Heerjansdam speelde zaterdag de lastige uitwedstrijd tegen De Zwerver en won met 0-1. De basis van die overwinning werd voor de rust gelegd. Toen werd de thuisclub vastgezet op eigen helft, wat na een kwartier spelen het enigste doelpunt opleverde. Na de rust beet De Zwerver feller van zich af, kreeg ook kansen maar scoorde niet.
Heerjansdam was in de eerste 35 minuten de veel betere ploeg met in de eerste minuut al een kans voor Andro Franca (net voorlangs het doel) en een handvol minuten later schoot Soufiane Aouragh rakelings langs de kruising van de goede keeper Gert Haksteeg. Een doelpunt kon niet uitblijven en dat viel dan ook na een kwartier spelen. Gert Jan Plaizier rondde bekwaam af, na goed voorbereidend werk van Aouragh: 0-1.
Tien minuten later behoedde keeper Haksteeg zijn ploeg voor een grotere achterstand. Met twee goede reddingen binnen vijf seconden. Eerst tikte hij een schot van Aouragh uit de bovenhoek en een paar tellen later deed hij hetzelfde na een venijnig schot van Franca in de andere hoek.
De Zwerver liep dus lange tijd achter de feiten aan tegen het goed combinerende Heerjansdam en had aanvallend weinig in te brengen. Toch werd het voor de rust twee keer gevaarlijk. Eerst schoot Mahmut Erol recht in de handen van keeper Frank v/d. Pol en ontsnapte Alex Barnhoorn, vijf minuten voor de rust, aan de aandacht van Boy Stoops. Naar binnen komend schoot hij rakelings voorlangs.
Dat gaf duidelijk meer vertrouwen bij de ploeg van trainer Arie Schep en de thuisclub ging na de rust vol overgave de strijd aan met de Dammers. In de eerste minuut na de rust was Barnhoorn weer gevaarlijk (schot voorlangs het doel, na een schitterende actie) en dwong Redouan El-Akchaoui v/d. Pol even later tot een goede redding.
Door het aandringen van De Zwerver kreeg Heerjansdam aan de andere kant aanvallend meer ruimte en vooral Aouragh was een paar keer gevaarlijk. Een kwartier voor tijd stuurde Maarten Koomans de aanvaller prima de ruimte in en Auoragh schoot, naar binnen komend, tegen de paal. Twee minuten later dwong Willy Hanst, met een knal van afstand, Haksteeg tot een perfecte redding.
In het laatste kwartier golfde het spel op en neer, keeper v/d. Pol moest aan de ene kant (weer) Barnhoorn van een doelpunt afhouden en Aouragh had aan de andere kant weinig geluk met een schot tegen de paal. Het bleef tot het einde toe spannend, maar gescoord werd er niet meer.
Scheidsrechter Bos uit Vlissingen trok geel voor El-Akchaoui, Haksteeg (De Zwerver) en bij Heerjansdam voor Roos, Monster, Koomans en Mo Zenzen.
Scoreverloop: 0-1 (15) Plaizier
{loadposition ads}