Op deze koude maar zonnige zaterdag, de laatste in de zomertijd van dit jaar, speelt De Zwervers een uitwedstrijd op Goeree tegen NTVV uit Nieuwe Tonge. Een oude bekende tegenstander, waar we laatst tegen speelden begin deze eeuw in de tweede klasse. Voor beide teams geldt dat bij een overwinning de aansluiting met de top wordt behouden en bij verlies, even, een afstand ontstaat.
De wedstrijd begint met een gretig NTVV dat de eerste grote kans in de wedstrijd krijgt. Al na 2 minuten moet Dennis de Jel een aanval vanaf links onschadelijk maken. Twee minuten later moet Dennis alweer ingrijpen na gepruts en misverstand in de verdediging, waarbij NTVV bijna de score kan openen. Enkele minuten later is het De Zwervers met een mooie aanval over links, een voorzet via Jay Falix naar Yannick Esajas, maar zijn kopbal gaat over het doel. In de 9e minuut kan De Zwervers, nee moet De Zwervers, de score openen.
Mike van Rikxoort schiet te zacht, waardoor de verdediging van NTVV nog enigszins kan repareren, maar daarna ontstaat er een schiettent voor het Goereese doel en wil de bal maar niet in het doel. Nog geen minuut later weer een grote kans voor De Zwervers, via een voorzet vanaf rechts van Mo el Ouariaghli komt de bal bij Jay, maar de keeper van NTVV redt. Vijf minuten later is er weer een aanval van De Zwervers over rechts, waarbij nu Yannick zijn kans de mist in ziet gaan.
In de 26e minuut komt er vanaf rechts een voorzet, dit keer van Roy van Raam en hij bereikt met een sublieme voorzet Yannick Esajas, die de bal dit keer in het doel werkt: 0-1. Twee minuten later een vrije trap voor De Zwervers op zo’n 30 meter van het doel. Deze wordt genomen door Marco van Lien. Hij geeft een steekpass door het midden, deze wordt begrepen door Yannick Esajas en hij schiet de 0-2 achter de keeper in het doel. 5 minuten later wordt er na een afgeslagen Zwervers-hoekschop de bal in de tweede lijn opgepikt door Ruben Speksnijder, maar zijn schot gaat over het doel.
In de slotfase van de eerste helft, die geheel gedomineerd wordt door De Zwervers, komen er nog wel wat mogelijkheden om de score uit te bouwen. Maar het blijft 0-2 tot aan de rust. In de tweede helft zien we een heel ander spelbeeld. Het is van beide kanten abominabel slecht en bij De Zwervers overheerst de verdediging die goed staat en niets weggeeft, maar de voorwaartsen worden niet bereikt. Een van de kansjes is in de 65e minuut door middenvelder Roy van Raam, maar zijn schot gaat diagonaal vanaf links over het doel. Vijf minuten later krijgt NTVV nog een grote kans op de aansluitingstreffer, maar deze gaat voorlangs het doel.
De tweede helft is ook erg rommelig door blessuregevallen en wissels en De Zwervers vindt het wel goed zo en houdt de 0-2 voorsprong vast zonder deze verder uit te (willen) bouwen. NTVV was ook niet bij machte om wat terug te doen, mede doordat de verdediging van De Zwervers als een huis stond en geen of nauwelijks kansen weggeeft. De slechts 6 tegentreffers dit seizoen laten toch zien dat De Zwervers verdedigend de zaakjes op orde heeft. In de slotfase van de wedstrijd raakt een speler van NTVV geblesseerd nadat hij op de grond is terechtgekomen en in aanraking komt met de bal of voet van een speler van De Zwervers. De scheidsrechter fluit tijdens de blessurebehandeling voor het einde van de wedstrijd af. De scheidsrechter gaf 2 gele kaarten aan spelers van De Zwervers.
Door de overwinning en de resultaten van de andere clubs is De Zwervers inmiddels opgeklommen naar de gedeelde tweede plaats. Samen met GOZ staat De Zwervers 5 punten achter titelfavoriet Piershil. Volgende week een thuiswedstrijd en de eerste stadsderby tegen het laaggeklasseerde DRL. Laten we hopen dat ook dan de punten weer in IJsselmonde blijven en dat De Zwervers mee blijft doen om de tweede plaats.
IJvv de Zwervers: Dennis de Jel; Marco van Lien; Jeffrey Boslooper; Jesse Fortes; Dennis van Leeuwen; Ruben Speksnijder (67 Martijn Goudswaard); Roy van Raam; Mike van Rikxoort; Mo el Ouariaghli; Yannick Esajas; Jay Falix (84 Nicky Hensepeter).
{loadposition ads}