Ondasnks de behoorlijke hoeveelheid neerslag van vrijdag en zaterdag kon, dankzij het kunstgrasveld van e gastheren de wedstrijd Geinoord-SHO gewoon doorgang vinden. Daarmee was het één van de slechts drie duels die in het eerste oktoberweekeinde die in 1B werden gespeeld.
Net als SHO was ook Geinoord na een periode in de Hoofdklasse weggezakt naar de tweede klasse. Waar de Beijerlanders dominant de titel in 2D opeisten daar hadden de Utrechters in 2B de nacompetitie nodig om promotie af te dwingen. En zo stonden door de wederzijdse promotie Geinoord en SHO na zes jaar weer eens tegenover elkaar.
Aan het vorige bezoek aan Parklust bewaarde SHO weinig goede herinneringen want die wedstrijd werd door de thuisploeg met 4-0 gewonnen. Van de huidige SHO-selectie maakten alleen aanvoerder Cees Nobel en topsorer Geert Bakker het debacle mee. Fredson Lucas moest dat duel wegens een schorsing aan zich voorbij laten aan. Met een kwartier vertraging door de -te- laat gearriveerde scheidsrechter Medina, hij bleek achteraf iets te lang van zijn siësta te hebben genoten, kon op sportpark Parkhout worden afgetrapt. Bij SHO niet het vertrouwde gezicht van Rogier Schomaker tussen de palen maar ditmaal verdedigde Brian de Vaal het Beijerlandse doel omdat de eerste keus vorige week tegen Deltasport aan een botsing diep in de tweede helft een behoorlijke knieblessure heeft overgehouden. Verder bleef de bijna herstelde Rapmund nog aan de kant waardoor trainer Jeroen Rijsdijk Dennis Groosjohan als rechtsback posteerde en Marc Bravenboer met Fredson Lucas het hart van de verdediging vormde.
Van acquit nam SHO het heft in handen wat al snel de eerste corner opleverde. SHO hield de druk er goed op en een eerste mogelijkheid was na een vrije trap van Geert Bakker. Doelman Renes loste de bal maar Jan Jaspers kon niet profiteren. Het dominante SHO zocht weer veelvuldig de weg naar succes via Geert Bakker maar voorlasnog leverde dat niet veel meer op dan een regiment hoekschoppen waarmee de frontsoldaten van SHO niet veel aan konden. Kansen waren er voor Jasers, die eerst net tekort kwam op een voorzet vanaf de linkerkant. Beste kans voor de aanvaller was na een kwartier toen hij op maat door Geert werd bediend. Met een leeg doel voor zich zag Jaspers dat zijn inzet in extremis uit de gapende doelmond werd gekopt.
Terwijl SHO wel de overhand hield kwam de thuisclub langzaam maar zeker onder de dri uk vandaan. Na ruim een half uur spelen was er een waarschuwingsschot dat maar net naast de kruising verdween. Daarna zag Robert Maat een schot van de rand zestien via de lat over het doel verdwijnen. In de veertigste minuut was het toch raak voor Geinoord. Terwijl de circa 300 aanwezigen stonden te wachten op een doelpunt van SHO was het de thuisclub die de leiding nam. Na een corner was het Paul Roestenburg die voor de uitkomende De Vaal binnenkopte: 1-0. Op slag van rust was SHO dichtbij de gelijkmaker. Bakker trapte een vrije schop hoog in de zestien waar de vrijstaande Cees Nobel de bal naast Renes heiligdom kopte. Overigens werd de aanvoerder, deze week 32 geworden, behoorlijk verblind door de zon. De tweede helft ging van start met Xander Koster voor de tegenvallende Jaspers.
SHO ging weer naarstig op zoek naar de gelijkmaker. Maar het overleg was ondermaats en in het gejaagde spel werd veel te vaak de oplossing gezocht in een lange bal op Bakker. Maar SHO’s topscorer had duidelijk niet zijn beste dag en kon maar moeilijk loskomen van zijn bewaker David Jackson. Ook Bakkers vrije trappen en hoekschoppen misten ditmaal raffinement en ook leek het gif, wat Geert normaliter in zijn akties weet te leggen, te ontbreken. Overigens kon ook Bakkers compaan Klaverweide, die de hoekschoppen van de andere kant pleegt te nemen, weinig onrust zaaien in de afweer van de thuisclub. Terwijl SHO hoofdzakelijk op vijandelijke helft acteerde bleef Geinoord bloedlink via de counter.
Via De Vaal en de lat bleef SHO een grotere achterstand bespaard en kort daarna bleek de jeugdige sluitpost (20) wederom het aluminium als vriend te hebben bij een riante mogelijkheid voor Robert Maat van de thuisclub. Rijsdijk probeerde het nog met aanvallende wissels, Joost Both kwam voor de lichtgeblesseerde Marc Bravenboer en Lagerweij, hij was te laat voor de bespreking waardoor de bank zijn deel werd, verving Martin de Ruiter. Maar ook zij konden SHO niet langszij brengen. Lagerweij viel in die fase niet eens zoveel te verwijten want terwijl hij nog maar koud binnen was, was het zijn collega-invaller Dennis Groenendijk die zijn maat Martin van der Meijden vrij voor De Vaal zette waarna de aanvoerder weinig moeite had om 2-0 binnen te schuiven.
SHO probeerde het daarna nog wel maar Klaverweide trof de binnenkant van de paal terwijl doelman Niels Renes ook nog een fraaie safe paraat had op een inzet van SHO. Door de onnodige nederlaag tegen de Utrechters, waardoor ook de ongeslagen status in uitwedstrijden om zeep werd geholpen, morst SHO dure punten en zakt daardoor weg naar de middenmoot. Trainer Jeroen Rijsdijk was na afloop duidelijk ontevreden over de prestatie van zijn team en zal deze week volop aan de slag moeten om het elftal klaar te stomen voor de confrontatie met FC ‘s Gravenzande, de huidige koploper.
{loadposition ads}