Op de ranglijst steeg Heerjansdam twee plaatsen, maar door de overwinning zaterdag tegen Roda Boys/ Bommelerwaard, 3-0, schuift de top van de 1e klasse C dichter naar elkaar toe. Mede omdat een paar clubs uit de top vier tegen elkaar speelden (Alblasserdam-LRC Leerdam 0-2, VVGZ-Sliedrecht 2-2) waren er dus clubs die ‘gehavend’ met puntverlies uit de strijd kwamen.
Heerjansdam niet, wat punten betreft, maar misschien wel wat blessures betreft op de langere termijn. Zaterdag tegen Roda Boys/B vielen Maarten Koomans en Michel Verkaik geblesseerd uit (spierblessures?) Remco Roos, Nicky v/d. Ent en Ivanildo Chobin zijn al een tijdje langer geblesseerd.
Tegen Roda Boys/B. domineerde de thuisclub het grootste gedeelte van de wedstrijd. Het enige probleem was dat het (te) lang duurde voor er gescoord werd. In de eerste tien minuten alleen al waren er kansjes voor Andro Franca, Maarten Koomans en Boy Stoops, die uiteindelijk alle drie net een stap te kort kwamen om te scoren. Anders gezegd: keeper Ruud Verkerk kon net op tijd ingrijpen.
Jeroen Wolf leek snel daarna wel te gaan scoren, na een voorzet van Franca kon hij, in kansrijke positie bij de tweede, paal niet afdrukken omdat hij net wat voorbij de bal was.
Roda Boys/B. had aanvallend wel goede bedoelingen, doch strandde meestal in de buurt van keeper Frank v/d. Pol. Die zag na een hoekschop een slap schot van Ruud Klijn op zich afkomen en dat was het wel.
Na de rust trokken de gasten zich wat meer terug en Heerjansdam zette ook wat meer druk. Vincent Monster had na een uur spelen pech met een kopbal tegen de lat, na een voorzet van Mo Zenzen. Tien minuten na dat ‘pechgeval’ van Monster werd er in korte tijd twee keer gescoord.
In de 68e minuut schoot Soufiane Aouragh een ‘zwabberbal’ richting Verkerk. Die kon de bal maar half keren en de attente Wolf liep de bal in het doel: 1-0. Roda Boys/B. wilde direct daarna de zaken recht trekken en gaf achterin net wat teveel ruimte weg toen Monster eerst goed ingreep en daarna direct Franca diep wegstuurde. Naar binnenkomend knalde hij de bal in de verre hoek: 2-0.
Daarna liepen alle aanvallende pogingen van Roda Boys/B. stuk omdat de verdediging van Heerjansdam goed stond en elke keer goed ingreep. Ondanks dat door de eerder vermelde blessures, tijdens de wedstrijd twee andere spelers ingepast moesten worden (Justin de Man en Mike Sloof)
Naarmate de wedstrijd vorderde ging Aouragh steeds beter spelen en hij schoot(vijf minuten voor tijd) steenhard tegen de onderkant van de lat, na een schitterende actie. Twee minuten later voelden Aouragh en invaller Danny Heijstek elkaar prima aan na een aanval door het centrum van Roda Boys/B. Aouragh zag waar de ruimte lag en Heijstek ook.
De aanvaller dook na de slimme bal van Aouragh vrij voor Verkerk op en scoorde fraai de 3-0. Daarmee won Heerjansdam voor de derde keer op rij en lijkt daarmee weer op het ‘rechte’ pad te zijn.
De top 6 van de 1e kl.C
!e LRC Leerdam 9-19 3e VVGZ 9-18 5e Heerjansdam 9-16
2e Alblasserdam 9-19 4e Sliedrecht 9-17 6e Pelikaan 9-16
Scheidsrechter Geuze uit Rotterdam trok geel voor van Iersel (Roda Boys/B.)
Scoreverloop: 1-0 (68) Wolf, 2-0 (70) Franca, 3-0 (87) Heijstek.
{loadposition ads}