In een avondduel bij 1e klaser Alblasserdam heeft Alexandria ’66 zichzelf een goede dienst bewezen. Door een treffer van middenvelder Angelos Kerasavopoulos is de kans op lijfsbehoud voor de Hoofdklasse B vergroot tot 50%. Het treffen van aanstaande zaterdag op Sportpark Oosterflank wordt door de overwinningen van FC ‘s-Gravenzande (2-1) en Alexandria ’66 (1-0) een zenuwslopende.
Dat de bezoekers voor niets meer dan de overwinning waren gekomen was al snel duidelijk. De ploeg van Ben Spork pakte al snel het initiatief en drukte de thuisploeg achteruit. De eerste kansen waren dus voor Alexandria ’66. Donephan Ligeon bediende na enkele minuten spelen collega aanvaller Wesley van Leeuwen die vanuit scoringspositie het doel niet wist te vinden. Niet veel later had van Leeuwen opnieuw de openingsgoal op zijn voet maar doelman Martijn Baan redde knap en verwerkte de inzet tot ieders verbazing alsnog tot corner.
Na een kwartier spelen kwam de gastheer beter in haar spel en creëerde meteen twee goede kansen. Een goede voorzet van rechts werd door de vrij staande Koen Lighaam net naast het doel van Lee Cheuk-a-Lam gekopt en ook de inzet van Carlo Diaz, een afstandsschot, werd niet gepromoveerd tot doelpunt. In de laatste fase van het eerste bedrijf was het weer aan Hoofdklasser. Alexandria ’66 dook via Fernon Jackson en van Leeuwen gevaarlijk op voor het doel van Baan maar beide spelers moesten hun meerdere erkennen aan de keeper.
Omdat beide teams weinig hadden aan een doelpuntloos gelijkspel trok men ten aanval. Nadat Ligeon hard over het doel van de thuisploeg had geschoten was het al snel na rust toch 0-1. Kevin de Vries kwam op via de rechterkant van het veld en bediende Kerasavopoulos op maat. De middenvelder kopte van dichtbij knap binnen en bracht zo zijn ploeg terug in de strijd om lijfsbehoud; 0-1.
De voorsprong gaf de Rotterdammers vleugels om de score te verdubbelen. Invaller Bob van Lier was in de eindfase van het duel dichtbij een verdubbeling maar schoot in eerste instantie naast en schoof de bal even later oog in oog met Baan aan de verkeerde kant van de paal langs de uitgekomen doelman van Alblasserdam. Vlak voor tijd kroop Alexandria ’66 door het oog van de naald. Knullig balverlies op het middenveld bij de gasten gaf Umut Takac een uitgelezen mogelijkheid om zijn ploeg langszij te schieten maar de aanvaller had zijn vizier niet op scherp staan waardoor Alexandria ’66 en FC ‘s-Gravenzande zaterdag bepalen wie de laatste plek in de Hoofdklasse B gaat innemen. De wedstrijd wordt aanstaande zaterdag gespeeld op Sportpark Oosterflank van Alexandria ’66 en begint om 14.30 uur.