Botlek is tegen zijn tweede competitienederlaag opgelopen. Op bezoek bij SSS werd een slappe eerste helft de ploeg fataal waarin het op fikse achterstand kwam. Ondanks een betere tweede helft was een nederlaag onvermijdbaar. Botlek speelde met rouwbanden vanwege het overlijden van de vader van aanvoerder John Lopes Cruz eerder deze week. Botlek begon slap en ongeconcentreerd aan de wedstrijd en dat werd al heel snel afgestraft: 1-0. Binnen tien minuten was het weer gelijk toen John Ackon zijn kompaan Nasser Abdalla in stelling bracht: 1-1.
Botlek zou wakker geschud moeten zijn maar na een kwartier was het weer de thuisploeg die op voorsprong kwam: 2-1. SSS speelde fel en geconcentreerd en was de bovenliggende partij. Botlek kon de wedstrijd niet naar zich toe trekken. Duels werden verloren en Botlek had moeite met het bespelen van de boomlange diepste middenvelder van SSS. Echt heel veel kansen kon SSS niet creeeren maar ze waren wel effectief door nog voor de rust twee vrije trappen binnen te trappen: Een 4-1 achterstand met rust. Ongekende cijfers voor Botlek dit seizoen.
Na rust kwam Botlek een stuk feller en scherper uit de kleedkamer. John Ackon kreeg direct een goede kans. Maar SSS was vastberaden om deze wedstrijd niet meer uit handen te geven en dat gebeurde ook niet. De thuisploeg vocht voor zijn laatste titelkans én voor de winst in de 2e periode. “SSS heeft een goede ploeg en volkomen terecht gewonnen. Wij hadden een offday.”, aldus Botlektrainer Rinus Schrijver. “We misten de concentratie en verbetenheid in de beginfase. Hier loop je wel eens tegenaan. Het blijft spannend.”, aldus een relaxte Schrijver na afloop.
{loadposition ads}
SSS wint van koploper Botlek
Door Bas van der Linden
SSS pakte verdiend de drie punten tegen koploper Botlek en rehabiliteerde zich voor vier nederlagen op rij. Door de winst van de Klaaswalenaars is de winst in de tweede periode binnen bereik. De enige concurrent DBGC moet haar beide inhaalwedstrijden (Rockanje uit en Botlek thuis) voor de tweede periode winnen om de roodzwarten het recht op deelname aan de nacompetitie te ontnemen.
Vooraf had SSS trainer Pascal van den Hoek stevig moeten puzzelen. Ted den Boer en Ron Vermaas geschorst, Paul Opmeer afwezig wegens werkzaamheden, Max Luiten, Jurjen Nienhuis en topscoorder Gert Kruithof geblesseerd. Gelukkig bleek de vakantie vierende Maurice Zuiddijk bereid versneld voor deze wedstrijd terug te keren. Ondanks de personele problemen kwam SSS fel uit de startblokken en liet duidelijk blijken voor de winst te gaan. Frank van der Linden speelde op de linkerflank zijn directe tegenstander uit en liet een voorzet op maat los die door aanvoerder Peter van der Ent kruislings achter doelman Van Oosten werd gekopt. 1-0. Direct daarop liet ook Botlek zijn tanden zien via de razendsnelle tandem Ackon en Abdalla. Nog voor de eerste tien minuten op de klok stonden draaide John Ackon weg bij zijn bewaker Rolf Vollaard en gaf zijn kompaan Nasser Abdalla een niet te missen kans. 1-1. SSS bleef kalm en zocht weer de aanval. Ook Botlek zocht steeds razendsnel naar het koningskoppel voorin en zo ontspon zich een leuke wedstrijd. SSS pakte steeds meer het overwicht. Rolf Vollaard kreeg meer en meer vat op John Ackon en Maurice Zuiddijk werd Abdalla de baas. Grootste plaaggeest voor Botlek deze middag moet SSS aanvoerder Peter van der Ent zijn geweest. Steeds dook hij diep in de defensie van Botlek op als aanspeelpunt en leek de bal aan een touwtje te hebben. Via Van der Ent en Elvers wist Ruud Franssens vanuit de draai de 2-1 voorsprong op het bord te zetten. Frank van der Linden reageerde in de 29e minuut alert op een door doelman Van Oosten losgelaten pegel van Maurice Zuiddijk en tikte tot genoegen van heel Klaaswaal de 3-1 binnen. Nog was de koek niet op voor SSS en de gifbeker niet leeg voor Botlek. Op slag van rust ramde Ruud Franssens een vrije trap ongenadig hard langs de muur en achter de verbijsterde Van Oosten, die tot aan deze wedstrijd slechts 11 tegengoals hoefde te noteren. 4-1. Botlek trainer Rinus Schrijver deed in de rust de nodige omzettingen. Met name laatste man Dave Leurs werd doorgeschoven naar de middenlinie om meer druk vooruit te geven. Het leverde direct na rust een levensgrote kans op voor Botlek. Het was John Ackon, die voor de laatste keer deze middag zich ontdeed van zijn kwelgeest Rolf Vollaard en met een lob de iets te vroeg uitgelopen Ricardo Minnes passeerde. De bal miste het doel op een haar na. Het bleek achteraf de laatste keer te zijn dat Botlek echt gevaarlijk voor de goal van Minnes verscheen. SSS deelde nog een aantal plaagstoten uit, maar achtereenvolgens zagen Franssens, Van der Linden en Elvers hun kansen in schoonheid sterven. SSS koesterde de voorsprong en wilde niets meer weggeven. Botlek had niet meer het vermogen het tij te keren, zodat gaandeweg de tweede helft een soort van gewapende vrede ontstond. Alleen Maurice Zuiddijk kreeg nog terecht geel van de uitstekend leidende scheidsrechter Van Oudenaarden en moet daardoor de volgende wedstrijd wegens schorsing missen.
{loadposition ads}