Na de doordeweekse bekerwinst op Berkel (1-3) stapte de SHO selectie vol goede moed in de bus voor de uitwedstrijd tegen RCL. De Leiderdorpers hadden een matige competitiestart maar wisten wel hun twee laatste wedstrijden te winnen zodat zij SHO tot op drie punten waren genaderd. Trainer Jeroen Rijsdijk kon -op doelman Rogier Schomaker na, beschikken over zijn voltallige selectie.
Toch kreeg de SHO trainer nog voor er kon worden afgetrapt een tegenvaller te verwerken. Martin de Ruiter kreeg bij de warming up een bal tegen zijn hoofd waardoor hij moest afhaken en zelfs nog een kort doktersbezoek noodzakelijk werd. De vacante plek op het middenveld werd nu ingenomen door Robin Winkels. In de openingsfase was de thuisclub wat sterker dan SHO maar toch kwam de openingstreffer uit de lucht vallen. Een laag schot werd door doelman Brian de Vaal gelost waarna Leroy van Westrienen de rebound verzilverde: 1-0 na twaalf minuten.
De Beijerlanders waren niet echt van de tegenslag onder de indruk en al snel werd de druk op de thuisclub opgevoerd. Het leverde vooralsnog niet meer op dan een handvol corners waar geen voordeel uit kon worden gehaald. Maar dat de gelijkmaker er aan zat te komen was wel duidelijk voor de aanwezigen. Na een half uur was het Kenneth Klaverweide die een aanval opzette en na een goed uitgevoerde één-twee door het hart van de RCL afweer kon de middenvelder zelf afronden: 1-1. De rood/witten moesten nog verder terug op eigen helft en was rijp voor de knock out. Die werd dan ook al snel na de gelijkmaker door Geert Bakker uitgedeeld.
Terwijl het doelpunt al was toegekend en heel SHO in juichstemming was besloot scheidsrechter Van der Perk om alsnog zijn assistent te raadplegen. Die meende dat er voorafgaande aan de doeltreffende actie van Bakker nog een SHO speler buitenspel had gestaan. Hoewel de leidsman na afloop toegaf dat hij het niet zelf had kunnen constateren nam hij toch het advies van de (club)assistent over en annuleerde de treffer alsnog. De aimabele Leidenaar maakte daarmee -begrijpelijkerwijs- geen vrienden aan SHO kant want zeker in de Beijerlandse ogen was het een glaszuiver doelpunt wat geen genade kon vinden. Ondanks de tegenvaller deed het team van Rijsdijk er nog van alles aan om met een voorsprong aan de thee te kunnen.
Uit een vrije trap van doelpuntenmaker Klaverweide kopte Thomas Lagerweij maar net naast en een daverend schot van Fredson Lucas van zo’n 25 meter vond zijn Waterloo op het aluminium boven doelman De Vreede. In de slotfase kon ook een scherpe voorzet van Bakker niet worden benut. Na de onderbreking hetzelfde verhaal: een dominerend SHO wat wel problemen had om openingen te forceren. Na een klein kwartier leek het alsnog goed te komen. Geert Bakker bediende Steven van Vliet op maat maar oog in oog met De Vreede was het schot van Van Vliet te zacht om de doelman in verlegenheid te brengen.
Rijsdijk besloot om zijn kaarten nog meer op de aanval te zetten met de wissels Koster voor Lagerweij en Jaspers voor Winkels. De druk nam wel toe maar daarmee ook de countermogelijkheden voor de gastheren. En dat werd na een half uur fataal voor de wit/zwarten. Een lange bal van achteruit werd door Fredson Lucas niet goed verwerkt waardoor Thom Wijnalda in balbezit kwam. Met een mooie boogbal verschalkte de aanvaller ook doelman De Vaal: 2-1. Om het tij nog te keren kwam ook Joost Both er nog bij ten koste van Wilson Lima. Maar met vijf aanvallers werd het dusdanig vol voor het doel van RCL dat goed combineren niet meer mogelijk was.
De thuisclub was gul met het weggeven van hoekschoppen maar ook dat leverde de gewenste -en verdiende- gelijkmaker niet meer op. Net zo min als de ruime blessuretijd die terecht werd bijgetrokken. Grootste probleem deze middag was dat van SHO kant de bal te veel werd gebracht en er zeker te weinig op het vijandelijke doel werd geschoten. Door de onnodige nederlaag komt RCL op gelijke hoogte met SHO wat nu is weggezakt naar het rechterrijtje.
SHO: Brian de Vaal, Ricardo Rapmund, Dennis Groosjohan, Fredson Lucas, Wilson Lima, Robin Winkels, Cees Nobel, Kenneth Klaverweide, Steven van Vliet, Thomas Lagerweij, Geert Bakker.
{loadposition ads}