In Siberische omstandigheden met gevoelstemperaturen van -10˚ C tot -15˚ C op een zeer windering complex in Noordwijk heeft Neptunus-Schiebroek wederom zeer goede zaken gedaan. Het was voor beide teams moeilijk voetballen in deze niet s met lente te maken hebbende weersinvloeden, maar de Rotterdammers gingen daar het beste mee om.
In de eerste tien minuten zette de thuisclub met de harde wind schuin in de rug de Rotterdammers onder druk en dat leverde voor de bezoekers ook de beste kansen in de wedstrijd op. In de 6e minuut kreeg Martijn Walter een harde voorzet door het centrum onverwachts op zijn schoen, maar gelukkig wist hij de bal niet onder controle te brengen. Twee minuten later kon doelman Nick Vervoort met veel moeite een indraaiende hoekschop wegstompen. Weer een minuut later greep Wouter Bos uitstekend in, toen Dandy Steenvoorden op het doel dreigde af te gaan. Pas in de 13e minuut kwam Neptunus-Schiebroek gevaarlijk voor het doel van SJC. Leroy van Bueren kopte een voorzet terug, maar Jordy Groot wist door een hoekschop weg te geven onheil te voorkomen. Even later ging een schot van Sander van Gool naast de paal. In de 20e minuut werd de zeer ijverige Wesley Schouten op rechts weggestuurd. Zijn lage voorzet werd door Mike Verhoek geblokt. In de tegenaanval kreeg Martijn Walter een zeer grote kans op zijn ploeg op voorsprong te zetten. Aan de linkerkant brak hij door, maar doelman Nick Vervoort wist met een goede actie de scherpe inzet hoekschop te tikken. In de 24e minuut kwam Neptunus-Schiebroek onverwachts op voorsprong. Na goed samenspel zette de mee opgekomen verdediger Wouter Bos vanaf rechts hard en zuiver voor. Leroy van Beuren wist binnen de vijf meter de bal hard en onhoudbaar achter de niet uit zijn doel komende doelman Hans van den Bosch te koppen 0 – 1. In de 41e minuut pakte doelman Nick Vervoort een vrije trap van Mike van Dam. Net voor rust was ook de SJC doelman op zijn post om een schot van Wesley Schouten uit de benedenhoek te halen. De Rotterdammers gingen met een kleine voorsprong snel de warme kleedkamer en de hete thee opzoeken.
Na de rust ging het voor de bezoekers een stuk makkelijker met de wind schuin in de rug. In de 47e minuut ging doelman Hans van den Bosch onder een hoekschop door en kon Leroy van Bueren bijna zijn tweede aantekenen, maar de bal werd van de lijn gehaald. In de 51e minuut ging een schot van Daniel van Delft rakelings over de kruising. In de 53e minuut vlagde grensrechter Ben Zonneveld ten onrechte voor buitenspel. Scheidsrechter S. de Brito Roque keurde de treffer van Wesley Schouten op advies van zijn assistent af. Neptunus-Schiebroek vergat in die periode veelvuldig met de harde wind veelvuldig op het doel te schieten. In de 62e minuut ging handenbinder Wesley Schouten er weer vandoor. Laatste man Jordy Groot wist hem alleen door vasthouden van scoren af te houden. De leidsman kon niets anders doen dan de aanvoerder van het veld te zenden. De vrije trap van Sander van Gool werd op het laatste moment van richting veranderd door Leroy van Bueren. De bal kwam tegen de paal, waarna Wesley Schouten binnenschoot. Doelman Hans van de Bosch haalde volgens de aanvallers de bal achter de doellijn vandaan, maar de treffer werd niet gehonoreerd. De Rotterdammers speelden de man meer situatie niet goed uit. En SJC wist hier tegen de verhouding in van te profiteren. Balverlies op het middenveld zorgde ervoor dat de op rechts de aanval werd ingezet. Invaller Mike Koenders zette slim een blok voor Wouter Bos en de lage voorzet werd door Mike van Dam onhoudbaar in de 75e minuut ingeschoten 1 – 1. Vanaf de aftrap zocht het wakker geschudde Neptunus-Schiebroek direct de aanval, maar doelman Hans van den Bosch wist de van richting veranderende inzet stijlvol te keren. Even later knalde Jeffrey Kindt de bal een paar meter langs de paal. In de 82e minuut zag Wesley Schouten na een dribbel de vrijstaande invaller Eelco Tigchelaar niet over het hoofd. Hij haalde net binnen de zestien voluit en de bal verdween achter doelman Hans van den Bosch in het dak van het doel 1 – 2. In de 83e minuut maakte Neptunus-Schiebroek wederom een glaszuiver doelpunt . Na een goede combinatie legde Eelco Tigchelaar de bal op het hoofd van Wesley Schouten. Hij kopte de bal over de doelman in het doel, maar weer stond de assistent te vlaggen. Twee minuten later viel er niets te vlaggen en was het wederom raak. Wesley Schouten was niet zelfzuchtig en speelde zuiver Eelco Tigchelaar aan. Zijn schuiver en zijn tweede betekende 1 – 3 voor de Rotterdammers. Neptunus-Schiebroek speelde de resterende minuten voetballend uit om zo de drie punten mee naar Rotterdam te nemen.
Scheidsrechter S. de Brito Roque floot een goede wedstrijd en had slechts een kaart nodig om Jordy Groot (SJC) eerder te laten douchen.
Opstelling Neptunus-Schiebroek : Vervoort, te Duits, Hoekstra, Bos, Kindt, Wilson, van Bueren, van Delft, Coomans, van Gool (Tigchelaar), Schouten
{loadposition ads}