Alhoewel de uitslag van 0-3 wellicht anders doet vermoeden is Rijsoord zaterdagmiddag door het oog van de naald gekropen. Ondanks de ongetwijfeld goede wil was het niet goed wat de Kraaien lieten zien. In de tweede helft drong de thuisploeg nadrukkelijk aan en had in die periode zeker een doelpunt verdiend. Echter een terecht toegekende strafschop deed de wedstrijd kantelen, waarin Rijsoord uiteindelijk kon uitlopen naar een zeker niet verdiende, maar wel geruststellende overwinning.
Onder leiding van scheidsrechter Derk Alssema uit Goes begon Rijsoord aan de wedstrijd in de wetenschap dat winnen nodig was om de koppositie vast te houden. Leerdam Sport blijft immers een hardnekkige achtervolger. Uitgaande van de stand in de tweede klasse F zou Rijsoord gewoon als winnaar uit de wedstrijd moeten komen, want de thuisploeg is voorlaatste in de competitie. Echter al snel bleek dat standen op een ranglijst niet altijd wat betekenen. De thuisploeg liet al gauw zien zich niet bij een verwachte nederlaag neer te leggen en viel daar waar mogelijk aan. Voor Rijsoord dus de kans om met een snelle tegenstoot succes te zoeken. Maar daarop moest lang gewacht worden. Het was Mike van Gool, die in de eerste helft het dichtst bij het openingsdoelpunt was, echter oog in oog met doelman Van den Oever schoof hij de bal naast het doel. Deze misser gaf de thuisploeg het groeiende gevoel dat er meer te halen was.
Scoren
En daarmee startte een interessante tweede helft. De thuisploeg viel op sommige momenten nadrukkelijk aan, maar was daarbij niet altijd even scherp. Rijsoord probeerde aan de andere kant gebruik te maken van de aanvalsdriften van de thuisploeg, maar te veel aanvallen ‘stierven’ in onzuiverheid. Met nog een twintig minuten te spelen was er zelfs sprake van een offensief van Rijswijkse Boys, maar door onzuiverheid, goed keeperswerk van Raymon Kuipers en soms ook het broodnodige geluk kon Rijsoord de ‘nul’ vasthouden. Na weer een prima redding van Kuipers zette Rijsoord een aanval op, die uiteindelijk leidde tot een terechte strafschop. Dane Brard werd binnen de ‘zestien’ vastgehouden en scheidsrechter Alssema kon niet anders doen dan een strafschop geven. Mike van Gool verzilverde dit buitenkansje en bracht Rijsoord op voorsprong; 0-1.
In die periode kwam het een enkele keer tot een botsing tussen spelers, waaraan het soms vervelende thuispubliek ook debet was. Assistent-scheidsrechter Jan Pol moest het enkele malen behoorlijk ontgelden, maar liet zich stoïcijns niet van de wijs brengen. Er waren enkele gele kaarten nodig om de gemoederen weer te sussen. Jammer dat in deze fase van de wedstrijd Leon van den Heerik geblesseerd het veld moest verlaten. Hopelijk valt zijn enkelblessure mee en is hij volgende week weer van de partij. De thuisploeg zocht nog fanatieker de aanval, maar vier minuten voor het einde maakte Pernell Papa een einde aan alle onzekerheid. In de diepte gestuurd ging hij alleen op doelman Wesley van den Oever af. Die kwam uitlopen, weifelde even en zag zich gepasseerd met een prachtige lob; 0-2. In de laatste officiële speelminuut was het wederom Papa, die nu vanaf links met een lage schuiver zijn tweede en Rijsoords’ derde treffer wist aan te tekenen; 0-3.
Hiermee was de wedstrijd definitief gespeeld en besloot de scheidsrechter de wedstrijd gelijk maar af te fluiten. Rijsoord won ruim, maar kroop daarmee door het oog van de naald. Volgende week is er weer een thuiswedstrijd voor Rijsoord en dan komt SVW op bezoek. Deze middenmotor zal het Rijsoord zeker niet makkelijk willen maken. Met geconcentreerd en zuiver voetbal moet de thuisploeg in staat zijn om de drie punten op het Kraaiennest te houden. Technische staf en spelers worden veel succes toegewenst.
Rijsoord: Raymon Kuipers – Patrick Sluimers – Nicky de Zeeuw – Leon van den Heerik (53. Jason van den Berg) – Marco Nijssen – Dane Brard – Gerson Rodriquez (78. Richard Clement) – Khalid Rahli – Gerome van Zonderen (60. Pernell Papa) – Sander Barragan – Mike van Gool.
{loadposition ads}
{loadposition gads}