De rappe aanvaller speelde zeker geen goede wedstrijd, oogde bij tijd en wijle geïrriteerd na het mislukken van een actie, maar schoot in de 81e minuut al zijn frustratie uit zijn lijf met een fantastische uithaal van buiten de zestien en dat betekende de verdiende voorsprong voor zijn ploeg.
Nieuwerkerk begon vandaag in de samenstelling zoals het afgelopen zaterdag tegen Magreb’90 eindigde. Dat betekende dus zonder Youssef Swaghi. Dennis v/d Bos kreeg vandaag de voorkeur. Geen Bruce Godvliet, die geplaagd door privéproblemen, niet volledig inzetbaar was, maar ook zonder de nog vorige week wat grieperige aanvoerder Godwin Falix. Met zijn afwezigheid leek Kocatepe nog het minst ongelukkig. De Rotterdamse opponent kreeg al in de 1e minuut een voorsprong in de schoot geworpen. Een hoekschop vanaf de rechterkant werd door Ali Benomar ongelukkig met het hoofd zodanig getoucheerd dat de bal bij de tweede paal en onbereikbaar voor doelman Sander Hoffmann in het doel belandde. Deze vroege voorsprong gaf Kocatepe zeker geen vleugels. In tegendeel, het leek erop dat het na de vroege voorsprong op twee gedachten bleef hinken. Het resultaat was dat ze alle initiatief aan de thuisclub lieten en verder gokten op de counter. Nieuwerkerk had even tijd nodig deze vroege achterstand te verwerken, maar drong vanaf het tweede kwartier meer en meer aan. In de 17e minuut bereikte Remco Langerveld (terug in de basis en op de vleugel en vooral voor rust prima op dreef) met een goede voorzet Robert Pot, maar diens inzet ging over het doel. Nauwelijks een minuut later zag Bart Slob een schot gesmoord in de Rotterdamse defensie. Een gelijkmaker kon niet uitblijven. In de 27e minuut was Bart Slob wel succesvol en hoe! Een lange bal vanuit de Nieuwerkerkse defensie werd door Robert Pot precies in de loop van de reserve aanvoerder meegegeven. Hij behield overzicht en lepelde met veel gevoel de bal over de vallende doelman van Kocatepe en bracht daarmee zijn ploeg meer dan verdiend weer op gelijke hoogte. Kocatepe kon in die fase er nauwelijks iets aanvallend tegenover zetten. Pas in de 33e minuut viel er een kopkans voor de Rotterdammers te noteren. Tot aan de pauze gebeurde vervolgens voor beide doelen niets meer opwindend. Na de thee leek het erop dat Remco Langerveld na goed voorbereidend werk van Bart Slob snel de 2-1 zou binnenschieten, maar de doelman wist ten koste van een hoekschop redding te brengen. Het bleef voor de Nieuwerkerkers oppassen voor de counter.
In de 53e minuut was er zo eentje en de thuisclub mocht de handen dichtknijpen dat vrij voor doelman Sander Hoffmann de bal hard voorlangs werd geschoten. In de daarop volgende fase gebeurde weinig en waren er geen doelkansen te noteren. Robert Pot maakte in de 76e minuut plaats voor Godwin Falix. Een vijftal minuten later was het dan de beurt aan Abner Teixeira. Remco Langerveld ontdeed zich aan de rechterkant prima van twee tegenstanders en bereikte vervolgens Godwin Falix die in plaats van het duel met zijn directe tegenstander aan te gaan, de bal slim liet lopen en daarmee Abner Teixeira vrije doortocht verschafte en dat betekende dus 2-1. Voor de laatste paar minuten maakten Remco Langerveld en Raymond Roos nog plaats voor Bruce Godvliet en Arjen Bleeker. Nieuwerkerk kwam niet meer in gevaar, want daarvoor was de aanvalskracht van de Rotterdammers eigenlijk de gehele wedstrijd door al te pover gebleken. Ook Nieuwerkerk zelf kreeg geen verdere kansen in de slotfase. Het koesterde de 2-1 voorsprong en snakte letterlijk naar de overwinning die zoals het zich laat aanzien precies op tijd kwam, want de ploeg heeft zich ten aanzien van onderin nu meer lucht verschaft en kan zelfs voorzichtig weer meer naar boven kijken, alhoewel die aspiraties wel wat dieper lijken te zijn weggeborgen na de moeizame periode van de laatste tijd.
Opstelling: Sander Hoffmann – Nuri Cetin – Shanon Koetsier – Ali Benomar – Dennis v/d Bos – Bart Slob – Mitchell Hendriks – Raymond Roos(86e min. Arjen Bleeker) – Abner Teixeira – Robert Pot(76e min. Godwin Falix) – Remco Langerveld(86e min. Bruce Godvliet)
{loadposition ads}