Nieuwenhoorn is er op overtuigende wijze in geslaagd om ex-topklasser Argon met een 2-0 nederlaag naar huis te sturen. Nadat vorige week Hilversum met 3-1 werd verslagen, behaalde ‘Eilands Glorie’ in een nieuwe thuisbeurt opnieuw een overwinning en kwam daarmee een stap dichter bij de doelstelling.
De technische staf moest vandaag niet alleen de geschorsten Delano à Cohen en Michel Melissant missen, maar ook de geblesseerden Erkan Öztürk, Melvin Zaalman, Sander van Eck en afwezige Nathan Bastien ontbraken in de wedstrijdselectie. Hierdoor hadden Alper Kazbogan en jeugdig talent Jordy Braber een basisplaats toebedeeld gekregen.
Gedurende de eerste helft waren de zwart witten en de Mijdrechtenaren nog aardig aan elkaar gewaagd. Argon werd in de openingsfase even gevaarlijk door een te korte terugspeelbal van Jeremy Hubregtse, die ternauwernood door keeper Mike van de Wijngaart gered kon worden.
Even later had dezelfde Hubregtse wellicht een strafschop in zijn voordeel kunnen krijgen toen hij naar de grond werd geduwd in het vijandige strafschopgebied. Scheidsrechter Tim de Gast wuifde het voorval echter weg.
Na een kwartier spelen nam de leidsman opnieuw een vreemde beslissing toen Argon doelman Romero Antonioli buiten zijn 16-meter gebied Djerreld Muntslag met een handsbal van het scoren af hield. In plaats van een rode kaart, gaf hij de Argon goalie slechts geel. De daaropvolgende vrije trap werd door Alper Kazbogan naast geschoten.
In de 25ste minuut werd Muntslag weer gevaarlijk na een dieptepass van de uitstekend spelende Erie van der Zwan. Het wippertje van de Nieuwenhoorn topscorer verdween jammer genoeg net naast het doel.
Ook middenvelder Melvin Winterberg was vandaag in uitstekende doen. De tot ‘man of the match’ verkozen speler strooide met goede passes en wist een paar minuten voor de pauze Jeremy Hubregtse te vinden. De rechtsbuiten, die zich momenteel ontpopt als een volwaardige Hoofdklasse aanvaller, speelde zijn directe tegenstander uit en wist met een harde voorzet Davy Mierop te bereiken. Via het hoofd van Mierop belandde de bal voor de voeten van Melvin Winterberg, waarna Djerreld Muntslag met het laatste tikje de Gansewinkel formatie op een 1-0 voorsprong zette.
Een mooie opsteker vlak voor het rustsignaal, hoewel doelman Mike van de Wijngaart toch nog even handelend moest optreden bij een schot van de vrijgespeelde Argonaut Dion Gerritsen.
Direct na de thee moest van de Wijngaart nog een keer gestrekt bij een schot van Mijdrechter Vincent Verheul, maar dit bleek uiteindelijk meteen de laatste serieuze doelpoging van Argon. Gedurende de 2de helft waren de Rijksstraatwegbewoners heer en meester. Het enige verwijt dat de zwart witten gemaakt kon worden was, dat zij de bevrijdende tweede treffer maar niet wisten te scoren.
Eerst maaide Winterberg over een afgeslagen cornerbal heen, daarna kopte Danny Kraijema een vrije trap naast en Djerreld Muntslag schoot nog een kogel in de handen van doelman Antonioli.
Alper Kazbogan kwam na 65 minuten nog het dichtst bij de 2-0, maar de aanvaller zag zijn schot op de lat uiteen spatten.
Nadat nieuwe pogingen van Muntslag (via handen van de keeper over het doel) en invaller Ferani Gandjapour opnieuw geen doel troffen, kon het Nieuwenhoornse publiek pas opgelucht adem halen toen Melvin Winterberg in de blessuretijd een strafschop (na een overtreding op Kazbogan) feilloos binnen schoot (2-0).
Hiermee was de wedstrijd uiteraard beslist en kon de technische staf tevreden zijn over het goede spel van Nieuwenhoorn en de 3 winstpunten.
Opnieuw scoorden vrijwel alle Gansewinkel spelers een ruime voldoende en bleek de ploeg over een uitstekende instelling te beschikken. Naast de al genoemde uitblinkers was er ook zeer veel lof voor de 18-jarige Jordy Braber, die Michel Melissant uitmuntend verving.
De jeugdige talenten van Nieuwenhoorn krijgen gedurende dit lopende seizoen van het trainersduo Schaap/de Heer regelmatig de kans om aan het hoofdklasse niveau te wennen en tot nu is dat bij de meeste jonge spelers goed uitgepakt. Dit is uiteraard een mooi gegeven voor de toekomst.
A.s. dinsdag spelen de Eilanders opnieuw thuis tegen Gouda voor de VoetbalRotterdam Cup. De zondag erna wacht de
Nieuwenhoorn – Argon 2-0 (1-0) | 43. min Djerreld Muntslag 1-0 ; 93.min Melvin Winterberg 2-0.
Opstelling Nieuwenhoorn: Mike van de Wijngaart, Anthony Piqué, Jeffrey de Koning, Danny Kraijema, Erie van der Zwan, Jordy Braber, Jeremy Hubregtse, Alper Oguz Kazbogan, Melvin Winterberg, Djerreld Muntslag (73. min Ferrani van Vugt), Davy Mierop.
Opstelling Argon: Romero Antonioli, Dennis Filippo, Rob Overvliet, Lorenzo Lassooij, Masies Artien (63 min Erik Mulder), Joey van Ede, Samir Jebbar (76 min Aaron Bruijn), Vincent Verheul, Patrick Lokken, Dion Gerritsen, Houssain el Zeryouh.
Scheidsrechter Tim de Gast gaf geel aan: Kraaijema van Nieuwenhoorn en aan Antonioli en Artien van Argon.
{loadposition ads}