Het is koud zonder jou… Uit de grote speakers in de hoeken van de kantine galmt de overbekende stem van de overleden Amsterdamse volkszanger Andre Hazes. ,,Weet jij Joop, dat die Hazes Feyenoordsupporter was?” Joop kijkt Anton verbluft aan. ,,Nee, wist ik niet. Mooi toch? Eindelijk een goeie gast uit 020. Was trouwens de enige keer dat de sfeer daar in dat stadion echt goed was tijdens die rouwdienst van hem. Zondag schalt daar in die vliegende schotel weer dat eeuwige bloed, zweet en tranen door de lucht. Galmen die gasten dat lied, dat totaal niks met voetbal te maken heeft, massaal mee. ‘T zijn toch van die mooi weervoetballers die zo goed kenne voetballen daar? Moeten ze het dan opeens van bloed, zweet en tranen hebben? Dat is meer een lied voor Feyenoord. Daar word je een held als je met een tulband op door gaat, zoals John de Wolf. Hier in Rotterdam lopen die bikkels, daar toch niet. Balletdansers, showbinken die met schone kleren weer van het veld stappen.”
Anton knikt en vult aan. ,,Maar wij hebben nu Pelle hè, met al die geltoestanden. Dat is qua uiterlijk weer zo’n type dat in de hoofdstad thuis hoort. Maar qua voetbal natuurlijk weer niet. Overigens balen hè dat het voetballen is afgelast. Is er dit weekeinde hier niks te doen. Scheelt ook weer een bekkie inkomsten voor de club. Geen kantineverkoop. Of we moeten snel wat creatiefs bedenken? Bij een cluppie in een dorp buiten de stad hebben ze het trainingsveld van gravel onder water gezet en kan de jeugd schaatsen. Moet je kijken wat je daar kan verkopen op een dag. Snert, warme choco, koek en zopie. Weet jij eigenlijk wat dat is, zopie?” Joop haalt zijn schouders op en bromt dat het hem niet kan schelen. ,,Ik wil voetbal kijken. Na die lange winterstop snakte ik weer zo naar het weekeinde. Thuis word ik gek van die sneeuwballen die die rotapen tegen de ruiten mikken. Het liefst zou ik er een paar flink inzepen, maar dat mag niet qua leeftijd. Ben ik te oud voor. Ja, hoe zouden we hier extra inkomsten kunnen krijgen voor de club? Jij heb toch zo’n beamer en een groot scherm? Kun je dat niet meenemen zondag en hier ophangen? Kunnen we mooi met z’n allen naar de klassieker kijken. Vragen we twee eurootjes entree en zorgen voor een paar vaten bier. En erwtensoep voor de bobbers. Moeten we alleen nog effe snel iets regelen met Eredivisie Live. Want die hanteren voor clubs en cafés abnormale prijzen, wist je dat?”
,,Nee, dat wit ik niet, maar ik kan toch gewoon mijn decordertje meenemen met beamer en scherm. Ik vind dat wel een tof idee van jou. Houden we meteen een voetbalpool met inleg een eurootje en keren we honderd euro uit aan de winnaar.” ,,Maar stel dat er vijf winnaars zijn?”,,Ja, dat is waar. Dan moeten die het bedrag maar delen. Er moet wel geld worden verdiend voor de club. Want een voetbalclub waar niet gevoetbald wordt, moet wel creatief zijn en de winter door zien te komen. De spelers van het eerste en de trainers motten ook worden betaald.” ,,Zouden die eigenlijk wel komen kijken of hebben ze geen clubbinding?” Opeen begint Andre te peinzen en houdt hij zijn mond opvallend lang stil. ,,Weet je Joop, die beamer en dat scherm liggen wel bij me zus in haar vakantiehuisje op Texel. Moet ik toch even snel gaan halen vandaag. Maar weet je wat nu het ergste is? Ik moet dan door Noord-Holland en langs dat 020-gebied. Of, weet je wat, ik volg gewoon mijn tumtum. Die laat me altijd via de Afsluitdijk rijden. Heb ik precies zo ingesteld met een blinde vlek op links. Wel makkelijk, kan ik meteen effe schaatsen in Friesland en het ijs testen. Eigenlijk wel leuk zo, dat voetballoze weekend! Lekker het klassiekertje kijken.”
{loadposition ads}