DBGC meldt zich steeds nadrukkelijker in de top van de derde klasse D. De ploeg van trainer John Kleijn won de inhaalwedstrijd met Rijnmond Hoogvliet Sport met 2-5 en is koploper Botlek genaderd tot vier punten.
De Oude-Tongenaren leken aanvankelijk een lastige middag tegemoet te gaan. De thuisploeg zat er fel op en deelde hier en daar een tik uit. Maar na een minuut of tien kroop DBGC uit de schulp en werd het meteen gevaarlijk. Mike Jacobs raakte de lat met een mooie knal, waarna de bal werd opgepikt door Jeroen Sep. Zijn voorzet belandde op het hoofd van Bas Mackloet, die zijn eerste goal voor DBGC 1 maakte: 0-1. Niet veel later maakte hij meteen maar zijn tweede. Uit een corner van opnieuw Sep schoot hij de bal in twee instanties achter de RHS-doelman: 0-2.
De thuisploeg was duidelijk van slag en DBGC ging alleen maar beter voetballen. Tim Mackloet ontving de bal aan de rechterkant, draaide naar zijn linkerbeen en legde de bal panklaar op het hoofd van Nigel Wiltschut, die beheerst raak knikte: 0-3. Die achterstand was kennelijk te veel van het goede voor één van de RHS-spelers. Eerst haalde hij Johan de Waal hard neer van achteren en daarna deelde hij een tik uit aan Jordi Hotting. De goed leidende scheidsrechter stond er bovenop en deed wat hij moest doen: de rode kaart geven. Tegen tien man slaagde DBGC erin nog één keer te scoren voor rust. En hoe! Nigel Wiltschut stuurde met een slim hakje Thijs Tromp weg. Die behield het overzicht en bediende Tim Mackloet, die van dichtbij simpel de 0-4 kon maken.
In de tweede helft leken de blauw-witten lekker aan het doelsaldo te kunnen gaan werken, maar die vlieger ging niet op. DBGC kwam slap uit de kleedkamer en binnen twee minuten lag de 1-4 achter Marco de Koning. Kort daarna werd het zelfs 2-4 en leek RHS er weer even in te geloven. DBGC gaf echter weinig kansen meer weg, maar creëerde er zelf ook niet veel. Alleen de mee opgestoomde Wilko Pulleman scoorde nog, door een voorzet van Jordi Hotting over de uitkomende doelman te koppen. Daarmee bepaalde hij de eindstand op 2-5, een score waarvan DBGC vooraf niet had durven dromen.
Door de overwinning komt DBGC nu op 29 punten uit 14 wedstrijden, vier punten minder dan koploper Botlek. Tussen beide ploegen zit alleen nog SSS, dat 15 duels en 30 punten heeft. Bovendien liep DBGC drie punten uit op concurrent ’s-Gravendeel, dat thuis met 2-5 verloor van Binnenmaas. Komende zaterdag gaat de ploeg uit Oude-Tonge op bezoek bij laagvlieger Rockanje, die eerder dit seizoen met 4-0 werd verslagen.
Opstelling DBGC: Marco de Koning; Johan de Waal, Wilko Pulleman, Jordi Hotting, Joey Jacobs; Mike Jacobs, Tim Mackloet, Bas Mackloet; Thijs Tromp, Nigel Wiltschut, Jeroen Sep (65. Fabrizio Fortes Varela).
{loadposition ads}