprong was een wonder te noemen want de goed spelende Marco Verhorst, John Goncalves en Farouk Djemili hadden hun ploeg op een riante voorsprong kunnen trakteren.
Ondanks dat VVOR een half dozijn aan spelers had gewisseld behield het het initiatief in de wedstrijd. Met name via een aantal omschakelmomenten doken de Rotterdammers een aantal keren gevaarlijk op voor het doel van DBGC. Met name Mark Kruithof had op links erg veel speelruimte en werd dan ook een paar keer goed gebruik van gemaakt. Dat alleen Farouk Djemili (1-3) een voorzet op waarde wist te schatten had te maken met de ontbrekende scherpte aan de kant van de blauw-zwarten en met de eindpass die een aantal keren niet goed op maat was. Vlak voor tijd kwam de thuisploeg terug tot 2-3 nadat VVOR slordig balverlies had geleden en de verdediging open lag. Jeroen Sep nam prachtig aan en rondde knap af achter de uitgekomen doelman Adelmund. Al met al een nuttige wedstrijd voor de 3e klasser die aankomend seizoen gokt op een plek in de nacompetitie. Op het eerste kwartier na, waarin de thuisploeg zich liet gelden, had VVOR de wedstrijd onder controle en werden er flink wat kansen gecreeerd. Aankomende zaterdag gaat VVOR op bezoek bij SSS uit Klaaswaal.
VVOR: Jeroen Adelmund, Jordy Damen, Jeffrey Berkhout, Maurice Delwel, Michael Groeneweg, John Brusse, Marco Verhorst, Rhandy Rademaker, Joey Kars, John Goncalves en Farouk Djemili. Na rust kwamen Eric Keijzer, Mark Kruithof, Roy de Melkert, Jan Vos, Stefano van ’t Kruijs en Niels Stok in de ploeg.