Heerjansdam startte de eerste competitiewedstrijd, na de winterstop, in en tegen Almkerk. En deed dat goed met een 0-3 overwinning, waar eerder dit seizoen op de Molenwei met 2-3 werd verloren. Een behoorlijk gewijzigd Heerjansdam t.o.v. toen (zes andere spelers) Mede door wat blessures werd ook het systeem aangepast (4-4-2) en waren er tegen Almkerk ook wat verschuivingen in het team van trainer Philip den Haan.
Zo was middenvelder Remco Roos achterin te vinden, zat Jeroen Wolf op de bank en stonden Gert Jan Plaizier en Willy Hanst in de basis. Misschien door die omzettingen begonnen de Dammers onrustig en moest keeper Frank v/d. Pol na twintig minuten spelen Niels Nieuwesteeg van een doelpunt afhouden. Direct daarna was Plaizier aan de andere kant dichtbij de openingstreffer. Ook Andro Franca kreeg tot twee keer toe de kans om te scoren, maar faalde in de afwerking, net als op slag van rust Soufiane Aouragh, die van dichtbij recht in de handen van keeper Stefan Wildhagen schoot.
Het was wel duidelijk geworden naar mate de eerste helft vorderde, dat Heerjansdam meer voetballend vermogen had (op het fraaie kunstgrasveld) dan Almkerk. Ondanks dat de thuisclub al snel na de rust de kruising raakte (vrije trap Mark van Noorloos) bleef Heerjansdam rustig. Roos was, vanachter uit doorschuivend, de man van de opbouw en eigenlijk een extra middenvelder.
Plaizier was nog een keer dichtbij het openingsdoelpunt. Hij miste echter jammerlijk in kansrijke positie. Almkerk werd steeds verder teruggedrongen en moest zich beperken tot een uitval. En had bijna succes via Michel Kooyman. Keeper v/d. Pol toonde maar weer eens aan in goede vorm te verkeren en greep goed in. Net als vijf minuten later toen Walter Pellekaan van afstand verrassend uithaalde, was de doelman attent.
Daarna was het wel gedaan met de dadendrang van Almkerk, dat steeds verder terug moest. En de ploeg van trainer Pieter Tuns werd dan ook met twee snelle goals in de laatste twintig minuten geklopt. Eerst begon Aouragh aan een ‘onmogelijke’ actie tegen de achterlijn en trok de bal terug op de nuttig spelende Hanst, die raak schoot: 0-1. Twee minuten later bekroonde invaller Jeroen Wolf zijn schitterende actie met een doelpunt: 0-2.
Almkerk toonde daarna wel karakter, maar de overtuiging ontbrak, al moest v/d. Pol nog wel een keer redden na een kans van invaller Jelle Stalenhoef. Het slotakkoord was weer van Heerjansdam. Na een snelle counter, ingeleid door Franca, was het de snel bijgesloten Hanst die de 0-3 inschoot.
Scheidsrechter Elissen uit Ulvenhout leidde bekwaam en kon het zonder kaarten af.
Scoreverloop: 0-1 (72) Hanst, 0-2 (74) Wolf, 0-3 (83) Hanst.
Bijzonderheden: voor de wedstrijd werd een minuut stilte gehouden n.a.v. de onlangs overleden Piet van der Linde, die voorzitter was van de business club van de vv. Heerjansdam.
{loadposition ads}