Toen na afloop van de wedstrijd in het bestuur c.q. sponsorhome trainer Jack v.d.Berg werd gevraagd hoe hij dacht over een kampioenschap. Dit vanwege het feit dat men slechts twee punten eindigde achter kampioen Katwijk verwees hij naar het feit dat kampioenschappen altijd beginnen met dromen. Dat die niet altijd uitkomen is een bekend feit. Maar dat je nu als tweede eindigde was meer dan een verrassing want bij de start van het seizoen was er slechts een speler van Rijnsburgse Boys die in de toen gehouden polls aangaf dat Barendrecht het wel goed zou doen. De rest verwees hen naar de laatste plaatsen.
De ruim 750 toeschouwers die zaterdag bij de wedstrijd tegen kampioen Katwijk aanwezig waren hebben kunnen constateren dat dit seizoen eigenlijk wonderbaarlijk is verlopen. Trainer v.d.Berg zal het komende seizoen alle hens aan dek moeten brengen om deze unieke prestatie te evenaren. Met een ploeg welke een mix was van routiniers en nieuwelingen is het buitengewoon knap dat aan het einde van de periode blijkt dat men een aantal geweldige spelers in huis heeft.
In de achterhoede de vaste waarde Stanley Husen en in de voorhoede de zeer jonge Daniel Esajas die de laatste weken het net een groot aantal malen heeft gevonden. Of dat misschien nog meer had kunnen zijn dan vandaag zal altijd een vraag blijven omdat arbiter v.d.Ketterij in de 73 e minuut genade voor recht liet gelden. Jeremy Hensen kwam alleen voor de Katwijkse doelman Zwaan die niet anders wist te doen dan hem te torpederen. Iedereen dacht aan een rode kaart maar om zeer onbegrijpelijke redenen werd het geel. Of v.d.Ketterij wist dat Katwijk nog tweemaal tegen Achilles 29 moet spelen zal altijd een vraag blijven. Maar in de topklasse dit niet met rood bestraffen blijft heel vreemd. De toegekende penalty werd door Jongman benut (4-1).
Toen daarna Katwijk de druk ging opvoeren en binnen 13 minuten op 4-3 kwam kookte Barendrechts trainer en gelukkig bleef het daar bij want een gelijkmaker had vast en zeker bepaalde emoties opgeroepen. Het was overigens een wedstrijd die vooraf ging door vele discussies of de gastheren bij winst nu wel of geen vervangende periode titel in de wacht zouden slepen en waarin de dames achter het buffet wisten dat het hun laatste zaterdag zou zijn waarop zij de vele gasten van een natje en droogje zouden voorzien. Het begin leek eerder op zomeravond voetbal als om een wedstrijd waar het nog ergens om zou gaan.
Eerst in de 24e minuut eindigde een wedstrijdje flipperen rondom de doelman in een schot van Richard en het was 1-0.Katwijk zette toen ietsje aan en met name via het tandem van Oijen en Leonard trachtte men gevaarlijk te worden en dat resulteerde in de 41e minuut in een schot van Sahadewsing in een schot op de paal.Maar twee minuten later werd het toch 2-0 toen Esajas deed waarin hij de laatste weken al zo goed is, nl. scoren(2-0)
Na de thee probeerde de gastheren direct druk te zetten maar kreeg al na vijf minuten het deksel op de neus door Leonard en men drukte door. Zegers moest handelend optreden maar een fraai afstandsschot van Richard zorgde voor een schijnbare opluchting (3-1). Toen kwam het memorabele moment waaruit dan geen rood maar wel de 4-1 kwam maar vijf minuten later alweer de 4-2 en even later de 4-3. Vanaf de bank schreeuwde v.d.Berg zijn ploeg toe alert te blijven en de juiste beslissingen te nemen.Toen v.d.Ketterij ook nog drie minuten toevoegde was het vooral billenknijpen . Arbiter v.d.Ketterij liet in het laatste kwartier veel toe maar daar werd niet meer over gesproken.
Bloemen, complimenten werden uitgestrooid en Stanley Husen werd ook nog in het zonnetje gezet.De voorzitter van Katwijk werd zelfs lovend over de gastheren en toen was het moment aangebroken om uit te kijken naar het volgende seizoen waarin de ingevallen spelers Van Belle (Smitshoek), Kruithof (Excelsior M.), Hensen (Heinenoord) niet meer actief zullen zijn. De contouren van de nieuwe tribune en de nieuwe kleedkamers zijn duidelijk zichtbaar en daar kijkt men, ook deze middag onder het toeziend oog van de Barendrechtse sportwethouder, met verlangen naar uit.
knap gedaan barendrecht gefeliciteerd