Een doelpuntloze remise bij HVV Bernisse voorkwam vorige week een vervroegd kampioenschap van TransvaliaZW. De ploeg van trainer Bert Kamp kreeg een herkansing tegen Egelantier Boys, dat de Rotterdammers voorafgaand aan het duel op vijf punten volgde. TransvaliaZW had zodoende aan één punt genoeg om de titel alsnog in de wacht te slepen.
Aan de Charloisse Lagedijk begon de thuisploeg echter slap. Egelantier Boys was scherper in de duels en kreeg al binnen twee minuten een eerste mogelijkheid. Een afstandsschot van een meter of twintig leek richting kruising te zeilen, maar Transvalia-doelman Jeroen Looijen voorkwam met een fraaie redding de openingstreffer. Enkele minuten later moest de sluitpost alsnog capituleren. Transvalia kreeg de bal achterin niet goed weggewerkt, waarna Sanin Stupac met een droge schuiver doel trof: 0-1.
Ook na die vroege domper bleef het spel van Transvalia pover. De thuisploeg creëerde in de eerste helft nauwelijks kansen, al was Mick Veldhoen met een halve volley al snel dichtbij de gelijkmaker. Zijn inzet ging echter voorlangs. Op het moment dat Transvalia iets beter in de wedstrijd leek te komen, sloeg Egelantier Boys halverwege de eerste helft voor de tweede keer toe. Ditmaal kwamen de bezoekers door over de rechterkant, waarna een lage voorzet attent werd binnengetikt bij de tweede paal (0-2).
Met die tussenstand zochten beide ploegen de kleedkamers op. Na rust kreeg Transvalia, dat op jacht moest naar de aansluitingstreffer, al snel de kans om terug te komen in de wedstrijd. De uitstekend fluitende arbiter legde de bal na een overtreding binnen de zestien op de stip, waarna aanvoerder Jeroen Kamp zich ontfermde over het buitenkansje. De inzet van de verdediger werd echter gestopt door de doelman, die de marge van twee treffers daarmee intact hield.
TransvaliaZW ging ook na de gemiste strafschop naarstig op zoek naar doelpunten, maar de ook in het tweede bedrijf ontbrak de overtuiging. Egelantier Boys liet de thuisploeg uitrazen en gooide het duel na ongeveer een uur definitief in het slot. Looijen redde in eerste instantie nog op een inzet van dichtbij, maar was kansloos in de rebound: 0-3. De daaropvolgende treffer van Veldhoen (kopbal) was slechts voor de Charloisse eer. Het slotakkoord was uiteindelijk aan de bezoekers, die de eindstand tien minuten voor tijd op 1-4 bepaalden.
De duidelijke nederlaag is een fikse domper voor TransvaliaZW, dat er net als vorige week niet in slaagde het kampioenschap in de zaterdag vierde klasse E binnen te slepen. De ploeg van Kamp heeft echter nog alles in eigen hand. Volgende week wacht de laatste competitiewedstrijd tegen Real Parbo, dat nergens meer voor speelt. Bij een driepunter kan Transvalia de champagne alsnog ontkurken.
Egelantier Boys doet uitstekende zaken
Door Louis Jacobs
Egelantier Boys heeft door een uitstekende 1-4 overwinning bij Transvalia, de druk op de ploeg van Bert Kamp verder opgevoerd. Waar vorige week Bernisse de koploper op 0-0 hield, was EB nu veel sterker en won dan ook terecht.
Al na 6 minuten nam EB de voorsprong. Een prima lange pass van Mirnes Music op Sanin Stupac. Die speelde zijn tegenstander uit en schoot onhoudbaar in. 0-1
EB was de betere ploeg. Transvalia kon in balbezit geen openingen vinden in de goed georganiseerde ploeg van EB.
Zelf was EB steeds gevaarlijk in de tegenaanval, mede omdat Transvalia het aandurfde om met 3 verdedigers te spelen.
Het resultaat was veel ruimte voor de op dreef zijn Stupac en EB dat er steeds prima uitkwam.
Het leverde in de 26ste minuut een wederom succes op, toen Ricardo Warring Stupac de hoek in stuurde, die snelde langs zijn tegenstander en zijn snoeiharde lage voorzet werd door de routinier Zvonko Odobasic keihard binnengeschoten. 0-2. Daarna was Hamdija Kudic met het hoofd nog gevaarlijk en moest de T’valia doelman redding brengen op schoten van Isuf Muzlijaj en Stupac.
Transvalia probeerde het wel, maar EB gaf weinig tot niks weg. Slechts een kans kreeg T’valia toen een voorzet zowaar bij de spits belandde, maar die kon de bal net niet de juiste richting meegeven.
De 0-2 rust was dan ook dik verdiend en EB ging met veel vertrouwen de 2e helft in.
Zoals vaker dit seizoen, had het voor EB net na rust anders kunnen uitpakken. Ricardo Warring liep in de 16 mtr op de hakken van een T’valia aanvaller en de scheidsrechter besliste terecht tot een strafschop.
Eens te meer bleek dat het er voor T’valia niet in zat, toen doelman Amir Milic de strafschop van Jeroen Kamp stopte en de 0-2 op het bord bleef.
EB bleef de veel betere ploeg en pakte de draad van de 1e helft weer op. Nagenoeg iedere aanval, die steeds op snelheid en veelal via Stupac liep, leverde gevaar op voor het doel van T’valia.
Na een klein 20 minuten was er een aanval van EB over de rechterkant, waarbij Stupac de bal teruglegde op hardwerkende Anel Kahrovic. Die kapte wel 2 tegenstanders uit maar kwam niet tot een schot. Miralem Music was er als de kippen bij om alsnog de 0-3 binnen te schieten.
Ook na de 0-3 bleef EB veruit de gevaarlijkste ploeg. Zo was opnieuw Kudic met het hoofd tot 2 maal toe bijna succesvol en werd een schot van Kahrovic net onder de lat weggehaald door de doelman.
Helaas werd EB zeker 3 maal zeer onterecht teruggefloten wegens buitenspel, maar dat hoort kennelijk bij het niveau.
De frustratie bij T’valia werd meer en meer zichtbaar en het geloof in een goed resultaat was allang weg.
Er werden links en rechts door beide partijen overtredingen gemaakt, waarbij de scheidsrechter een aantal malen zeer eenzijdig gele kaarten trok wegens praten of tijdrekken, maar zware overtredingen onbestraft liet.
Toch scoorde de ploeg eigenlijk uit het niets de 1-3. Een verre voorzet viel over de EB verdediging en de T’valia spits kopte knap raak.
Even leek het erop dat het alsnog een wedstrijd zou worden, maar daar maakte Emir Mujovic op aangeven van Stupac (wie anders) een einde aan, door een voorzet binnen te lopen. Het lachwekkende vlagsignaal van de grensrechter in deze situatie werd door de scheidsrechter ditmaal wel genegeerd en zo stond de 1-4 eindstand op het bord.
EB had de kansen en mogelijkheden om Transvalia op een grotere nederlaag te trakteren, maar was daarvoor niet meedogenloos genoeg. Wel werd de druk voor de laatste wedstrijd op T’valia opgevoerd en zal deze dan ook de beslissing brengen in deze afdeling.
Volgende week dan maar jongens!
Uitstekende scheidsrechter?
Altijd kritisch die Jacobs…:-)
Ik lees:uitstekend fluitende arbiter.Niet dat z'n beslissingen uitstekend waren !