In een ondanks de zware veld- en weersomstandigheden zeer aantrekkelijke wedstrijd deed het ontvangende Spartaan’20 zichzelf tekort door met 2-3 te verliezen van het bezoekende Slikkerveer. De gastheren mochten zichzelf twee zaken aanrekenen, namelijk het min of meer weggeven van drie tegentreffers en, zeker in de eerste helft, het onbenut laten van een groot aantal zelf gecreëerde kansen.
Spartaan’20 domineerde een groot deel van de wedstrijd, met bij vlagen prima veldspel en uitgespeelde aanvallen. Alleen de eerste minuten van de wedstrijd was men nog niet scherp genoeg en daar zat misschien ook wel het ongeluk van de middag. Al binnen drie minuten lag de bal achter doelman Erik de Graaf nadat de centrale verdedigers Jean-Pierre Braafhart en Ismaïl Azar zich volkomen verkeken en Slikkerveer-spits Van Wijk vrij op de keeper mocht afgaan: 0-1.
De thuisploeg trok hierna wel voortvarend de wedstrijd naar zich toe en het moet gezegd dat het in het eerste kwartier ook niet mee zat. Eerst maakte Slikkerveer-doelman Mitchel vd Spoel een kopbal van Jermane Camron op de lijn onschadelijk en werd de door Ronnie Pfeffer hard ingeschoten rebound min of meer toevallig door het lichaam van een verdediger gekeerd. En even later leek een harde kopbal van Rodney van Loon wel doel te treffen maar voorkwamen de vingertoppen van de keeper en de paal dat de bal in het net belandde. Diverse prima aanvallen volgende gedurende het eerste bedrijf, waarbij vooral linkerspits Jamal Piqué zich onderscheidde. Hij leverde enkele prima voorzetten af en schoot bovendien zelf tweemaal rakelings voorlangs. De mooiste kans op de gelijkmaker was misschien wel voor Ronnie Pfeffer, die op de rand van buitenspel alleen op de keeper af mocht gaan maar te hoog mikte.
Na rust was het spel iets meer gelijkopgaand, juist ook nadat Spartaan’20 binnen tien minuten de gelijkmaker aantekende. Trainer Patrick Kok leek een gelukkige hand van wisselen te hebben, want invallers Quenten Albertus en Jair Wederfoor stonden nog geen minuut in het veld toen zij gezamenlijk voor de aanval tekenden waarbij laatstgenoemde fraai de doelman uitkapte en de 1-1 binnenschoot. Menig Spartaan-supporter dacht aan doordrukken, maar helaas, even later dom balverlies van diezelfde Albertus en aansluitend geklungel van ploeggenoot Saïd Bourdime bracht Casper Gerritse namens Slikkerveer in vrije schietpositie en tegen diens schuiver was Erik de Graaf kansloos: 1-2. Spartaan zette nog eens extra aan door ook verdediger Ismaïl Azar naar de spitspositie de dirigeren, maar dat schiep natuurlijk ruimte voor counters. Uit een ervan mocht Spartaan van geluk spreken dat de paal naast Erik de Graaf een handje hielp.
Met nog dertien minuten op de klok viel de verdiende 2-2. Jamal Piqué was in de tweede helft minder zichtbaar maar produceerde wel de fraaie voorzet waaruit opnieuw Jair Wederfoor doeltreffend was. Hoewel de krachten langzaam opraakten aan beide zijden, wilden beide ploegen toch wel de volle winst. Slikkerveer leek aan het kortste eind te gaan trekken toen Ernst Both na tweemaal geel van het veld moest. Maar in de blessuretijd sloot Spartaan af zoals het begon, met een geweldig defensief misverstand waarna Van Wijk snoeihard binnenschoot, 2-3. Toch was een gelijkspel nog bijna een feit, Jair Wederfoor had de bal op vier meter van de doellijn in een laatste aanval voor het inschieten maar pegelde over.
Teleurstelling alom aan de zijde van de Oldegaarde-club, maar afgezien van het resultaat mocht men best tevreden zijn over het vertoonde spel. Volgende week op bezoek in Oostvoorne bij OVV moet revanche worden genomen!
{loadposition ads}