XerxesDZB beleefde afgelopen weekend een geweldig resultaat door in een spannende confrontatie met 3-2 te winnen van koploper Excelsior M. Door deze overwinning is de spanning aan de top van de hoofdklasse B weer volledig terug. De Rotterdammers zijn de Tricolores op één virtueel punt genaderd. Hierdoor moet nog wel de lastige uitwedstrijd …in-en-tegen Kloetinge gewonnen worden. Aanstaande zaterdag wacht in het Brabantse Veen een lastige uitwedstrijd. Kijkend naar de ranglijst is het verschil 19 punten in het voordeel van XerxesDZB en is Achilles Veen terug te vinden op de 11e plaats.
Het is een weerzin van keeperstrainer Francois van Gool met zijn oude vereniging, waardoor hij meerdere seizoen keepte. Afgelopen seizoen was de eerste confrontatie tussen beide teams op hoofdklasse niveau. In Veen ging XerxesDZB lelijk onderuit en moest het uiteindelijk met 4-2 haar meerdere erkennen. Na een gelijk opgaande eerste helft waarin XerxesDZB zeker de mogelijkheid had om afstand te nemen, lieten de zebra’s het in de 2e helft lelijk afweten. De ploeg van Jasper de Muijnck is gewaarschuwd, want het kan spoken aan de borders van de Maas. Hoe lastig XerxesDZB het heeft in Veen, hoe makkelijk waren de overwinningen in eigen huis. Eerder dit seizoen won XerxesDZB met 3-0 van Achilles Veen. Met doelpunten van Miguel Lopes-Silva, Yoeri Rombouts en een eigen doelpunt was het een degelijke overwinning. Ook in dit duel had Achilles Veen in de 2e helft het betere van het spel en de beste mogelijkheden om te scoren. Ook het seizoen hier voor won XerxesDZB met 5-0 zeer ruim van Achilles. Ook in dit duel was Miguel Lopes-Silva en o.a. Kevin Vermeulen trefzeker voor de Zevenkampers.
Dit seizoen is Achilles Veen op het eigen sportpark ‘de Hueye’ wisselvallig. Tegen vier overwinningen staan ook vier nederlagen waarbij de overwinningen vielen te noteren tegen ploegen uit het ‘rechter rijtje’ Met 5 doelpunten zijn Roel van Delft en Jeroen van Leijsen de clubtopscorers. XerxesDZB heeft met slechts 2 nederlagen en 5 gelijke spelen een positief resultaat in uitwedstrijden. Alleen bij Smitshoek en Excelsior M. lieten de zebra’s punten liggen. XerxesDZB zal zaterdag aantreden zonder de geschorste topscorers Kevin Vermeulen en Donny Navajas-Sanchez. Kans voor de andere spitsen om zich te bewijzen. De aftrap voor het duel tussen Achilles Veen en XerxesDZB is a.s. zaterdag om 14.30 uur.
De wedstrijd staat onder leiding van Peter van Beelen uit het Friese Makkum. Supporters van XerxesDZB die zaterdag meereizen naar Veen graag aandacht voor onderstaande bericht vanuit Veen. Zaterdag start er een inzameling voor KIKA. Er zal rond deze wedstrijd met de pet rond gegaan worden voor kinderen die onze steun enorm goed kunnen gebruiken. De afronding van deze inzameling zal plaats vinden tijdens onze jaarlijkse jeugddag op 15 juni. Wij zullen er voor zorgen dat er dan een KIKA ambassadeur is waar wij dan het ingezamelde geld aan kunnen overhandigen. Uiteraard hopen wij dat een ieder die wat kan missen voor dit doel zijn steentje bij wil dragen.
{loadposition ads}